Новини ліцею (АРХІВ)

У Маріупольському міському ліцеї з 14 по 17 травня під керівництвом Смірнової Лариси Іларіонівни пройшла виставка газет і буклетів «Вивчаємо Європу», присвячена Дню Європи. Свої роботи представили учні 10-х класів, а найяскравіші і найінформативніші роботи були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.

Бажаємо успіху у міському конкурсі
«ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»

ВІТАЄМО !!!

1. команду учнів 23 групи
(Гринінгер Марк, Розбей Константин, Крутоусова Кристина, Горохова Вікторія)
за зайняте І місце у ліцейському конкурсі проектів
«ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»
2. команду учнів 31 групи
(Караваєва Ольга, Мельниченко Аліна, Єрьоменкова Ганна, Чмирьова Єлизавета)
за зайняте ІІ місце у ліцейському конкурсі проектів
«ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»
3. команду учнів 7-А класу
(Кудланова Ганна, Гуменюк Ганна, Виборнова Яна, Серокурова Валерія)
за зайняте ІII місце у ліцейському конкурсі проектів
«ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»
4. команду учнів 12 групи
(Д’яченко Вадим, Яцелєнко Дар’я, Чумбаш Валентина, Литвинова-Мухас Кристина, Вареніков Олексій)
за зайняте ІV місце у ліцейському конкурсі проектів
«ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»
5. команду учнів 7-Б класу
(Д’яченко Антон, Сорокін Вадим, Цимбалюк Мирослава)
за зайняте V місце у ліцейському конкурсі проектів
«ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»

Наши лицеисты принимают участие в общегородском конкурсе проектов«Европейские ценности — мои ценности»,организованном Фондом развития Мариуполя и Департаментом образования Мариупольского городского совета к празднованию Дня Европы, который в этом году Украина отмечает 19 мая.

Представлено 5 работ. Онлайн голосование будет открыто на платформе Евроклуба МГЛ с 7 мая по 9 мая 2018г: https://mcleuroclub.blogspot.com/ 

Лучшие работы примут участие в городском конкурсе.

Онлайн голосование будет открыто на платформе проекта с 14 мая по 16 мая 2018г:  https://europeanvalues2018.blogspot.com/

 

 

Шелгунова Наталя Володимирівна, вчитель німецької мови Маріупольського міського ліцею, посіла третє місце у національному турі конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Німецька мова»

Вітаємо!!!

_________________________________________

В квітні 2018 року учні ліцею взяли участь у  ХІІ РЕГІОНАЛЬНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «НАУКА – ПЕРШІ КРОКИ» у Приазовському державному технічному університеті.  Заявки для участі у конференції подали 24  ліцеїсти, які достойно презентували свої наукові роботи.  В секції «Вища та прикладна математика» Костіна Єлизавета учениця 33 групи посіла І місце, в секції «Охорона праці й навколишнього середовища» Івахненко Анастасія 43 група посіла І місце.

_____________________________________________

Вітаємо Предкову Альону у перемозі у конкурсах «Світова спадщина» і «Програмування» від Гете — Інституту!

 Експертне журі з центральної адміністрації Goethe-Institut в Мюнхені високо оцінила її пропозиції та прийняло рішення надати їй стипендію для участі в літній академії MINT, що цього року вперше відбудеться в Німеччині, а саме в Мангаймі з 02.07. по 14.07.2018.

Бажаємо успіхів і подальшого зростання у вивченні природничих наук німецькою мовою!

_________________________________________________

Щороку учні ММЛ беруть активну участь у програмі обміну » Пізнаємо змініючись, 3 місяці у Німеччині». Цього року Папоян Жора, Чернобривець Ірина, Шаповалова Ірина та Польщікова Анастасія зможуть насолодитися німецькою культурою, ближче познайомитись з життям і побутом у Німеччині та удосконалити знання з німецької мови, адже учні будуть жити у німецькомовних родинах та ходити до школи. Більше дізнатися про перебування учнів у Німеччині та їх активним життям можна за посиланням https://www.facebook.com/groups/417269448699761/

_________________________________________________

УВАГА!

УЧНІ, ЯКІ ЗАРАХОВАНІ ДО МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКОГО ЛІЦЕЮ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ

ОЛІМПІАДИ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

8 КЛАС

 1. Єдленко Анастасія (84.5 бали)

10 КЛАС

 1. В’юніченко Софія (91 бал)
 2. Мартинова Анна (90 балів)
 3. Чукова Маргарита (83 бали)

 

УЧНІ, ЯКІ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ІСПИТУ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

8 КЛАС

Кайдаш Катерина (76.5 бали)

Макштедер Маргарита (76.5 бали)

Михійко Марія (73 бали)

Кравцова Поліна (72,5)

Краснова Яна (68 балів)

10 КЛАС

Кравченко Олександра (63 бали)

УВАГА! 

Батькам учнів, яких зараховано до ліцею та учнів, які звільняються від проходження іспиту з англійської мови,  необхідно  написати заяву у секретаря ліцею.

Учні, які не набрали достатню кількість  балів запрошуємо пройти вступні іспити у червні. Слідкуйте за додатковою інформацією на сайті ліцею.

___________________________

УВАГА!

УЧНІ, ЯКІ ЗАРАХОВАНІ ДО МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКОГО ЛІЦЕЮ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ

ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИКИ

 1. Щебетун Микита (82 бали)

 

УЧНІ, ЯКІ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ІСПИТУ З МАТЕМАТИКИ

 1. Ганіч Марк (78 балів)
 2. Ханас Гліб (77 балів)
 3. Горелов Валерій (69 балів)
 4. Алексєєва Аліна (65 балів)
 5. Кучерявий Данил (61 бал)
 6. Сухомлинова Єва (60 балів)
 7. Кудрявцева Кристина (60 балів)

 

УВАГА! 

Батькам учнів, яких зараховано до ліцею та учнів, які звільняються від проходження іспиту з математики,  необхідно  написати заяву у секретаря ліцею.

Учні, які не набрали достатню кількість  балів запрошуємо пройти вступні іспити у червні. Слідкуйте за додатковою інформацією на сайті ліцею.

__________________________________________________________________________________________________

Позашкільний патріотизм, або як любити Батьківщину

Патріотизм, як якість особистості людини, проявляється в любові до своєї Вітчизни, відданості, готовності служити своїй Вітчизні, прихильності людини до рідної землі, мови, культури і кращих традицій свого народу. Про це, а також про боротьбу за свободу і цілісність України говорили на черговому засіданні в дискусійному кіноклубі  Docudays  UA з прав людини Центральної бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Глядачам було запропоновано документальний фільм шведської журналістки Елін Йонссон «Боротьба Джамали». Її глядачами і глядачками були учні старших класів маріупольського ліцею.

Переглянутий фільм вразив ліцеїстів багатьма моментами: і страшними цифрами геноциду кримськотатарського народу в 1944 році, і наслідками анексії Криму в 2014 році, і ін. Фільм по-різному сприймався молоддю, проте нікого не залишив байдужим: когось із присутніх найбільше вразила глибина сенсу пісні Джамали, когось – те, що вона не може приїхати до батьків, ще когось – масштаби винищення радянською машиною цілих народів – кримських татар, чеченців, білорусів та ін. Все це говорить про те дуже важливе, що в фільміозвучила Джамала і висловив представник кримськотатарського меджлісу РедванЗекіряев: ми повинні знати свою історію, історію країни, в якій живемо, і не бути байдужими до подій, які відбуваються в ній, тому що забуття призводить до зникнення цілих народів.

Чимало емоцій викликала у присутніх запропонована після перегляду патріотична гра фото-пазл «Державні символи України і кримських татар». Групам учасників були роздані розрізані фото, один з елементів якого відсутній. Учасникам було необхідно скласти пазл і домалювати або записати словесно відсутній елемент (прапори України і кримських татар), підписати і описати, про що це фото. Всі учасники зустрічі дуже активно складали фото-пазли і успішно впоралися із завданням і презентацією своїх фото-робіт.

На закінчення зробили висновок про те, що всі фотографії об’єднує боротьба, яка може бути різною, а державний прапор України бережуть і захищають наші воїни під шквальним вогнем на передовій, з ним йдуть в бій і перемагають! І саме Державний Прапор України супроводжує героїв в їх останню путь. Низький уклін загиблим героям … Україна завжди буде пам’ятати їх.

 

____________________________________________________________________________________________

Учні ММЛ, а саме, Папоян Жора, Єрьоменкова Анна, Шаповалова Ірина, Доан Тхі Чі, Зінченко Таміла та Юлія Карпенко були запрошені 5 квітня на факультет іноземних мов  для підведення підсумків конкурсу перекладів та участі у фонетичному конкурсі. Під час сьогоднішнього заходу учні дізнались більше про традиції святкування Великодня в Німеччині та також отримали збірники з їх перекладом. Також учні брали участь у фонетичних конкурсах та демонстрували свій талант та здібності. Папоян Жора отримав 2 місце у фоноконкурсі, а Карпенко Юлія була одна з найкращих у конкурсі «Довгі та короткі голосні «. Щиро вітаємо учнів з цією перемогою!!!

_______________________________________________________

Вітаємо Зінченко Тамілу та Зименко Таісію з перемогою у конкурсі «ЮНЕСКО» від Гете-Інституту та отриманням трьохтижнєвої стипендії для навчання у молодіжному літньому таборі у Німеччині! Бажаємо успіхів у навчанні та нових перемог!!!

 

Вітаємо Парапінську Вероніку та Куляні Анастасію з достойним виступом на Всеукраїнській олімпіаді з німецької мови та Гриб Анну з зайнятим 3 місцем!!!

_______________________________________________________

Сердечний Артем став призером конкурсу літературного перекладу «Перекладач» від Мариупольського державного університету в номінації «Переклад поетичного твору з англійської мови з перекладом стихотворення Лані Андріус І Надія» та посів ІІІ місце.

________________________________

Що переживають підлітки та як мотивувати їх до вивчення німецької мови? Особливостям, методам та засобам вивчення німецької мови у підлітків був присвячений тренінг для вчителів-координаторів PASCH-шкіл в Україні.

Бахур Вікторія Василівна та Перкова Аліна, асистентка проекту та учениця ММЛ взяли участь у триденному семінарі та отримали неймовірні враження.

____________________________________________________________________________________

Вітаємо Зінченко Тамілу та Зименко Таісію з перемогою у конкурсі «ЮНЕСКО» від Гете-Інституту та отриманням трьохтижнєвої стипендії для навчання у молодіжному літньому таборі у Німеччині! Бажаємо успіхів у навчанні та нових перемог!!!

____________________________________________________________

01.03.2018 року на базі ОШ № 4 було проведено Педагогічний технопарк з теми » Міжпредметна інтеграція як засіб формування життєвих компетентностей школярів на уроках  словесності».  Це був міський освітянський захід, у рамках якого вчителі навчальних закладів , у тому числі і ліцею, мали можливість поділитися своїм педагогічним досвідом з колегами міста. Учитель української мови та літератури Наріжна Лариса В’ячеславівна  керувала секцією мовно-фізико-математичного циклу та презентувала учнівські міжпредметні проекти з теми «Фізичні явища в українській літературі», зразки позакласних заходів «Фізика в прислів’ях та приказках», «Фізика в народних прикметах погоди». Саме такі види робіт, з точки зору вчителя української мови та літератури Наріжної Л.В.,  стимулють творче мислення учнів, змушують замислитися над прочитаним, допомагають краще зрозуміти й побачити красу фізичного явища, а разом з тим — красу природи. А також допомагають розвиваити й удосконалювати мовлення кожного з учнів.

________________________________________________

27 лютого 2018 року команда Маріупольського міського ліцею  у складі Чепелєвої  Крістіни,  Меркулова Микити, Афанасьєвої Аміни  та капітана команди  Черниш Карини  взяла участь в обласному етапі Всеукраїнського турніру юних журналістів. Членами журі працювали викладачі навчально-виховних установ області,  викладачі вузів, професійні журналісти. За результатами оцінювання наша команда посіла друге місце. Вітаємо призерів турніру!

________________________________

Зучтріч Президента України П.О.Порошенка з молодими вченими та призерами міжнародних учнівських олімпіад. Серед запрошених — випускник 2017 року Маріупольського міського ліцею, бронзовий призер Міжнародної фізичної олімпіади 2017 року в Індонезії (учитель-наставник Бабенко М.Ф.), студент-відмінник фізичного факультету імені Тараса Шевченка, президентський стипендіат  Хасай Олександр

_______________________________________________________________

22.02.2018 року на базі Маріупольського міського ліцею відбувся семінар-практикум для слухачів курсів підвищення кваліфікації з теми «Інноваційні методи викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури».

Учителі ліцею Смірнова К.А., Кулігіна Н.Ф., Наріжна Л.В. поділилися своїм педагогічним досвідом з учителями міста щодо проведення сучасних уроків української мови та літератури

Учитель Смірнова К.А. провела майстер-клас із проведення інтегрованих уроків української мови з іноземними

Учителі обговорили актуальні питання, пов’язані з реформуванням системи освіти.

______________________________

Міський тренінг для вчителів географії

20.02.2018 року на базі Маріупольського міського ліцею відбувся тренінг для вчителів географії міста. Тренінг проводила вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист ліцею Смирнова Лариса Іларіонівна. Тема тренінгу «Використання технік та методів психології як засобів особисто-орієнтованого навчання учнів географії».

    Вчителям були  надані поради щодо особливостей навчання учнів з різними темпераментами,  з різними каналами сприйняття інформації, особливості роботи з дівчатами та хлопцями під час вивчення географічної номенклатури. В тренінговій формі вчителі практикувались у визначенні психофізіологічних реакцій під час відповідей на питання.

_____________________________________________________________

Вітаємо

учнів та керівників, що підготували

переможців і призерів обласного етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідних робіт учнів-членів

Малої академії наук України!

ФИО учня Група Секція ПІБ керівника
ІІ місце
1. Гайдарова Ольга Вадимівна 41 Англійська мова Дибко Олександр Вікторович
2. Овчиннікова Марія Миколаївна 31 Французька мова Овчиннікова Олена Вікторівна
ІІІ місце
3. Куляні Анастасія Андріївна 23 Німецька мова Бахур Вікторія Василівна

 

Бажаємо нових перемог на ІІІ етапі конкурсу!

_________________________________________

Юні винахідники Маріупольського міського ліцею 

захищали свої проекти на ІІІ обласній науково-практичній конференції

«Біологічні дослідження та винахідництво»

 

10 лютого 2018 року в м. Краматорськ Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром була проведена ІІІ підсумкова науково-практична конференція учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво», з метою залучення молоді до науково-дослідної та експериментальної роботи у рамках Всеукраїнських конкурсів: «Юний дослідник», «Винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму», «Юний зоолог і тваринник», «Юний ботанік і рослинник», Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище».

Конференція проводилася в 2-а етапи: відбірковий та фінальний протягом січня-лютого для учнів закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної, передвищої та вищої освіти. Із 157 дослідницьких робіт які були надані до оргкомітету конкурсу 115 учасників було запрошено до участі в фіналі учасників Конференції.

Члени журі конференції:

 • Кандидат біологічних наук, доцент кафедри здоров’я людини Донбаського державного педагогічного університету, керівник гуртків Донецького обласного еколого-натуралістичного центру – Ірина Юріївна Курильченко;
 • Кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора з рекреації та екологічної освіти Національного природного парку «Святі гори» – Павліна Тимофіївна Журова;
 • Начальник відділу науки Національного природного парку «Святі гори» – Віктор Анатолійович Дьяков;
 • Головний спеціаліст з еколого-просвітницької роботи Національного природного парку «Святі гори» – Іван Васильович Гладунець;
 • Начальник відділу рекреації та екологічної освіти Регіонального ландшафтного парку «Краматорський» – Віталій Сергійович Пономаренко;
 • Начальник відділу рекреації та екологічної освіти Регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик» – Тетяна Василівна Керносенко.

Переможцями обласного конкурсу стали учні ліцею: 

В секції «Енергія та середовище»: 

ІІ місце

Шелгунова Катерина Євгенівна, 21 група, з роботою «Еколого-економічні розрахунки щодо використання сонячних батарей та колекторів в Маріупольському міському ліцеї», керівник Кареба Олена Вікторівна, учитель біології.

    В секції «Винахідницькі та раціоналізаторські проекти еколого — натуралістичного напряму»

ІІ місце

Бердюк Влада Ігорівна, 33 група, з роботою «Лікування переломів нижньої щелепи в межах зубного ряду за допомогою назубного компресійно-дистракційного апарату», керівник Кареба Олена Вікторівна, учитель біології

Івахненко Анастасія Вікторівна, 43 група, з роботою «Нітрати і нітрити в овочах і фруктах», керівник Кареба Сергій Іванович , учитель хімії

Конюченко Даніїл Володимирович, 43 група, з роботою «Вплив іонів важких металів на проростання насіння, життя та розвиток рослин в постембріональному періоді», керівник Кареба Олена Вікторівна, учитель біології

ІІІ місце

Меншикова Валерія Олександрівна, 43 група, з роботою «Дослідження впливу туризму на рівень розвитку загальної витривалості дітей середнього шкільного віку», керівник Захарова Юлія Юхимівна, учитель фізичної культури

Суховій Нікита Олегович, 33 група, з роботою «Вплив мелатоніну на антиоксидантний баланс в пухлині та інтактних тканинах при штучному бластомагенезі», керівник Кареба Олена Вікторівна, учитель біології

Переможці та призери обласної науково-практичної конференції «Біологічні дослідження та винахідництво» отримали грамоти департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, Донецького обласного еколого-натуралістичного центру та цінні подарунки від ДОЕНЦ, Донбаської національної академії будівництва та архітектури, сувеніри від РЛП «Клебан-Бик», «Краматорський».

_______________________________________________

Сімейна благодійна акція «Допоможи бійцю» у Маріупольському міському ліцею

У рамках декади військово-патріотичного виховання у Маріупольському міському ліцеї було проведено щорічну сімейну благодійну акцію «Допоможи бійцю». Вже четвертий рік поспіль ліцеїсти, їхні батьки та вчителі збирають військовим предмети першої необхідності.

16 лютого ліцей відвідали бійці 501 батальйону 36-ї бригади морської піхоти, які знаходяться на передовій. Костянтин Бабико, командир підрозділу, розповів ліцеїстам про фронтове життя, про те, як їм нелегко бути далеко від дому і рідних. Але вони з гідністю виконують свій обов’язок захисника Батьківщини.
Для почесних гостей старшокласники підготували концерт. Морські піхотинці з задоволенням слухали пісні про війну, мир і любов. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Також ліцеїсти написали щирі листи та красиво їх оформили, з надією, що вони стануть для бійців оберегом.

 

 ___________________________________________

ПОЗДРАВЛЯЕМ!!!

_________________________________________

Победа Мариупольского городского лицея

в международном конкурсе «Школа за экологию»

Учитель немецкого языка Шелгунова Н.В. и учитель биологии    Кареба Е.В. Мариупольского городского лицея инициировали проведение проекта «Солнце для лицея» с учащимися, углубленно изучающими немецкий язык. В рамках данного проекта лицеисты изучали различные источники энергии (исчерпаемые и альтернативные), проводили опыты, изучали свойства света, устройство солнечных батарей, опыт применения таких установок на территории Украины и Германии,  предпосылки для использования альтернативных видов энергии в МГЛ. Ребята сконструировали модель лицея и установили на нем солнечные батареи — как символ основной цели данного проекта – оборудование здания МГЛ солнечными установками. Эколого-экономические расчеты использования данного оборудования обобщила, обосновала и представила на научной студенческой конференции в ПГТУ Екатерина Шелгунова (212 группа). Данный проект был представлен для участия в IV Международной ученической конференции «Школа за экологию» и получил высокие оценки жюри, в состав которого входили представители Министерства образования, науки и культуры Бранденбурга, Свободного университета Берлина, университетов Бремена, Вены, Бранденбурга, университета имени Ломоносова.

Актуальность и значение рассматриваемых экологических проблем, практическая ориентированность и направленность проведенного проекта на результат, высокий уровень общественной работы, а также предоставление

исчерпывающей информации по проекту произвело неизгладимое впечатление на членов жюри, которое номинировало команду проекта к участию в IV Международной экологической конференции школьников, которая состоится 12-13 мая в Берлине. В состав команды входит 3 учащихся и учителя-наставники.

___________________________________________

Поліцейські розповіли ліцеїстам про поведінку під час канікул

22.12.2017

До старшокласників міського ліцею з профілактичним заходом завітали поліцейські ювенальної превенції Центрального відділу спільно з прокуратурою і  ювенальною пробацією.

Темою факультативу стала «Безпечна поведінка під час канікул». Учні дізнались до яких наслідків можуть привести бездумні витівки і з якого віку починається кримінальна відповідальність.

Поліцейські розповіли про небезпечність вживання алкогольних напоїв та заборонених наркотичних чи психотропних виробів.

Гості у погонах донесли до підлітків про відповідальність перед батьками, що треба завжди попереджати про своє місцезнаходження. Також учні повторили правила поведінки на автодорозі, адже неуважна поведінка може привести до аварійних ситуації з тяжкими наслідками.

Правоохоронці познайомили школярів з молодіжною ланкою «Ліга майбутніх поліцейських», де активні і небайдужі діти можуть реалізувати свої лідерські якості та безпосередньо познайомитись з роботою поліцейських.

Ліцеїсти пообіцяли правоохоронцям бути уважними і не порушувати законодавство.

____________________________________________________________________________________

16 грудня 2017 р. ліцеїсти Маріупольського міського ліцею відвідали Одинадцяту Молодіжну Академію у м.Львів, яку організувала Всеукраїнська Асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» в межах Програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог».

Учні 25 групи Олійник Олеся, 31 групи Ярослава Бохонова  та 41 групи Дзігім Богдан були активними учнями Академії, протягом якої проводили соціальне опитування, готували та захищали свої проекти та важливі теми для сучасного суспільства. Після цього відбулася урочиста церемонія нагородження учасників та обмін враженнями від проекту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

________________________________________________________

Вітаємо

учнів та керівників, що підготували

переможців і призерів міського етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідних робіт учнів-членів

Малої академії наук України!

ФИО учня Група Секція ПІБ керівника
І місце
1. Куляні Анастасія Андріївна 23 Німецька мова Бахур Вікторія Василівна
2. Овчиннікова Марія Миколаївна 31 Французька мова Овчиннікова Олена Вікторівна
ІІ місце
3. Бердюк Влада Ігорівна 33 Медицина Кареба Олена Вікторівна
4. Гайдарова Ольга Вадимівна 41 Англійська мова Дибко Олександр Вікторович
ІІІ місце
5. Меншикова Валерія Олександрівна 43 Валеологія Захарова Юлія Юхимівна
6. Муртазіна Аміна Рустамівна 43 Прикладна  математика Кучинська Світлана Віталіївна,

Тарасенко Олексій Володимирович

7. Конюченко Даніїл Володимирович 43 Екологія Кареба

Олена Вікторівна

8. Гриб Анна Сергіївна 31 Німецька мова Бахур Вікторія Василівна
9. Афанасьєва Аміна Віталіївна 42 Українська мова Новікова Світлана Михайлівна

 

Бажаємо нових перемог на ІІ етапі конкурсу!

_____________________________________________________

12.12.2017 в Маріупольському міському ліцеї для учителів української, російської мов і літератур проведена креатив-студія за темою «Теоретико-методологічні засади впровадження інтегративного принципу гуманітарної освіти». Керівник секції «Мова – математика – фізика» учитель української мови та літератури ліцею Наріжна Лариса В’ячеславівна.

_______________________________

6 грудня — День Збройних Сил України

6 грудня в День Збройних Сил України у Маріупольському міському ліцеї було проведено інтелектуальну командну гра серед учнів другого курсу (9 класи) «Що ти знаєш про Збройні сили України на сучасному етапі».

Учні дізналися більше про Збройні сили України, намагаючись знайти вірні відповіді на важкі запитання. У кінці інтелектуальної гри учні презентували результат своєї командної роботи.

___________________________________________________________________________

Зустріч із режисером  кінострічки  «Будинок «Слово» Тарасом Томенком

6 грудня в Маріупольському міському ліцеї відбулася зустріч із відомим кінорежисером  Тарасом Томенком. Він презентував свою кінострічку  «Будинок «Слово». Старшокласникам було цікаво дізнатися про історію створення кінострічки, присвяченої творчості письменників Розстріляного Відродження, адже їх творчість є складовою частиною програми ЗНО. Кінорежисер розповів про історію створення кінострічки, процес збору матеріалу для неї, повідомив, що вона висунута на здобуття найвищої в Україні премії імені Т.Шевченка.

Тарас Томенко залишився приємно враженим спілкуванням  із ліцеїстами, які змогли правильно відповісти на всі питання кінорежисера щодо творчості письменників Розстріляного Відродження.

Отже, завдяки цій зустрічі старшокласники та вчителі ліцею змогли доторкнутися до культури та історії рідного народу.

 ___________________________________

Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області презентовано загальнонаціональний проект Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!»

інформація взята з сайту управління юстиції у Донецькій області 

04 грудня 2017 року для учнів 9 та 11 класів Маріупольського міського ліцею Головним територіальним управлінням юстиції у Донецькій області презентовано загальнонаціональний проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!».

Учням було роз’яснено питання державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, ознайомлено зі зручними Он-лайн сервісами Мін’юсту, надано відповіді на запитання та вручено інформаційні буклети.

Присутні отримали інформацію щодо можливості оформлення нового паспорту громадянина України з 14 років у формі ID-карти та закордонного біометричного паспорту, пілотного проекту державної реєстрації шлюбу у скорочені строки «Шлюб за добу», особливості вчинення нотаріальних дій за участю неповнолітніх осіб, а також права неповнолітніх при скоєнні по відношенню до них адміністративних та кримінальних правопорушень.

Участь у презентації проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» прийняли представники Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Коноп Ю.А. та Семикопенко Н.В, спеціаліст Державної міграційної служби у м. Маріуполі — Лавриненко Т.С. та член Ради адвокатів Донецької області – кандидат юридичних наук – Резниченко В.О.

http://justice-dn.gov.ua/index.php/10-novini/1694-golovnim-teritorialnim-upravlinnyam-yustitsiji-u-donetskij-oblasti-prezentovano-zagalnonatsionalnij-proekt-min-yustu-ya-mayu-pravo

___________________________________________________

Вітаємо Шелгунову Наталю Володимирівну 

з перемогою у міському турі 

Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»!

20-24 листопада 2017 р. відбувся І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018», в якому взяла участь учитель ліцею Шелгунова Наталя Володимирівна у номінації «Німецька мова» та посіла І місце.

Упродовж  конкурсу  учасники провели  майстер-класи, під час яких презентували авторські системи роботи, технології використання сучасних наукових доробок, інноваційні методики, власні  напрацювання в контексті авторського перспективного педагогічного досвіду, захистили авторські освітні  проекти та провели конкурсний урок.

Вітаємо Наталю Володимирівну із перемогою,

бажаємо подальшого професійного зростання на педагогічній ниві!

____________________________________

Подяка Маріупольському міському ліцею за якісну підготовку учнів

___________________________________________________________

    Україна — НАТО: безпека через співробітництво
Сьогодні відбулося засідання Євроклубу Маріупольського міського ліцею «Україна — НАТО: безпека через партнерство та співробітництво». На ньому ліцеїсти разом з координатором Євроклубу Богдановою Ю.А. та вчителем англійської мови Комар Є.С. обговорювали питання євроатлантичної інтеграції України. Також учні отримали завдання для подальшого обговорення на наступних засіданнях Євроклубу. Кожна з груп має підготувати інформаційне повідомлення про одну з країн Нато (5-7 хв.).

___________________________________________________________________

З 31.10.2017року по 03.11.2017року в м. Київі пройшла зустріч директорів шкіл в рамках проекту «Школи: партнери майбутнього». В зустрічі взяла участь директор Маріупольського міського ліцею Акульшина Т.О.  Під час зустрічі в посольстві Німеччини в Україні відбулося урочисте підписання продовження договорів співпраці між PASCH — школами,  до яких з 2008 року входить ліцей, і Goethe-Institut. Під час підписання виступили високоповажні представники Міністерства освіти та науки України пані Коваленко О.,  та директор департаменту  загальної середньої та дошкільної освіти пан Кононенко Ю.,  пані Беате Кьолер,  директор Goethe-Institut в Україні, представники посольства Німеччини в Україні. Потім відбувся прийом в посольстві ФРН.

_______________________________________

Поновлювані джерела енергії. Чому б і ні?

Вивченням цього питання за підтримки Гете-Інституту займалася команда учнів Маріупольського міського ліцею з 27 жовтня по 2 листопада в місті Одеса.

Разом з учнями школи-партнера, гімназії №4, маріупольські ліцеїсти відвідали Центр енергоефективних технологій при одеському державному політехнічному університеті, де Олександр Климчук, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри теплових енергетичних станцій і енергозберігаючих технологій провів інтерактивну екскурсію з демонстрацією роботи діючих експонатів.

Діти дізналися, як зменшити споживання енергії в побуті, що таке рекуперація і як виглядає сучасний тепловий насос. Отримані знання, а також знання німецької мови учасники змогли застосувати під час квесту залами виставки.

Трохи менш інтерактивним, але не менш інформативним і незабутнім було відвідування компанії «Енержі Стар», першого національного виробника сонячних вакуумних колекторів. Тут учасники дізналися, чим відрізняються сонячні батареї від колекторів, від чого залежить продуктивність і вартість установки, познайомилися з принципом роботи і устроєм даного обладнання.

Ще одним важливим етапом проекту став воркшоп «Енергія вітру», організований і проведений вчителями Маріупольського міського ліцею Шелгуновою Н.В. (німецька мова) і Каребою О.В. (біологія). Під час даного предметно-мовного заняття учасники говорили про те, як і чому виникає вітер, провели ряд дослідів, що демонструють процес перетворення механічної енергії вітру в електричну, вимірювали швидкість вітру за допомогою вітроміру, збирали модель вітрогенератора.

Також великий інтерес учасників викликало відвідування «Музею цікавою науки» де, крім інтерактивних експонатів, які наочно демонструють фізичні явища і закони, учасники відвідали фізичне шоу, яке справило на всіх незабутнє враження.

Даний проект тривав менше тижня, але отримані знання діти будуть застосовувати і передавати своїм близьким протягом усього життя.

 

___________________________________________________________________

Учні профільних математичних класів стали призерами  міського етапу турніру юних математиків

24-25 жовтня 2017 року на базі Маріупольського міського ліцею відбувся ХХ Всеукраїнський турнір юних математиків імені професора М.Й. Ядренка (міський етап), у якому прийняли участь учнівські команди СШ № 3, 4, 63; НВК «Ліцей-школа № 14», НВК «Гімназія – школа № 1»; технологічного ліцею, міського ліцею; ЗОШ №21, 34, 41, 56, 57.

Кожна команда виступила у трьох ролях: захищала власний проект, опонувала доповідь іншої команди та рецензувала доповідача і опонента. Приємним фактом стали потужні виступи чотирьох команд, які пройшли до фінального бою, це команди технологічного ліцею, міського ліцею, СШ № 4 та ЗОШ №41.

Команда Маріупольського міського ліцею у складі учнів 9-11 класів посіла ІІ місце. Керівники команди: учитель математики Поліщук С.В. та учитель математики Кучинська С.В.

 

__________________________________________________________

Вітаємо!

Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти підведені підсумки  конкурсу  Web-вітрини «Поруч із генієм».

Кращі роботи відеоогляду були представлені на ІIІ Конгресі освітян Донеччини «Освіта Донеччини: національний та європейський вектори розвитку». Експертна група за результатами роботи ухвалила рішення відзначити дипломами переможців огляду-конкурсу   та сертифікатами педагогів, які взяли участь у заході.

Переможцями  у номінації «Відеоогляд «Інновації в роботі з обдарованими учнями під час   проведення позаурочних заходів» стали учителі ліцею Кареба Олена Вікторівна та Шелгунова Наталя Володимирівна

Щиро вітаємо переможців, та бажаємо подальших успіхів.

___________________________________________________________________

12 жовтня учні та викладач ліцею Ісаєнко О.М. прийняли участь науково-практичній конференції «Друга світова війна. Сучасне переосмислення та інноваційне викладання», яка відбулася у приміщенні Київського міського дому учителя.

Конференція була організована всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» та мала на меті через діалог та дискусію  шукати шляхи розв’язання сучасних болісних питань історичного минулого.

Делегацію ліцею гостинно приймали організатори конференції у особі координатора освітніх проектів асоціації «Нова доба» пана Петра Кендзьора.  Учасників конференції вітали поважні особи, серед яких голова асоціації «Нова доба», професор, доктор історичних наук головний науковий співробітник Інституту історії України НАН України пане Станіслав Кульчицький, кандидат історичних наук, доцент пан Павло Полянський; кандидат історичних наук, доктор політичних наук пан Владислав Гриневич та ін.

Увазі учасників була представлена до обговорення низка дискусійних питань, зокрема: пам’ять про другу світову війну в українському вимірі, тема військовополонених, остарбайтерів та інших жертв війни; історичний діалог між Україною і Польщею: перспективи історичного примирення.

Учасники заходу мали змогу висловити свою думку, поставити запитання.

У другій частині конференції нашій увазі було представлено презентацію нового електронного посібника «Друга війна на уроках історії в школі» авторський колектив якого складався з учителей  всіх регіонів України.

Учні ліцею мали окрему програму від Молодіжної Академії яка працює в межах проекту «Інтеграція через діалог». Приймаючи участь в роботі Академії наші учні мали змогу поспілкуватися з пересічними киянами, подивитися історико-культурні місця столиці.

День науки в Маріупольському міському ліцеї

 

У прекрасний сонячний осінній день 20 жовтня в стінах Маріупольського міського ліцею панують науки: проводиться науково-практична конференція учнів «Перший крок в науку». Конференцію урочисто відкрила директор ліцею Акульшина Тетяна Олександрівна. Напутні слова сказала ліцеїстам проректор з науково-педагогічної роботи Маріупольського державного університету Проценко Олена Борисівна.

Більше 60 робіт учнів 8 — 11 класів були представлені на суд компетентного експертної комісій. У 7 секціях пройшов захист дослідних і проектних робіт. Серед учасників є досить досвідчені дослідники, вони вже брали участь в науково-дослідній конференції Малої Академії наук і домагалися успіху на міському рівні. Наймолодша учасниця конференції, учениця 7 класу, гідно представила свою роботу на рівних зі старшокласниками.

Протягом всієї процедури захисту робіт в секціях працювали суворі і компетентні експерти, які оцінювали роботи ліцеїстів в секціях у якості журі – це професорсько-викладацький склад МДУ та ПДТУ.

Найбільша кількість робіт було в секціях математики, іноземної мови та компютерних наук. Ці предмети користуються більшою популярністю серед учнів. Цікавить юних дослідників історія, географія, хімія, біологія, фізика, українська та російська література.

Потрібно відзначити, що в секціях були присутні багато учнів-слухачів, а це означає, що інтерес до дослідницької діяльності серед молоді не падає.

За рекомендацією журі 29 учнів нагороджені спеціальними дипломами, що підтверджують їх досягнення, 34 учня рекомендовані до участі в міському етапі науково-практичної конференції МАН. Побажаємо їм успіху.

Говорячи про досягнення учнів, не можна не сказати про тих, хто допомагав хлопцям підготувати роботи. Ми вдячні сім’ям, тим батькам, які багато в чому підтримують своїх дітей. Але головне — це вчителі. Небайдужі, творчі, майстри своєї справи, вони надихали, допомагали, переживали, вірили в своїх вихованців. Ми дякуємо нашим наставників, бажаємо їм здоров’я, нових ідей.

_______________________________________________________________________

Перемога Вікторії Бахур в обласному Фестивалі «Мій кращий урок німецької мови»

Талановита учитель німецької мови Маріупольського міського ліцею  Вікторія Василівна Бахур достойно представила місто на обласному етапі Фестивалю «Мій кращий урок німецької мови». Вчитель блискучо провела майстер-клас з теми «Розвивальне іншомовне освітнє середовище як чинник формування коммунікативної компетентності учнів». Вікторія Василівна продемонструвала досконале володіння німецькою мовою та методичними прийомами та техніками. Фахове журі рекомендувало Вікторії Василівни представляти Донецьку область на Конгресі Асоціації українських германістів. Представники методичної служби Донецької області, присутні колеги виявили бажання взяти участь в методичних семінарах  учителя Маріупольського міського ліцею  В.В. Бахур з актуальних проблем викладання німецької мови. Професійного та особистісного росту молодому вчителю нової української школи!

Методист з іноземних мов НМЦ І.В.Целиковська

 _______________________________________________________________________

13 жовтня в конференц-залі готелю «Президент» (м.Київ) відбулася конференція «CLILiG в Україні. Предметно-мовне інтегроване навчання німецької мовою: можливості, переваги та задачі», учасниками якої стали директори шкіл, ректори вищих навчальних закладів, керівники кафедр, викладачі та вчителі із усієї України. Маріупольський міський ліцей представляли Шелгунова Наталя Володимирівна, учитель німецької мови та Поліщук Світлана Вікторівна, учитель математики.

Гете-Інститут спільно з Міністерством освіти і науки України провів данну наукову конференцію з метою інформування про новітні розробки щодо інтеграції предметно-мовного навчання у підготовці вчителів іноземної мови та у школі.

Учасники мали чудову нагоду ознайомитися із прикладами успішного використання методики CLILiG в різних європейських країнах, розглянули поєднання фахового і мовного інтегрованого вивчення предметів MINT  (математика, інформатика, науки природничого циклу, техніка), а також говорили про вимоги освіти перед майбутніми вчителями щодо викладання фахової дисципліни та іноземної мови. Для учасників також було організовано «ярмарок проектів», під час якого вони мали чудову можливість дізнатися про CLIL-проекти, які до цього часу проводились в українських школах. Один з таких проектів під назвою «Джерела енергії: альтернативні vs відновлювані» представляла на конференції учитель німецької мови Маріупольського міського ліцею Шелгунова Н.В. Цей проект було проведено спільно з учителем біології Каребою О.В. для учнів 9 класу. На уроках учні проводили досліди та вивчали особливості відновлюваних джерел енергії, вивчали фахову інформацію з використанням німецької мови. Засобами німецької мови відбувалось формування екологічної свідомості учнів та привернення їх уваги до проблем використання та економії енергоресурсів.

________________________________________________________________________________

В рамках співпраці Маріупольського міського ліцею і Маріупольського державного гуманітарного університету, ліцеїсти і студенти взяли участь у спортивному святі»Спорт — це краса».
10.10.2017р. в 14.00.в куполі волейбольного спортивного залу «Маркохім» зібралися вболівальники та учасники свята — студенти МГУ і учні ліцею, а так само журі: доктор педагогічних наук Осіпцов А.В., кандидат наук з фізичної культури і спорту Вертель А.В., кандидат наук з фізичної культури і спорту Гончарук О.В. У програму свята увійшли: творче вітання команд, креативна розминка і веселі цікаво-рухливі естафети. Примітним було те, що ліцеїсти проявили не тільки спритність, силу, швидкість, але і творчість, і навіть талант.
У підсумку посіли 2 місце, отримали грамоту та солодкі призи, а також море позитивних емоцій і відмінний настрій.

_______________________________________________________________________________________________

     Декада Мужества и патриотизма

10 октября в лицее стартовала декада Мужества и патриотизма.

В начале учебного дня и на переменах звучали песни о защитниках Украины, о Вооруженных Силах Украины.

Были выставлены лучшие работы участников общелицейского конкурса юных умельцев оберегов «Свято мужності» ко Дню защитника Украины.

В память о погибших воинах на Донбассе зажжены свечи.

Дан старт общелицейскому двухгодичному проекту по национально-патриотическому воспитанию «Нам есть чем гордиться!», в котором примут участие все лицеисты.

Защита данного проекта пройдет в конце учебного года в форме «устного» журнала по страничкам:

— «Великие (знаменитые) люди Украины»;

— «Великие события, которыми мы гордимся»;

— «Традиции и обычаи Украины»;

— «Гордимся украинской песней»;

— «Гордимся нашей природой»;

— «Гордимся нашими защитниками» (обязательная патриотическая страничка).

_________________________

Фотовиставка «Те, про що важко сказати»

19 вересня Маріупольський міський ліцей відвідав Заслужений працівник освіти України, автор підручників «Правознавства» Сутковий Володимир Лукич. Він презентував ліцеїстам фотовиставку молодіжного арт-проекту «Те, про що важко сказати».

Фотокартини, виконані юними фотографами з Донецької та Луганської областей, які змушені були покинути свої будинки і переїхати в інші міста України. На них відображені переживання і почуття підлітків в різних життєвих ситуаціях. Картини спонукають задуматися над сучасними проблемами молоді, які опинилися у важких життєвих обставинах, а саме, у вирі конфлікту на Сході України. Особливістю фотокартин є те, що шляхом відображення в дзеркалі на них зображені проблеми, які переслідували переселенців з окупованих територій: страх, труднощі з пошуком себе, нових друзів або місця в світі, що змінився, стереотипи, які незмінно супроводжують їх.

Головною ж ідеєю виставки стало відображення перерахованих проблем «зсередини» і, як наслідок, мотивація підлітків до толерантного ставлення до тих, хто опинився в складних життєвих ситуаціях, і роздуми над цінністю життя і важливості простого спілкування.

Володимир Сутковий пропонував старшокласникам вибрати роботу, яка вразила їх найбільше і висловити свої припущення щодо змісту зображеного. Учні, розглядаючи фотокартини, зупинялися на тих, які запали в душу, намагаючись розшифрувати в їх подвійному сенсі реальні події.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фотороботи вже були представлені в Києві, Львові та продовжують подорожувати по Україні, об’єднуючи Схід і Захід.

_______________________________________________________________

 

31.08.2017 року Маріупольський міський ліцей  відвідав перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець. Також на зустрічі були присутні заступник директора департаменту освіти і науки Донецької обласної адміністрації Олена Макаренко, директор департаменту освіти Маріупольської міської ради Тетяна Братчикова і її заступник Інна Дарменко, ректор Маріупольського державного університету Костянтин Балабанов, учні та викладачі ліцею. Директор ліцею Акульшина Т.О. познайомила гостей з системою роботи навчального закладу.

Заступник міністра Володимир Ковтунець поспілкувався з ліцеїстами – переможцями предметних олімпіад різних рівнів. Також висловив побажання, щоб молоде покоління були вільними у своїх рішеннях, в тому числі в майбутньому, беручи участь у виборах, приймали рішення самостійно. Подякував колективу ліцею за кропітку працю виховання національно свідомої молоді. Наголосив, що досягнення колективу учителів і учнів ліцею є прикладом відданості обраній справі, патріотизму, практичного досвіду, гідним внеском у скарбницю зміцнення фундаменту незалежної і соборної України.

Наприкінці зустрічі заступник міністра вручив директору ліцею подяку педагогічному колективу від Міністерства освіти и науки України.

____________________________________________________

ПЕРЕКЛИЧКА СОСТОИТСЯ 28.08.2017 В 11-00

____________________________________________________

Мариупольский юноша Александр Хасай  стал призером олимпиады в Индонезии!

Газета «Приазовский рабочий»

 № 83 от 01.08.2017

Выпускник Мариупольского городского лицея Александр Хасай в июле этого года получил бронзовую медаль в Международной олимпиаде по физике в Индонезии. Он и его учитель Николай Бабенко были отмечены благодарностью городского головы, которую торжественно вручил им мэр Мариуполя Вадим Бойченко.

«Я хочу, чтобы ты не останавливался на достигнутом, уверен, в твоей жизни будет еще много наград, но главное, не забывай о том, что тобой двигает. Люби то, что делаешь и живи ради этого. Мы гордимся тобой, Саша!» – поздравил призера городской голова.

Вадим Бойченко также отметил, что сейчас городская власть активно работает над тем, чтобы талантливые молодые люди были заинтересованы в том, чтобы продолжать жить и работать именно в Мариуполе. Сейчас происходит смена философии города, переход к его постиндустриальному состоянию. И в будущем он будет креативным, вдохновляющим, движимой вперед сильной экономикой.

Помимо благодарности мэра Саше вручили сувениры с символикой нашего города, а также ноутбук, который, безусловно, пригодится ему в дальнейшем обучении.

Корреспонденту «Приазовского рабочего» удалось пообщаться с самим Александром и его наставником, заслуженным учителем Украины Николаем Федоровичем Бабенко.

Как отметил преподаватель, на всеукраинской олимпиаде Александр получил диплом второй степени и вошел в десятку лучших в одиннадцатом классе в этом учебном году. Ему было предложено участвовать в отборе на международную олимпиаду, который проходил в Киеве. Всего на отбор было приглашено десять участников, в том числе и Саша. Приложив недюжинные усилия, он смог попасть в команду и в дальнейшем показать себя уже на олимпиаде в Индонезии.

При этом, как рассказал сам Александр, поначалу он усердно занимался математикой, но в восьмом классе началось его увлечение физикой, которое буквально переросло в смысл жизни.

«Физика – это математика с лицом. В обычной математике нет ничего интересного. А в физике она приобретает форму, становится наглядной. Можно увидеть, как происходят те или иные процессы».

Николай Федорович занимался со своим подопечным каждый день, помогая во всем, вкладывая душу в эти уроки.

«Мы начали серьезную подготовку с лета десятого класса. Занимались буквально каждый день, но это не было утомительным. Это то, чем хотели заниматься и Саша, и я. В течение учебного года у нас было особое расписание занятий. После уроков, которые заканчивались около трех дня, у нас был перерыв на чай, а после этого до шести вечера мы занимались. Два часа у Саши уходило на дорогу и выполнение домашнего задания по другим предметам и даже на небольшой отдых. После этого в онлайн режиме, в основном по телефону, мы занимались до 10 вечера.

Мы занимались только вдвоем, у нас ни от кого не было помощи. Обычно в других областях дети посещают лекции ведущих вузов, но из-за сложившегося положения в городе у нас такой возможности не было. Это не совсем честно, ведь доходило до того, что некоторые эксперименты мы проводили мысленно».

Что удивляет, так это способность Александра распределять свое время. По его утверждению, он не сидит круглосуточно за книжками, но при этом ему хватает времени и на небольшие развлечения.

«Мне хватает времени и на походы в кино, и на прогулки с друзьями. Но все же я больше предпочитаю пассивный отдых. Раньше я мог более двух часов провести впустую за монитором, играя в «варик» или «доту» (компьютерные игры – WorldofWarcraft, Dota). Именно поэтому я решил отказаться от этого. Также я занимался борьбой, но сейчас и ее пришлось забросить, поскольку это начало занимать слишком много времени».

Саша закончил лицей с серебряной медалью, хоть и не ставил перед собой подобную цель. Выполняя необходимый минимум, он смог добиться и этого. Без посещения репетиторов Александр получил высокий балл на ЗНО также и по другим предметам – украинскому языку и математике, перекликающейся с физикой.

Подопечные Николая Федоровича и раньше занимали призовые места в международных олимпиадах по физике, но, как отмечает сам преподаватель, Саша для него не просто ученик, а младший друг, с которым он всегда рад провести время не только за решением задач.

С родителями Саши у Николая Федоровича сложились очень теплые отношения. Во время отсутствия Александра они созванивались с ним каждый день и говорили только о победах, которые ему предстоит совершить.

Своими эмоциями поделилась и мама Александра: «Мы очень гордимся сыном. Он поставил перед собой цель и пришел к ней. Саша — большой молодец, но его преподаватель по-настоящему вложил душу в обучение. Надеюсь, все Сашины мечты сбудутся. В будущем я вижу его научным сотрудником, но в первую очередь хочу, чтобы он остался хорошим человеком, как сейчас».

Николай Федорович подошел к процессу подготовки своего ученика основательно, часто давая творческие задания, состоящие из задач прошлых олимпиад.

Директор Мариупольского городского лицея Татьяна Акульшина с нетерпением ждала возвращения Саши домой с победой, которую он заслужил: «Мы считали дни, когда он приедет. Ведь для нас очень важна эта победа. Мариуполь – прифронтовой город, который мало известен за пределами Украины. А Саша показал не только свой умственный потенциал, но и рассказал миру о нашем лицее и своем родном городе».

Александр – феноменальный парень, который с легкостью добивается того, о чем и подумать не могли другие. Он ведет здоровый образ жизни и полностью посвящает себя любимому занятию, тем самым подавая хороший пример окружающим. Николай Федорович надеется, что скоро люди осознают важность таких простых, казалось бы, вещей. И модным станет уже не очередная безделушка, а мышление, образ жизни, таких людей, как Саша.

01.08.2017 | Юлия МОСКАЛЕЦ

 

____________________________________________________

ПОБЕДА!!! 
Как же мы долго этого ждали! Как мы сложно к ней шли! Победа, которая мне особенно дорога!
 

Николай Бабенко,

Заслуженный учитель Украины

учитель физики Мариупольского городского лицея

Тренировки, которые не утомляли, а, скорее наоборот! Да простят меня физики :), но постоянно шёл обмен положительной энергией. Иначе бы ничего не получилось!

С таким, как Саша, нужно было именно так действовать. Занятия, где каждый из нас учился. И не только физике, хотя львиную долю времени занимала именно она, но и доброте, дружбе, терпению и терпимости, выносливости, выдержке, умению быть счастливыми! Вот так!

У НАС БРОНЗОВАЯ МЕДАЛЬ НА МЕЖДУНАРОДНОЙ ФИЗИЧЕСКОЙ ОЛИМПИАДЕ В ИНДОНЕЗИИ !!!

Олимпиада, которая собрала участников из 88 стран мира. Единственное, о чем я немного сожалею, это о том, что мне не удалось присутствовать на этом соревновании. На соревновании, а не в турпоездке. Это не предусмотрено правилами. А вдруг подскажем? 🙂 Моё мнение (и оно лично моё) — это не совсем правильно. Почему, допустим, со спортсменами — боксёрами , футболистами, баскетболистами — всегда рядом тренер, с представителями шоу-бизнеса — продюсеры, а здесь нет? На мой взгляд, тренер-наставник должен быть всегда с подопечным. В этом и есть смысл подготовки, смысл соревнований. Ну ладно. Проехали. Правила есть правила. И они одинаковы для всех. Но, тем не менее, я всегда был рядом со своим учеником. Да пусть меня снова простят физики 🙂  Я так же проживал каждый день на этой олимпиаде, вставая в 3.30 утра — все-таки разница с Джокьякартой составляет 4 часа. Когда стало возможным (в аэропортах, до и после написания туров) мы связывались с помощью мессенджеров.
Саша Хасай по праву достоин этой награды! Хочу сказать, что он и большего достоин, но это соревнование! Важен не просто результат, а процесс! И это действительно было круто, потому что процесс подготовки нёс с собой Доброту через тернии! Каждый из нас приобрёл намного больше, чем просто умение решать сложные физические задачи.
Победа ценна также ещё и тем, что из-за сложившейся в нашем регионе обстановки нам не приходилось ни от кого ждать помощи. Раньше некоторые консультации и занятия по подготовке к экспериментальным турам олимпиад нам любезно оказывали преподаватели физического факультета Донецкого национального университета. Знаю, что в других областях физики-олимпиадники такую консультационную помощь получают от ведущих классических университетов. Так и должно быть! Это обычная и стандартная практика. И это правильно! Поэтому для нас этот успех втройне дорог, он для нас на вес золота!!!

Хочу выразить слова благодарности родителям Саши за воспитание такого доброго и замечательного сына! Благодарю за поддержку своих родных, друзей и коллег, которые всегда были рядом, а также вахтёров и техничек 🙂 городского лицея, на глазах которых происходила вся эта подготовка, и именно вахтёры и технички встречали нас доброй улыбкой по субботним утрам, и провожали ежедневно поздними вечерами. Спасибо, дорогие!
У Саши ещё всё впереди! Другие преподаватели, другое окружение. Учёба на самой престижной кафедре физического факультета Киевского национального университета имени Шевченко — кафедре квантовой теории поля. Стажировки за границей. Впереди интересная жизнь на благо человечества! Но ему (и таким, как он) я буду помогать всегда! В этом и вижу смысл своей деятельности, смысл своей жизни! Пожалуй, не все это понимают. Так, по-видимому, и должно быть. У каждого своё счастье. Но для меня оно такое!

Хочу, чтобы наступила Эра искренне добрых людей! Только с такими можно изменять мир к лучшему!

____________________________________________________

Міжнародний конгрес викладачів німецької мови

Шелгунова Наталя Володимирівна взяла участь у 15 міжнародному конгресі викладачів німецької мови, який проходив з 30 липня по 5 серпня у м. Фрайбург у Швейцарії. Вчителька презентувала досвід роботи Маріупольського міського ліцею щодо запровадження освітніх міжнародних проектів в навачально-виховний процес ліцею.

______________________________________________________

Літній мовний табір у Літві

З 2 по 12 липня вчитель німецької мови Бахур В.В.та учениця 8 класу Маріупольського міського ліцею Павленко Поліна брали участь у мовному таборі від Гете- Інституту у м. Друскінінкай у Літві.
Бахур В.В. була  керівником команди учнів від України та викладачем німецької для дітей з Літви, Польщі, Білорусії та України.

______________________________________________________

ПОНАД 100 ЛІЦЕЇСТІВ БРАЛИ УЧАСТЬ
У ЛІТНЬОМУ МОВНОМУ ТАБОРІ!

Цього літа наш табір був особливим, тому що ми протягом 3 тижнів ми працювали із волонтером зі США Робертом Ріхтером у рамках проекту «GO GLOBAL — GO CAMP». Ми мали можливість не тільки вдосконалювати англійську, але й дізнатися багато цікавого про життя у США.

Наш табір проходив у дві зміни, щоб усі бажаючі змогли брати участь. Ми працювали у командах, змагались у турнірах, створювали проекти, співали пісні та перекладали гімн України на англійську! і таким чином вивчали англійську мову, у невимушеній, цікавій та творчій атмосфері. Для декого із ліцеїстів це була перша зустріч, а отже можливість перебороти мовний бар’єр, перевірити свої знання, зрозуміти та бути зрозумілим. У кінці кожної зміни ми проводили прес-конференції та підбивали підсумки нашого табору, запрошували телебачення та ділилися враженнями.

А ще, нам була цікава життєва філософія Роберта «не бійтеся робити помилки, бо це шлях до вдосконалення». Роберт допоміг зрозуміти чому люди займаються волонтерською діяльністю.


Учитель англійської мови Богданова Юлія Олександрівна створила відеоролик про наш табір та  стала переможцем міського конкурсу «відеофільмів про літній мовний табір»!
https://www.youtube.com/watch?v=sSyuF3ZSX8c

 

 

_________________________________________________________________________
Летняя практика: полезно и приятно

Свыше 350 учащихся Мариупольского городского лицея в течение двух недель в Мариупольском государственном университете в рамках сотрудничества «МГУ – МГЛ» с 29 мая по 9 июня 2017 года прошли летнюю учебную практику лицеистов.

Программа практики включала в себя: посещение учебных лаборатории университета, лекции о направлениях подготовки, реализуемых на факультетах университета, участие в деловых играх, мастер-классах. Кроме практических занятий учащихся ожидала и культурная программа – они побывали в археологическом музее университета, посетили со студентами университета исторические места Мариуполя, а также сыграли в библио-квест в библиотеке им. Короленко.

Участники практики знакомились с инновационными учебно-научными лабораториями и технологиями обучения. Лицеисты смогли оценить возможность использования школьных знаний в учебно-практической работе студентов: во время практики они посещали учебные лаборатории, где выполняли фрагменты студенческих лабораторных работ. Слушали лекции о направлениях подготовки, реализуемых на всех факультетах университета.  Участники практики экономического направления принимали участие в деловых играх, гуманитарного направления — в мастер-классах. Лицеисты общались со студентами университета и узнали много интересного о внеучебной жизни вуза.

Особенно запомнилось учащимся лицея общение с преподавателями системного анализа, которые провели открытый урок по теме «Программирование». Яркие впечатления оставили у детей и практические занятия по оказанию первой доврачебной помощи, которые провела кафедра реабилитации МГУ. Полученные знания имеют актуальное значение в настоящее время.

В заключение для лицеистов, высказавших свое желание продолжить научно-исследовательскую работу по начатым в ходе практики тематикам, было сделано предложение о продолжении занятий и встреч с преподавателями университета в течение 2017/18 учебного года с последующей защитой научно-исследовательской работы на конференции МАН.

За эти две недели многие лицеисты смогли определиться с выбором будущей профессии, и для многих из них МГУ станет местом продолжения учебы для получения высшего образования.

________________________________________________________________________

Маріупольський міський ліцей став учасником міжнародної програми GO CAMPS.

Проект GO GLOBAL має на меті — розвинути знання англійської мови в країні. Проект стартував в Україні рік тому. В рамках цієї ініціативи для дітей всієї України організовуються літні мовні табори.

Влітку 2016 року ліцеїсті брали участь у міжнародній програмі залучення волонтерів до навчання англійської мови «Go Global». Ліцей став одним із трьох навчальних закладів Донецької області, котрі стали фіналістамі цієї програми.

Влітку 2017 року Маріупольський міський ліцей став одним з шести навчальних закладів Маріуполя, які стали учасниками проекту GO CAMPS.

GO CAMPS — це новий формат табору, мета якого навчити дітей англійської мови. Протягом 3 тижнів займатися зі школярами будуть іноземні волонтери.

30 травня ліцеісті зустрічали волонтера з США Роберта Ріхтера. https://www.youtube.com/watch?v=YibsQLAZp-M

Учитель з США буде навчати учнів англійської мови і давати їм поглиблені знання з трьох тем: розвиток технологій, здоровий спосіб життя і громадянські демократичні свободи.

___________________________________________________________________

1 червня на базі Маріупольського державного університету була проведена презентація кращих творчих робіт школярів у рамках міського конкурсу «Мій Маріуполь: реалії та перспективи економічного розвитку». Метою конкурсу було забезпечення розвитку індивідуальної роботи з обдарованими дітьми, популяризація економічних знань та розвиток активної громадянської позиції.

У конкурсі взяли участь учні з різних шкіл Маріуполя. У своїх проектах старшокласники представили ідеї щодо регулювання ринку зовнішньої реклами у місті, способи утилізації ТПВ, благоустрою Лівобережжя, властивості та сфери застосування нанофарби та інші.

Учениця 42 групи Ірина Єфремова посіла ІІ місце, презентувавши роботу «Проблеми утилізації побутових відходів у м. Маріуполі та шляхи їх вирішення».

____________________________________________________

ИТОГИ СМОТРА-КОНКУРСА «ЛУЧШАЯ ГРУППА ГОДА»

________________________________________________________________________________

У Маріуполі пройшло свято «Зоряний Олімп – 2017»

24 травня відбулося міське свято «Зоряний олімп», присвячене вшануванню обдарованих дітей міста, переможців обласного етапу Всеукраїнських предметних учнівських олімпіад.

Вітав обдарованих дітей Маріуполя, їх педагогів-наставників, батьків міський голова Віталій Бойченко. «Обдаровані діти – це золотий фонд Маріуполя», — сказав він і відзначив великий внесок педагогів в підготовку обдарованих учнів, які гідно представляють наше місто на всеукраїнських та обласних олімпіадах, а також вручив подяки міського голови керівникам шкіл.

У цьому навчальному році 119 учнів міста стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, з них 38 ліцеїсти – це 32%. Треба відзначити, що успіхи учнів Маріупольського міського ліцею досить вражаючі: 35 ліцеїстів отримали 38 дипломів обласних олімпіад різного ступеня, з них дипломів І ступеня – 9 учнів, другий – 11, третій – 18. У IV етапі олімпіади Донецьку область представляли 9 учнів ліцею, з них троє ліцеїстів стали призерами: Хасай Олександр посів ІІ місце в олімпіаді з фізики, Кудрінова Анна – ІІ місце в олімпіаді з англійської мови та Макарова Катерина – ІІІ місце в олімпіаді з німецької мови.

Особливу гордість викликають успіхи Хасай Олександра, учня 11 класу, переможця IV етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики, який увійшов в національну команду і візьме участь в міжнародній олімпіаді з фізики в Індонезії (наставник заслужений учитель України Бабенко Микола Федорович).

Вітаємо наших переможців!

Бажаємо Олександру перемоги в міжнародному етапі олімпіади з фізики!

 

____________________________________________________________________

На факультеті іноземних мов МДУ розпочала роботу «Школа волонтера»

В рамках угоди про співпрацю між Маріупольським державним університетом та Департаментом освіти Маріупольської міської ради в школах міста реалізується проект «Літні мовні табори». 

Серед прогнозованих результатів реалізації проекту є підвищений рівень готовності студентів до професійної діяльності.

Вчитель англійської мови Маріупольського міського ліцею Андрій Голютяк став наставником «Школи волонтера» та ознайомив студентів-волонтерів із освітнім потенціалом використання ігрових практик у навчанні.

____________________________________________________________

Професор кафедри соціальних комунікацій Тетяна Іванова провела майстер-клас для ліцеїстів

17 травня на базі Маріупольського міського ліцею відбувся майстер-клас «PR-менеджер – професія правильна» доктора педагогічних наук, професора, засновника «Академії PR» Тетяни Іванової. Учні 9 та 10 класів ліцею мали змогу познайомитися зі світом паблік рілейшнз та пізнати тонкощі цієї професії.

Тетяна Іванова розповіла старшокласникам про те, хто такий фахівець в галузі зв’язків з громадськістю, які напрямки PR-діяльності існують та розкрила деякі секрети успіху. Особливу увагу вона приділила важливості створення іміджу, вибору цільової аудиторії. Всі аспекти та питання, що обговорювалися під час зустрічі, доповнювалися цікавими прикладами зі світової PR-практики та власного професійного досвіду.

Майстер-клас проходив за активної участі самих ліцеїстів.

_________________________________________________

Напередодні проведення Євробачення 2017 в Україні Посольство Німеччини запропонувало усім бажаючим взяти участь у конкурсі «Переклад пісні учасниці від Німеччини Levina «Perfect life». Завдяки своєму перекладатському таланту Папоян Жора, учень 21 групи ММЛ, став переможцем цього конкурсу і отримав запрошення на прийом у Посольстві з нагоди проведення Євробачення та зміг насолодитися виступом конкурсанки від Німеччини Levina, українського гурту O.Torvald та Наталії Кличко. Також він отримав підписаний диск від Levina та масу незабутніх  вражень. Тепер можна співати сингл «Perfect life» також українською!
Перевод песни Levine — Perfect Life Автор перевода — Папоян Жора :

1. В силах ожити
В свiті того, до чого не лину.
Може розквітну,
Відпускаючи комфорт.
Мрій досягти без боротьби —
Ні, це не про мене.
Тепер й назавжди не будую
Стін зі своїх думок.

Приспів
Я блукала ві сні
Без жодних надій,
Йдучи назустріч долі своїй.
Майже свята, чи маю гріх
Відкрила в собі другий подих до дій
Я вище страху до помилок
Попри всі труднощі тримаю вдар
Ось що є ідеальним життям.

2.Сотні троянд залишили свій слід на моєму тілі
Подолала я шторм, щоб додому прийти.
Кожна поразка — це лише шанс почати все спочатку,
Наближаючись с кожним днем до мети.

Приспів
Я блукала ві сні
Без жодних надій
Йдучи назустріч долі своїй
Майже свята, чи маю гріх
Відкрила в собі другий подих до дій
Я вище страху до помилок
Попри всі труднощі тримаю вдар
Ось що є ідеальним
Ось що є ідеальним
Ось що є ідеальним життям.

Я блукала ві сні
Без жодних надій
Йдучи назустріч долі своїй
Майже свята, чи маю гріх
Відкрила в собі другий подих до дій
Я вище страху до помилок
Попри всі труднощі тримаю вдар
Ось що є ідеальним
Ось що є ідеальним
Це і є ідеальним життям.

 

________________________________________________________________________________________
18 МАЯ 2017 ГОДА В МАРИУПОЛЬСКОМ ГОРОДСКОМ ЛИЦЕЕ ПРОШЕЛ ДЕНЬ ВЫШИВАНКИ. УЧАСТИЕ ПРИНЯЛИ ВСЕ ГРУППЫ;САМЫМИ ПАТРИОТИЧНЫМИ ЛИЦЕИСТАМИ ОКАЗАЛИСЬ УЧАЩИЕСЯ 8-Х И 10-Х КЛАССОВ.
РЕБЯТА С УДОВОЛЬСТВИЕМ ПРАЗДНУЮТ ЭТОТ ДЕНЬ, ПОТОМУ ЧТО МОГУТ ПОКАЗАТЬ СВОЮ ЛЮБОВЬ К УКРАИНЕ,  ЕЕ ТРАДИЦИЯМ,  КУЛЬТУРЕ И ПОЧУВСТВОВАТЬ СЕБЯ ЧАСТЬЮ НАШЕГО ГОСУДАРСТВА.

_________________________________________________________________________________________

11 мая 2017 года для учащихся 7-8 классов лицея специалистом спасательной аварийно-водолазной службы городского совета
Ушкаловой В. В. была проведена тематическая беседа «Безопасность на воде в летний и зимний период».

_____________________________________________________________________________

В Мариупольском городском лицее завершился месячник Памяти и Примирения фестивалем-защитой коллективного творческого дела общелицейского двухгодичного национально-патриотического проекта «Изучаем нашу Родину».
В начале этого учебного года каждая группа путем жеребьевки выбрала себе определенную область Украины. Историю, экономическое, культурное наследие данных областей ребята изучали в течение всего учебного года.
Участие в фестивале-защите принимали участие лицеисты 7-11 классов. Жюри оценивало: патриотическую направленность выступления ( рассказ о героизме украинцев в годы Второй Мировой войны и в наши дни на фронтах необъявленной войны), содержательность, информативность, культуру выступления, оригинальность подачи материала, массовость, наличие костюмов.
Сегодня, 5 мая, в лицее состоялся конкурс цветочных композиций «Была война. Была Победа!» Ребята творчески и оригинально
подошли к выполнению конкурсных работ, пытаясь провести параллель между Второй Мировой войной и нынешней на Востоке Украины.

 

_____________________________________________________________________________

 Ліцеїсти Маріупольського міського ліцею завжди беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах від Гете

      Маріупольський міський ліцей щорічно бере активну участь у науково-дослідній конференції «Каразінський колоквіум», який цього року відбувся 14-15 квітня на базі Харківського національного університету імені Н.В.Каразіна. Темою шістнадцятого наукового засідання було «Новітні відкриття Німеччини та позитивний і негативний вплив на суспільство». Честь ММЛ достойно захищали 3 учениць 42 групи, а Макарова Катерина посіла 1 місце. Вона покорила серця журі своєю обізнаністю у даній темі та високим рівнем знання німецької мови.

_______________________________________

Обласний технопарк

«Формування багатомовної особистості

в умовах реалізації концепції нової української школи»

11 квітня 2017 року на базі Маріупольського міського ліцею було проведено обласний технопарк для керівників методичних об’єднань, вчителів іноземних мов, мов національних меншин, зарубіжної літератури та інтегрованого курсу «Література» з теми «Формування багатомовної особистості в умовах реалізації концепції нової української школи».

Метою технопарку було  представити систему мовної освіти загально- навчальних закладів м. Маріуполя  та прилеглих районів в єдності концептуального, змістового та процесуального компонентів.

У семінарі взяли участь майже 120 учасників, серед яких —  завідуюча відділом гуманітарної освіти Донецького ОблІППО С.Ю.Гарна, методисти відділу М.В.Мочикіна, В.С.Щербатюк, представники Маріупольського науково-методичного центру: директор О.П. Гриньова, заступник директора Л.В. Коробченко, методисти Г.С. Дегремонт, О.М. Ігнатова, І.В. Целиковська, адміністрація Маріупольського міського ліцею, керівники методичних об’єднань, вчителі зазначених предметів м. Маріуполь та прилеглих районів.

Технопарк було розпочато фестивалем «Європейська весна», який представив розмаїття європейських культур. В ході пленарного засідання були висвітлені теми «Науково-методичний супровід формування полікультурного  багатомовного середовища серед закладів освіти м. Маріуполя» (О.П. Гриньова, директор Маріупольського НМЦ), «Міжнародні освітні проекти і програми як засіб розвитку обдарованості учнів в умовах інноваційного освітнього простору Маріупольського міського ліцею» (Т.О. Акульшина, директор Маріупольського міського ліцею),  «Інтеграція в міжнародний освітній простір» (В.В. Никишова, Т.М. Кіор, вчителі новогрецької мови СШ№ 46), «Варіативність моделей літніх мовних таборів як чинник інтеграції в інформаційно-освітній простір» (І.В. Целиковська, методист Маріупольського НМЦ).

В ході роботи технопарку керівники в 12 студіях ознайомили із варіативними форматами та практиками формування мовно-культурної особистості учнів міста; актуалізували необхідність впровадження в освітній процес новітніх технологій з метою вдосконалення філологічної освіти учнів; продемонстрували практичні аспекти реалізації міжнародного освітнього партнерства в контексті інтеграції в європейський мовний простір. Перспективний досвід роботи було представлено вчителями-майстрами: російської мови: І.О. Мороз (ЗОШ №54), О. А. Голущак («гімназія-школа №27»), Л.С Белозеровою (ЗОШ №52), І.В. Кошман (Ялтинська ЗОШ № 2), О. М. Ігнатовою (методист МНМЦ); англійської мови: Г.В. Лукашенко, (технічний ліцей), А.Я. Голютяком, О.В. Дибко, Ю.В. Крившенко (міський ліцей); німецької мови:  Т.П. Бурак (СШ№40), Н.В. Шелгуновою (міський ліцей); французької мови: О.І. Бодня (міський ліцей); Г.С. Дегремонт (ЗОШ №34); новогрецької мови: Л.В. Чайка, Н.М. Лаго  (СШ№8).

Учасники семінару мали нагоду взяти участь у круглому столі та в  фаховій дискусії   та визначити ефективні шляхи підвищення якості мовної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах регіону.

_____________________________________________________________________________

Маріупольський міський ліцей увійшов до 100 найкращих шкіл України

Редакція українського журналу «Фокус» зробила всеукраїнський рейтинг кращих навчальних закладів країни. Щоб визначити 100 найкращих шкіл України, «Фокус» статистично обробив повні дані результатів ЗНО усіх випускників 2016 року. Маріупольський міський ліцей увійшов до 100 кращих шкіл України і посів 96 місце – єдиний в Донецькій області.

Щиро вітаємо педагогічний, учнівський, батьківський колектив ліцею з цією нагодою!

https://focus.ua/ratings/369386/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________________

Визит 1 февраля французской делегации во главе с министром Матиас Феклем и послом Франции Изабель Дюмон в Мариупольский городской лицей  придал энтузиазма и мотивации учащимся профильных французских групп.

20 марта – Международный День Франкофонии ,и мы считаем, что имеем прямое отношение к этому празднику, так как являемся частью 300 миллионов франкоговорящих людей в мире.

Посольство Франции ежегодно проводит конкурс видео-роликов для учащихся школ и студентов на различные интересующие молодёжь актуальные темы.
БЫТЬ ЭКОЛОГИЧЕСКИ СОЗНАТЕЛЬНЫМ ГРАЖДАНИНОМ СВОЕГО ГОРОДА -так звучала тема в этом году.

В лицее учатся много талантливых и творческих ребят и, конечно, всегда есть желающие участвовать в  таких конкурсах  ( хотя победить непросто!)  В 2014 году призером стал Гуревич Леонид, 10 класс. В этом году призовым стал видео-фильм Комышенко Лилии,11класс. Мы очень рады за Лилю , и поздравляем её, так как приз- стажировка в летнем языковом лагере во Франции!

________________________________________________________________

Лицеисты  профильных французских групп также приняли активное участие в празднике Франкофонии , организованном факультетом иностранных языков МГУ: это были различные конкурсы ( переводов и видео) , викторина.Дипломы  участников конкурса «Mes premiers pas en francais» получили: Чередниченко В., Подобна А., Пархоменко А., Неделько П.( 12 гр.)   Давидулин К. занял 1 место в конкурсе поэтических переводов, Рула А. –лучшая в переводе прозы ( 12 гр.)

Уч-ся 21 группы Пасичник К., Лаврентик Л, Чмирёва Л., Яковлев Н., Доля К., Горелик Д.  получили дипломы  конкурса видео «C`est moi le chef» , в которых показали не только знания блюд французской кухни , но и умение их приготовить. Chapeau!

Ребята с интересом отвечали на вопросы викторины по страноведению  и показали хорошие знания истории, культуры Франции.

Преподаватель МГУ Лоскутова Н.Н. вручила также лицеистам дипломы конкурса «Галлус» ( всего в конкурсе приняло участие 27 уч-ся 9,10,11 классов). Призёры- Комышенко Л.,Чернухина М., Медяник В., Попова А., Куличенко О- бронзовые сертификаты, Копенкова А., Кузикова Е.- серебряные сертификаты , Бодня С.- золотой !

До новых встреч  FRANCOPHONIE

____________________________________________________________________
З 27.03 по 01.04.2017 на Дніпропетровщині, в місті Кривий Ріг проходила LIV учнівська олімпіада з фізики. Крім самих змагань на цьому заході була також різноманітна культурна програма — екскурсії у стилі «Індастріал», зустрічі зі школярами Криворіжжя, концерти.

До складу команди Донецької області (керівник Бабенко М.Ф., учитель фізики Маріупольського міського ліцею) входили:

Хасай Олександр, учень 11 класу Маріупольського міського ліцею (учитель Бабенко М.Ф.),

Котляр Наталя, учениця 9 класу Маріупольського технічного ліцею (учитель Гайдін В.В.),

Агванян Артем, учень 8 класу Маріупольського технічного ліцею (учитель Нетьоса І.В.) .

Олімпіада проходила у декілька турів: для учнів 11 класу — теоретичного та експериментального, для учнів 8-10 класів був ще й демонстраційний тур. Завдання олімпіади були досить складними. В 11 класі були також завдання рівня міжнародних змагань. Але в чесній та важкій боротьбі Хасай Олександр став переможцем, отримав Диплом ІІ ступеня! У травні цього року він буде брати участь у відбірково-тренувальних зборах кандидатів до збірної команди України на Міжнародну фізичну Олімпіаду.

Побажаємо Олександру тільки перемоги у цьому дуже важкому відборі!

______________________________________________________

24.03.2017 в ліцеї відбулося засідання круглого столу в рамках реалізації положень договору про співпрацю в сфері освіти між Маріупольським державним університетом і Маріупольським міським ліцеєм. У заході взяли участь:

Акульшина Тетяна Олександрівна – директор Маріупольського міського ліцею,

Цинкуш Ірина Анатоліївна – заступник директора з НВР,

Голютяк Андрій Ярославович – керівник ліцейської кафедри «Іноземні мови»,

Ісаєнко Ольга Михайлівна – керівник кафедри «Філософські дисципліни»,

Новікова Світлана Михайлівна – керівник команди учнів «Юний журналіст»,

Проценко Олена Борисівна – проректор з науково-педагогічної роботи Маріупольського державного університету,

Толпежніков Роман Олексійович – декан економіко-правового факультету,

Безчотнікова Світлана Володимирівна – декан факультету філології та масових комунікацій,

Шепітько Світлана Віталіївна – декан факультету грецької філології,

Лисак Вікторія Феофанівна – декан історичного факультету,

Павленко Олена Георгіївна – декан факультету іноземних мов,

Демидова Юлія Олексіївна – відповідальний секретар приймальної комісії.

В ході круглого столу було задано чимало запитань, які цікавили представників університету та ліцею, спрямованих на те, щоб співпраця не була формальною, а була цікавою для навчальних закладів.

Учасники заходу домовилися про проведення низки заходів науково-освітнього характеру: науково-дослідницької роботи з ліцеїстами, участь викладачів університету в роботі літньої навчальної практики на базі ліцею, впровадження спільних проектів учнів ліцею та студентської молоді, проведення програм по залученню грантів міжнародних організацій.

На завершення круглого столу було прийнято рішення про створення декількох робочих груп для розробки алгоритму спільних дій для активізації роботи з проведення запланованих заходів.

У прийнятій Резолюції учасники круглого столу наголосили на укладання угод між кафедрами ліцею і університету та відновлення роботи програми «Кафедра: ліцей – ВНЗ»

_____________________________________________________________

Ліцеїсти Маріупольського міського ліцею завжди беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах від Гете-Інституту. Цей рік був не винятком. У конкурсі «Мої відкриття», куди було надіслано 109 робіт з усієї України, виграли 3 ліцеїстів, Анастасія Куляні, Сіриченко Людмила та Павленко Поліна, які отримали головний приз – подорож до Німеччини та Літви. Дівчата стали стипендіатами молодіжних таборів у м. Санкт- Андреасберг та м. Друскінінкай,де вони будуть удосконалювати знання німецької мови та зможуть ближче познайомитись з культурою та традиціями цих країн. Трьохтижневе перебування у Німеччині без сумнівів сприяє їх всебічному розвитку та вивченню німецької мови.

________________________________________________________________

18 БЕРЕЗНЯ О 10.00 В ПРИМІЩЕННІ АКТОВОГО ЗАЛУ ЛІЦЕЮ ВІДБУДЕТЬСЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У МАРІУПОЛЬСЬКОМУ МІСЬКОМУ ЛІЦЕЇ. ЗАПРОШУЮТЬСЯ УЧНІ 6 ТА 7 КЛАСІВ ТА ЇХ БАТЬКИ.

18 БЕРЕЗНЯ ОБ 11.00 ВІДБУДЕТЬСЯ ОЛІМПІАДА З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ТА МАТЕМАТИКИ ДЛЯ УЧНІВ 6 ТА 7 КЛАСІВ

           ______________________________________________________________

17 февраля в рамках городской  декады военно-патриотического воспитания городской лицей провел семейную благотворительную акцию «Помоги бойцу». Уже третий год подряд лицеисты, их родители и учителя собирают военным предметы первой необходимости.
Лицей посетили бойцы  морской пехоты, которые находятся на передовой. Константин Бабыко, командир подразделения, рассказал лицеистам о непростых армейских буднях, о жизни военных на самых передовых рубежах защиты Украины.
Для почетных гостей старшеклассники подготовили концерт. Песни о войне и слова благодарности за тяжелый труд, за защиту звучали в адрес бойцов. Память погибших почтили минутой молчания. Также ребята написали своим гостям письма. Военные пообещали, что их они будут хранить и после наступления долгожданного мира.
По окончании концерта состоялось чаепитие : в неформальной обстановке бойцы морской пехоты пообщались со старостами всех учебных групп.
Не только в дни декады, а и в любое время двери лицея для бойцов всегда открыты.

 

                     ________________________________________________________
09.02.2017 в рамках городской декады военно-патриотического воспитания в Мариупольском городском лицее прошла встреча с военнослужащими Национальной гвардии Украины
в/ч 3057 во главе с заместителем командира по работе с личным составом подполковником Юхымчуком И. П
Нацгвардейцы рассказали о своей службе во благо Украины, о защите суверенитета нашей Родины, о той серьезной роли, которую играет Нацгвардия в общем деле обороны нашей державы.
Лицеисты с большим вниманием слушали военных, задавали вопросы, на которые нацгвардейцы  отвечали в доступной для ребят форме.
У учащихся осталось большое желание встретиться еще раз и  продолжить интересное общение.

__________________________________________________________
Французька делегація відвідала Маріупольський міський ліцей

01.02.2017 Маріупольський міський ліцей з офіційним візитом відвідали Міністр, Державний секретар при міністерстві закордонних справ і міжнародного розвитку, з питань зовнішньої торгівлі, просування туризму і французьких громадян за кордоном Матіас Фекль, посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, міністр окупованих територій і ВПО Вадим Черниш, міський голова Вадим Бойченко і заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Євген Вілінський.

Цей візит став результатом участі ліцею у міжнародному проекті «Розвиток білінгвальної (двомовної) освіти в Україні» під егідою Посольства  Франції та Міністерства освіти і науки України.

У складі делегації:

 • Пан Матіас ФЕКЛЬ, Міністр, Державний секретар з питань зовнішньої торгівлі, розвитку туризму та у справах французьких громадян за кордоном
 • Пані Ізабель ДЮМОН, Посол Франції в Україні,
 • Пан Вадим ЧЕРНИШ, Міністр окупованих територій і ВПО,
 • Пан Вадим БОЙЧЕНКО, міський голова,
 • Пан Євген ВІЛІНСЬКИЙ, заступник голови Донецької обласної державної адміністрації,
 • Полковник Крістіан БАРТЛЕН, Аташе з питань оборони (Посольство Франції),
 • Пан Сімон ТІРО, керівник апарату Міністра,
 • Пані Луіз КЕНЕЛЬ, радник Міністра,
 • Пан Тімур ВЕЙРІ, радник Міністра,
 • Пані Сандрін ГОДЕН, керівник служби двосторонніх відносин та міжнародного розвитку підприємств Головного управління Казначейства,
 • Пані Флоранс МАНЖЕН, директор Департаменту континентальної Європи (Міністерство закордонних справ та міжнародного розвитку — МЗСМР),
 • Пан Венсан ПРЕНГО, керівник економічної служби (Посольство Франції),
 • Пані Кассіопе ВЙЄН, референт по Україні у Департаменті континентальної Європи (МЗСМР),

Високопосадових гостей вітали учні, вчителі ліцею та Маріуполя, студенти та викладачі МДУ, директор департаменту освіти міста Добровольська С.В.  Директор ліцею Акульшина Т.О. та ліцеїсти з хлібом з сіллю по всім національним звичаям привітали гостей. виконали французьку пісню «Comment ça va?». Учні ліцею тепло зустріли поважних гостей та запросили до класу вивчення французької мови.

Міністри України та Франції, керівники міста та області у конференц-залі ліцею відповіли на ряд запитань від представників засобів масової інформації.

Матіас Фекль після прес-конференції поспілкувався з учнями ліцею та відповів на їхні запитання. Ліцеїсти, які вивчають французьку мову, французькою розповіли про ліцей багато цікавого, зокрема, чим живе навчальний заклад, про національні і культурні традиції, про досягнення ліцею в міжнародних освітніх проектах. Під час діалогу з учнями пан Міністр охоче відповідав на запитання дітей, яких цікавило все: риси характеру, які об’єднують наші народи, перспективи отримання молодими українцями освіти у Франції, ставлення міністра до політичної ситуації в Україні. Міністра Франції пана Матіаса Фекля та інших делегатів приємно вразив рівень знання мови учнями. Директор ліцею Акульшина Тетяна Олександрівна подякувала гостям за їхній вклад у розвиток навчального закладу, а також зазначила, що ліцей, зі свого боку, робить все можливе для подальшого розвитку та удосконалення вивчення французької мови.

Традиційно учні вручили гостям пам’ятні подарунки. Картини, намальовані десятикласницею Бодня Стефанією спеціально для пана Матіаса Фекля та пані Ізабель Дюмон приємно здивували почесних гостей.


__________________________________________________________________________

До Дня Соборності України в Маріупольському міському ліцеї 19.02.2017 відбувся фестиваль-захист КТД в рамках загальноліцейського дворічного національно — патріотичного проекту «Вивчаємо нашу Батьківщину».

На початку цього навчального року кожна група шляхом жеребкування вибрала собі певну область України.

Участь у фестивалі – захисті приймали учні 11класів. Журі оцінювало: патріотичне направлення виступу, змістовність, інформативність, культуру виступу, оригінальність подачі матеріалу, масовість, костюми.

Кожна група приділила особливу увагу патріотичної спрямованості та волонтерського руху в своїй області

____________________________

ВІЗИТ ПОСЛА ФРАНЦІЇ ДО МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКОГО ЛІЦЕЮ

В рамках підготовки візиту Міністра, Державного секретаря при Міністерстві закордонних справ та міжнародного розвитку Франції, пана Матіаса Фекля 2,3 лютого 2017р. в Маріуполь, Маріупольський міський ліцей відвідала Надзвичайний і Повноважений посол Франції пані Ізабель Дюмон, та керівник економічного відділу посольства Франції в Україні пан Венсан Пренго. В зустрічі взяла участь директор департаменту освіти м. Маріуполя Добровольська С.В., директор ліцею Акульшина Т.О., заступник директора з навчально-виховної роботи Цинкуш І.А., вчитель французької мови Бодня О.І.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____

Учні ліцею щиро вітали приїзд посла Франції

________________________________________________________

Учащиеся Мариупольского городского лицея приняли активное участие в месячнике « Сотвори добро».
Учкомом была проведена благотворительная акция « Помоги ребенку-сироте»  по сбору канцтоваров для учащихся интерната №2. В акции приняли участие все лицеисты.
Всего было собрано канцтоваров на сумму 2 тыс. 150 грн, и передано детям интерната №2 05 января  2017г.

А так же ребята приняли участие во Всеукраинской акции «Добро жменями», собрав 3000 крышечек, которые  были отправлены в г. Киев тоже 5 января. За деньги, вырученные от вторсырья, будут сделаны протезы для воинов-инвалидов АТО.
____________________________________________________________

Ещё одна победа Хасай Александра!!!

С 23 по 25.12.2016  года в г. Одесса проходил финальный этап XVІ Всеукраинской интернет-олимпиады по базовым дисциплинам: физике, математике, химии, биологии, географии и экономике. Финальному (очному) этапу данного соревнования предшествовали два заочных этапа, которые традиционно проходили летом. Для участия в финале  были отобраны от 10 до 15 учащихся по предмету (с каждой параллели 9-11-х классов).

Донецкую область на заключительном этапе олимпиады по физике представлял Хасай Александр, учащийся 11 класса Мариупольского городского лицея (учитель Бабенко Н.Ф.). Участие в этом соревновании требовало довольно серьёзных и фундаментальных знаний предмета. Основными его участниками являются победители областных и всеукраинских олимпиад, то есть состав участников довольно сильный. Поэтому Александр довольно сильно и упорно готовился со своим преподавателем, занимаясь практически ежедневно по несколько часов в день. По результатам олимпиады Саша достиг лучшего результата, став абсолютным победителем среди учащихся 11 класса по физике, получив Диплом І степени и памятные подарки , опередив при этом своих главных конкурентов из лучших лицеев и гимназий  Киева, Харькова, Винницы, Львова и других областных центров. По Положению он может теперь принимать участие в ІV этапе Всеукраинской олимпиады по физике, минуя предварительный отбор. Этим правом удостаиваются призеры финального этапа Всеукраинской интернет-олимпиады, получившие дипломы I и II степеней. Проведение олимпиады сопровождалось культурной программой. 

Пожелаем Саше дальнейших абсолютных побед на олимпиадах по физике всех уровней!

___________________________________________

Ось і закінчується 2016 рік. Для кафедри іноземних мов, як і для усього ліцею, це був особливий рік. Рік англійської мови в Україні!

Протягом року учні та учителі створювали багато різноманітних заходів, досягли значних успіхів у своїй роботі та підвищенні рівня англійської мови у нас в ліцеї.

Давайте згадаємо цей рік!

 Усе почалося у січні, коли наш учитель, Юлія Володимирівна Крившенко стала найкращим учителем англійської мови в місті Маріуполь, та зайняла 2 місце в обласному конкурсі «Учитель року»! Така перемога – стала гідним початком року англійської мови в нашому ліцеї!

 У березні – квітні ми брали участь у міжнародній програмі залучення волонтерів до навчання англійської мови “Go Global”. Ліцей став одним із трьох учбових закладів Донецької області, котрі стали фіналістами цієї програми.

 У травні до нас завітала одна з волонтерів із США, учасник програми  “Go Global” – Ліля Длябога, вона провела декілька цікавих зустрічей з ліцеїстами та Тетяною Олександрівною та запросила усіх у мовний табір “Go Camp”  .

У липні 45 ліцеїстів та 4 учителів відправились у літній мовний табір “Go Camp” до Володарки Київської області, де відпочивали та навчались англійської з носіями мови з різних країн світу. Побачити та пригадати найяскравіші моменти нашого мовного табору ви зможете, якщо відвідаєте наш блог, котрий люб’язно вела  учитель Богданова Юлія Олександрівнаhttp://our-summercamp-with-goglobal.blogspot.com

Окрім того, у  липні декілька наших ліцеїстів у супроводі  Голютяка Андрія Ярославовича проходили мовне стажування у Шотландії, в Единбурзькому коледжі.

З нового навчального року, у вересні,  активно почав діяти наш Євроклуб, в рамках якого були проведені змістовні засідання, де ліцеїсти ділилися враженнями після мовного табору. Особливо запам’яталося засідання, де наші ліцейські фіналісти програми ФЛЕКС (FLEX) – Таранова Діана та Кудрінова Ганна розповіли про рік перебування та навчання у США. Детальніше про засідання Євроклубу можете дізнатись за посиланням http://mcleuroclub.blogspot.com/

У жовтніКрившенко Юлія Володимирівна та Санікідзе Таріел розпочали міжнародний проект з однією із шкіл Індії під патронатом Британської Ради, в якому спробують поєднати англійську та математику.

Листопад виявився досить гарячим у ліцеї! Голютяк Андрій Ярославович та Дибко Олександр Вікторович провели семінар для учителів усього нашого міста та поділилися новітніми методами та прийомами для виявлення та розвитку обдарованості учнів.

В цей час наші ліцеїсти брали участь в різноманітних конкурсах та програмах з англійської мови. А саме, 82 учні стали учасниками конкурсу “Greenwich”, 20 учнів — конкурсу “Olympus”, та 5 фіналістами програми ФЛЕКС (FLEX).

Протягом року усі наші учителі англійської мови провели відкриті уроки, які в котрий раз засвідчили високий рівень англійської наших ліцеїстів та професійну майстерність наших учителів.

Логічним завершенням року став Тиждень іноземних мов у ліцеї, який був проведений у грудні.

Вперше ліцеїсти продемонстрували власні вірші англійською мовою! Цього року брали участь в конкурсі віршів 17 поетів, і ми усі насолоджувались віршованою англійською творчістю наших ліцеїстів. А головний приз отримала Інна Кулакова (411 гр) –  найкращий поет ліцею, що пише англійською!

Другий день нашого тижня був присвячений нашій улюбленій грі  — Кахут! (Kahoot). Цього року найсильнішою та найспритнішою виявилась команда 32 групи під керівництвом її капітана Меркулова Микити.

Третій день був днем англійської  музики та пісень. Вперше у нас пройшло «Ліцейське Євробачення»!

Двадцять претендентів змагалося за титул кращого виконавця пісні іноземною мовою. Переможцем конкурсу стала Мірошниченко Аліса!

Найочікуванішим став четвер – день Короткометражних фільмів!

Цього року перше місце зайняли групи – 11 та 13 з фільмом MCL Blockbuster.

Найкращою актрисою року було визнано – Таранову Діану!

Приз за кращу чоловічу роль – Папоян Жора!

А найкращий режисер ліцею – Ліля Камишенко!

Коли ми вже вирішили, що Рік англійської досягнув своєї вершини, прийшли новини з міського етапу олімпіади з англійської мови! 14 із 15 наших ліцеїстів, які були заявлені на участь в олімпіаді, отримали призові місця! А шість із них – ПЕРШІ! Це Ліщун Олександр (411 гр),  Таранова Діана (411 гр), Кудринова Ганна (422), Папоян Давид (211 гр), Щербак Даніїл (231 гр) та Дудко Галина (112 гр)

Відчуваємо гордість за наших ліцеїстів і впевнені,  цей рік  — був тільки початком великих досягнень та звершень!

__________________________

Проект «Схід і Захід – разом»

Впродовж 5-9 грудня учні Маріупольського міського ліцею відвідали місто Рівне, де навчались в НВК №12 та брали участь у тижні правознавства. У проекті «Схід і Захід — разом»  взяли  участь 12 учнів: Лєпєхіна Дар’я (11 група), Шелгунова Катерина (11 група), Клафас Ліза (12 група), Іваннікова Ксенія (13 група), Півень Софія (13 група), Побойний Микита (21 група), Матюшенко Діана (22 група), Костіна Ліза (23 група), Матус Ліза (23 група), Гаврилова Марія (31 група), Шелепова Лілія (42 група), Палій Дмитро (43 група) та вчитель математики Поліщук Світлана Вікторівна.

Рівненські сім’ї, в яких діти провели весь тиждень, зустрічали ліцеїстів 4-го грудня о 10 вечора. Всі сім’ї були раді зустрічати своїх нових членів родини.

Перший день (5.12) у НВК №12 пройшов чудово! Школярі влаштували грандіозний концерт з піснями,танцями та виставами. Далі всіх учасників проекту очікував майстер-клас с декупажу, де всі змогли зробити собі новорічну прикрасу на згадку. У цей день пройшов також тренінг з прав дитини, з якого можна було дізнатися багато чого нового. Наприкінці дня рівняни влаштували цікаву екскурсію вечірнім, чарівним містом.

 

Другий день був присвячений здоровому способу життя. В план увійшло відвідування басейну та цікаві ігри «Teen Games», які ще більше здружили всіх учасників. «Екватор» проекту був дуже насичений та цікавий. У цей день пройшло засідання учасників проекту та юристів, де відбулась вікторина з прав людини, та розглядання умов, за якими українці можуть зареєструвати шлюб. На це засідання був запрошений місцевий канал «ТРК Ритм» (https://www.youtube.com/watch?v=LUsRHK-u2lo) Після цього всі діти, та супроводжувачі відвідали товариство «Просвіта», де взяли участь у майстер-класі з виготовлення оберегів, та отримали у подарунок цікаву книжку про історію Української Повстанської Армії. Ввечері всіх очікував похід у Обласний драматичний театр, де відбулась вистава «Сватання на Гончарівці» . Театральна постанова вразила дуже глядачів акторською грою та бездоганністю української мови.

Передостанній день перебування у чарівному Рівному розпочався з чергового майстер-класу, на цей раз ліцеїсти малювали піском портрети Діда Мороза та Снігуроньки ( http://rtb.rv.ua/company/tele/news/2016/12/08/diti-z-mariupolya-vivchayut-rivne-video/ ). У цей день відбулось відвідання місцевого зоопарку та тераріуму, після якого всі поїхали на екскурсію до Льонокомбінату,  побачили, як виготовляють речі з льону. Закінчився цей день знову спортивними іграми «Teen Games», у які з задоволенням грали всі.

Останній день був сповнений безліччю екскурсій. Учасники відвідали більшість корпусів Національного університету водного господарства та природокористування. Після цього всі відправились до місцевого Краєзнавчого музею, де дізнались ще більше про Рівненщину. Ввечері, після всіх екскурсій, ліцеїсти побували на майстер-класі з виготовлення магнітиків з бурштину. Рівненська область дуже багата на цей природний камінь. Під керівництвом майстринь вийшли чудові сувеніри. У цей день відбулось також підбиття підсумків проекту, де ліцеїсти подякували за теплий прийом, виконали пісню українського гурту Океану Ельзи «Все буде добре», а також гімн свого Ліцею, цим самим дали натхнення на написання власного гімну НВК №12. Учні з НВК подарували багато подарунків на згадку про себе та їхній навчальний заклад.

Тиждень минув дуже швидко, але за цей час, всі навчились чомусь новому, пізнали багато інформації та знайшли нових друзів у далекому куточку Західної  України. Схід і Захід завжди буде разом!

______________________________

Проект «Сонце для ліцею»

Goethe-Institut в Україні провів 8-10 грудня 2016 року в м. Київ курс підвищення кваліфікації «Робота з лабораторною валізою — апробация, аналіз та тенденції розвитку методу предметно-мовного інтегрованого навчання на уроках німецької мови CLIL» для вчителів німецької мови та вчителів природничих дисциплин. Вчитель німецької мови Шелгунова Н.В. та вчитель біології Кареба О.В. приймали участь у семінарі та презентували проект «Сонце для ліцею». Цей проект було проведено з учнями 42 групи, які поглиблено вивають німецьку мову.

____________________________

Участь у Зимовій школі з фізики

З метою підвищення зацікавленості школярів до вивчення фізики, проведення підготовки учнів до участі у ІІІ, IV етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики, ознайомлення з досягненнями та невирішеними задачами сучасної фізики фізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка разом з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді провели зимову сесію у Природничій школі учнівської молоді (наукове відділення: фізичний напрям) з 1 до 6 грудня 2016 року.

До участі в заході були запрошені  учні 10-11 класів — призери (учасники) IV етапу та переможці ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики.

На цей захід були запрошені учень 11 класу Маріупольського міського ліцею Хасай Олександр та його учитель-наставник Бабенко Микола Федорович.

Для слухачів Школи були проведені лекції для ознайомлення з досягненнями та невирішеними задачами сучасної фізики, практичні заняття з детальними розв’язками задач з фізики олімпіадного рівня. Заняття проводили співробітники фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та студенти фізичного факультету, які є призерами Міжнародних учнівських олімпіад з фізики.

Наприкінці роботи Зимової школи була проведена Олімпіада з фізики. Результат — Хасай Олександр отримав диплом І ступеня и персональне запрошення від декана фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченко на навчання на цьому факультеті та цінний подарунок від спонсорів.

Хасай Олександр та його вчитель Бабенко М.Ф. висловлюють подяку управленню освіти Маріупольської міської ради за фінансову допомогу в організації поїздки.

Бажаємо Хасаю Олександру подальших абсолютних перемог на олімпіадах з фізики всіх рівнів!!!

nevidomij3 nevidomij2

__________________________________

Неделя иностранных языков в лицее

Рутина очень часто выбивает учеников из колеи, понижается работоспособность и со временем исчезает вдохновение на саморазвитие. Но неделя иностранных языков – одно из самых ярких моментов в Мариупольском городском лицее. Ведь именно тогда можно ощутить себя как на настоящем «EurovisionSongContest»; передать свои мысли, переживания, мечты в строках стиха на иностранном языке в «Thebestpoetoflyceum»; и, конечно, попробовать себя в роли актёра/актрисы, режиссёра в «Shortfilmfestival».

С каждым последующим годом неделя иностранных языков набирает масштабные обороты, привлекая как можно больше лицеистов к творческим проектам. Ведь для каждого подростка важно быть вовлечённым во что-то, проявить себя. Таким образом большинство из нас открывает в себе скрытые таланты, которые в дальнейшем могут перерасти в нечто большее.

Нельзя не отметить, что участие в каком-либо конкурсе даёт огромный опыт. Мы приобретаем новые знания, навыки; лучше узнаём друг друга, по-иному раскрываемся перед учителями и ребятами; учимся держаться на публике, некоторые преодолевают страх перед сценой и аудиторией; расширяем свой кругозор.

В общем, неделе иностранных языков можно поставить большой палец вверх. Я призываю не бояться пробовать себя в чём-то новом, кто знает, может именно Вы тот самый человек, который с такого маленького толчка получит звезду на Аллее славы.

Если говорить об этом, имея взгляд изнутри, мне действительно хотелось поучаствовать в  «Shortfilmfestival», чтобы поднять одну из главных проблем школьников – страх к осуждению. Процесс создания короткометражного фильма шёл от души, каждый кадр продумывался. Хотелось по итогу сделать красивую картинку, с не менее красивым смыслом, заложенным в неё.  На своём опыте я убедилась, что если во что-то сильно верить и делать это от души, оно обязательно придёт. Таким образом, я стала победителем в номинации «Лучший режиссёр лицея 2016 года» с моей картиной «School like a palette».  Честно признаться, эту победу я не считаю исключительно своей, ведь рядом со мной были мои друзья, которые помогали и поддерживали меня, когда что-то не выходило.

Большое спасибо лицею за возможность раскрыться,- скажем мы.- И ждём новых талантов!

Лиля Комышенко, 11 класс, 41 группа

20161129_140816 r2vt6ykqjo01 srxwgpd6oy0 img_20161130_142816 img_20161130_145107img_20161130_143022

__________________________________

Семінар — тренінг для вчителів англійської мови

16.11.2016  у Маріупольському міському ліцеї відбувся семінар-тренінг для вчителів англійської мови на якому свою роботу презентували учителі вищої категорії Голютяк А.Я. та Дибко О.В. за темою «Форми та методи розвитку обдарованості».

Вчителі розкрили методичні аспекти  використання дослідницьких технологій та веб-квестів на уроках англійської мови, як дієвий засіб розвитку критичного мислення та навичків пошукової діяльності учнів.  Впродовж тренінгу вчителі ділилися досвідом ефективного застосування новітніх мультимедійних технологій щодо виявлення та розвитку обдарованості учнів. Були представлені  цікаві ІКТ засоби, мультимедійний програмний soft, корисні освітні та навчальні платформи та  сайти які допоможуть вчителям у роботі з обдарованими дітьми.

Учасники семінару-тренінгу зазначили, що отримана інформація тренінгу дуже корисна не тільки у роботі з обдарованими дітьми, а й допоможе їм у повсякденній роботі, тому висловили задоволення і вдячність доповідачам методичного заходу.

20161116_140744 20161116_144730 20161116_150841

_________________________________

Інформація

про підсумки  проведення Тижня української мови і літератури

до Дня української писемності та мови

в Маріупольському міському ліцеї

     imag0636 З метою поглиблення любові до рідного слова, розвитку культури усного й писемного мовлення та виховання поваги до народних звичаїв і традицій в Маріупольському міському ліцеї до Дня української писемності та мови були проведені  такі  заходи:

 • До Дня української писемності та мови. Флеш–моб «Одягни українську вишиванку на свято».
 • Конкурс знавців української мови ім. П. Яцика (ліцейський етап). Переможцями першого етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали такі ліцеїсти:

Шевчунас Анна (серед паралелі учнів 7 класу),

Безуєвська Олександра (серед паралелі учнів 8 класу),

Матюшенко Діана (серед паралелі учнів 9 класу),

Копєнкова Альона (серед паралелі учнів 10 класу),

Казарінова Вікторія (серед паралелі учнів 11 класу).

Вони представлятимуть ліцей у ІІ (міському) етапі даного конкурсу.

 • Інформаційні п’ятихвилинки про життя печерського святого Нестора Літописця.
 • Всеукраїнський радіодиктант національної єдності для учнів і вчителів. В якому взяли участь 150 учнів та 38 працівників та батьків.
 • Майстер–клас «Домашні обереги своїми руками». Провела учитель української мови та літератури Смірнова К.А. з учнями 12 групи із запрошенням співробітника Музею народного побуту.
 • Створення блогу літературного героя на уроці української літератури. Провела учитель української мови та літератури Новікова С.М. з учнями 32 групи, які на уроці української літератури створили блог літературного персонажа Мартина Борулі з однойменного твору І.Карпенка-Карого.
 • Сторінка мовознавчого журналу. «Українські традиції та звичаї на матеріалі СПР». Провела учитель української мови та літератури Наріжна Л.В. з учнями 22 групи.
 • Сторінка народознавчого журналу. «Народний прогностик». Провела учитель української мови та літератури Кулігіна Н.Ф. з учнями 14 групи.
 • Конкурс на найкращий учнівський зошит «Міс і Містер каліграфія». Переможцями конкурсу стали учні восьмих класів: Міс Каліграфія – Харіна Антоніна (учениця 14 групи), Містер Каліграфія – Деревянченко Данило (учень 11 групи).
 • Відкритий урок української мови «Складнопідрядне речення». Провела учитель української мови та літератури Коротких В.Я. з учнями 21 групи.
 • Відкритий урок літератури рідного краю. Урок-автограф «Життя моє – це пошук без кінця…» (за творчістю маріупольського поета А.Ф.Бутенка). Провела учитель української мови та літератури Даниленко Л.І. з учнями 31 групи.

      Усі заходи підготовлені й проведені вчителями кафедри «Українська словесність» на високому рівні й викликали зацікавленість в учнів, а різноманітні форми роботи сприяли розвитку пізнавальних потреб, здібностей і нахилів ліцеїстів.

_____________________________________

Урок-автограф  «Життя моє – це пошук без кінця…»

     img_3961

      У рамках Тижня української пісенності і мовлення  учитель-методист  української мови й літератури Даниленко Л.І. 11.11.2016 провела  в  Маріупольському міському ліцеї відкритий урок літератури  рідного краю. Це  був  урок – автограф  «Життя моє – це пошук без кінця…» (за творчістю маріупольського поета А.Ф. Бутенка) . Ліцеїстів 31 групи (10 кл.)  зацікавила не тільки зустріч з поетом і громадським діячем А.Ф. Бутенком, а й можливість розвивати свої навички логічного, образного мислення, виразного читання, естетичні смаки через художнє слово та твори А. Бутенка, активізувати пізнавальний інтерес, розкрити свою креативність і творчий потенціал, образну уяву тощо. Заздалегідь психолог ліцею Тройнікова  Л. Д. продіагностувала домінуючу модальність кожного учня  й за провідним каналом сприйняття дійсності  діти працювали  в трьох  групах: візували, аудіали та кінестетики. Найбільше захоплення викликали такі форми й методи роботи, як: емпатійна гра «Я – кореспондент»,  інтерактивні методи навчання (робота в парах, групах, індивідуальна), метод тренінгів — тренінг світосприйняття, створення буктрейлера та анімаційної презентації за збіркою А.Бутенка «Дух нескореної волі». Оцінюючи свою роботу на уроці, ліцеїсти зазначили: «Цей урок допоміг мені в розвитку уяви» ( Чеблатова Ю); «Я навчилася дивуватись простим речам» ( Маслова К.); «Сьогоднішній урок допоміг мені подивитися на мої проблеми під іншим кутом зору, дізнатися нове, що, можливо, знадобиться в майбутньому»; «Навчилася фантазувати,  отримала велике естетичне задоволення» (Єрмолаєва Є.)

img_3946 img_3930 img_3948 img_4812

______________________________________

«Familiengeschichte — die Familie in der Geschichte»

      В ноябре 2016 года я подала заявку на участие в проекте «Geschichten in der Familie». Я посчитала, что рассказать историю своей семьи будет достаточно легко, интересно и увлекательно, при том, что главным призом была поездка на неделю в Германию! Выделив немного времени и найдя вдохновение, я тут же принялась за работу. Изначально мне нравился сам процесс и я совершенно не думала, что смогу победить, и, к моему удивлению, я прошла!

novyj-risunok-1
Данный проект предусматривал в себе кроме вышеупомянутой недели в Германии в компании школьников из Венгрии и Германии , трёхдневный воркшоп в Киеве, где я с остальными шестью победительницами ознакомилась с программой. Нас всех немного удивил тот факт, что в течении всего этого времени будет обсуждаться Вторая Мировая война, о которой даже не шла речь в описании проекта. Однако, не так страшен черт, как его малюют.

novyj-risunok-2

     Съезд происходил в маленькой и очень уютной деревне Müden, которая расположилась посреди леса. Неподалёку от этой деревни находился город Celle, где мы тоже часто проводили свободное время. Особенно все были рады тому, что мы попали сюда к началу Адвента. Повсюду уже были наряжены елки, дома, улицы и это незабываемое зрелище! Ноябрь-декабрь — лучшее время для посещения Германии!

      Но не будем забывать зачем мы все таки сюда приехали. Главными целями данного учебного проекта были :
— Узнать больше о Второй Мировой войне в трёх странах через призму наших семейных воспоминаний
— Обсуждение историй участников из Украины, Венгрии и Германии
— Извлечение уроков прошлого. Найти связь между прошлым настоящим и будущим
— Изучить семейную историю, и влияние истории на наши семьи

novyj-risunok-3

      В течении всего проекта мы не раз затрагивали тему нацистских преступлений против человечества, в особенности против евреев. Чтобы лучше ознакомится с этой темой, организаторами были предусмотрены посещения концентрационного лагеря Bergen-Belsen. Не буду скрывать, это было довольно леденящее душу место. Само осознание того, что ты находишься в месте, где под тобой лежат около 30 тысяч измученных до смерти людей заставляет мурашки пройтись по телу!
Когда мы приехали сюда в первый раз, нас поделили по группам, выдали планшеты и распределили задания. Одна группа изучала окрестности, вторая — слушала экскурсию, третья просто прогуливалась. Соглашусь, что это достаточно несправедливое разделение заданий, но в конце у всех накопилось достаточно сведений об этом лагере.

novyj-risunok-5 novyj-risunok-4

      Кроме этого, за два дня мы побывали в музее, проработали материал и прослушали многочисленные интервью людей, пережившие то время. Несмотря на все видимые минусы этого » музея «, все были благодарны за то, что побывали здесь! Это было достаточно информативно и я придерживаюсь мнения, что каждый уважающий себя человек должен прикоснуться и к этой частичке истории и желательно посетить подобное место.

novyj-risunok-6
В конце проекта мы обговорили собственные впечатления и открытия, которые появились в течении проекта, нашли общие черты проявляющиеся в семьях из разных стран. Этот проект дал возможность всесторонне обсудить между странами противниками тему, которая в некоторых семьях умалчивается.

Кузнецова К, ученица 42 группы, 11 класс

____________________________________________________

Воркшоп по написанию газеты

Воркшоп, посвящённый написанию газеты и изучению современных тенденций украинской журналистики, проходил 11-14 ноября в г.Киев.

Участниками воркшопа были ученики ПАШ-школ из разных уголков страны, студенты Киевского политехнического института, журналисты из Украины и Германии, а организаторами выступили сотрудники инициативы ПАШ в Гете-институте, а также лектор программы DAAD в Киевском политехническом институте Аня Ланге.

ntiqhlbzwdo

Самым интересным, на наш взгляд, стал первый день поездки.

В приятной дружеской атмосфере мы познакомились с другими участниками, обменялись эмоциями и ожиданиями от воркшопа.

Особенно ярким моментом стало для нас посещение национального информационного агентства «Укринформ», которое с 2015 года стало частью Мультимедийной платформы иновещания Украины. Руководитель фотослужбы, Владимир Сердюк, рассказал нам о специфике сотрудничества агентства с иностранными СМИ. В завершении лекции мы имели возможность задать интересующие нас вопросы о работе агентства в нынешней ситуации.

Далее мы посетили Ukraine Crisis Media Center – это общественная организация, а по сути медиа-платформа для выступлений экспертов, политиков, представителей других организаций. Его основным заданием является объективное информирование мировой общественности о событиях в Украине. Сам центр не является средством массовой информации, а только местом, где проводятся пресс-конференции по важным вопросам. Эту информацию, в свою очередь уже используют медиа. Спонсируется центр иностранными благотворительными организациями.

Второй день также был очень насыщенным. Начался он обсуждением ситуации СМИ в Украине и Германии между украинскими и немецкими журналистами — Денисом Трубецким (живет в Киеве, работает для немецких и украинских медиа, пишет преимущественно о спорте и политике) и Антонией Шэфер (свободная журналистка из Германии). Обсуждались такие вопросы как, например, медиа после победы Трампа на президентских выборах в США, как соблюдается журналистская этика в Германии и Украине, почему люди все меньше и меньше доверяют медиа и есть ли будущее у бумажных СМИ. После этой дискуссии госпожа Шэфер рассказала нам о том, какие техники применяют журналисты при поиске информации, о правильном построении статьи, об этическом кодексе журналистов и многом другом. Некоторые техники мы сразу же практиковали с помощью интересных упражнений. После обеда участники воркшопа объединились в группы по написанию статей и начали поиск необходимой информации. Но так как нас не заинтересовали темы остальных групп, мы решили не примыкать ни к одной из них.

gqzxcjzo_wo

Третий день почти полностью был посвящён практической работе над собственной статьей: поиску необходимой информации, обсуждению в группах и самому процессу написания. Каждая из нас выбрала свою тему: Ирма – «Журнализм как движущая сила демократии», Аня – «Военная журналистика в современной Украине». Мы много общались с остальными участниками, перенимая опыт от студентов, а также пользуясь советами госпожи Шэфер и украинской свободной журналистки Татьяны Гончарук, которая также провела презентацию о работе современных украинских журналистов, трудностях и улучшениях по сравнению с прошлыми годами независимости.

foto1

В последний и четвертый день мы дорабатывали свои статьи, а также подготавливали их краткие презентации. Вайкко Фрауентштайн и Аня Ланге рассказали нам о том, как правильно проводить презентацию как своей статьи, так и любого проекта, научной работы, доклада и т.п. – на какие аспекты речи, визуальной презентации нужно обращать внимание. Кроме того, они научили правильно давать отзывы, фидбэк о представленной работе, что также является важной частью участия в презентации. После этой лекции каждая группа и все остальные участники представляли тему статьи, которую они исследовали все это время. Среди тем были такие, как «In oder aus?» — опрос и анализ информации о том, куда хотят поступать учиться украинские абитуриенты – за границу или в Украину; «Von Gongadze bis Scheremet» — описание опасной ситуации работы для расследующих журналистов в Украине; «Wem gehören ukrainische Medien?» — об олигархах-владельцах крупнейших медиа в Украине.

После наших презентаций Вайкко и Аня дали свои, в большинстве своем положительные, отзывы о них и посоветовали, над чем еще нужно поработать. А дальше, как всегда, каждый из участников мог оставить свое мнение о воркшопе – что понравилось, а что не очень и поделиться впечатлениями об увиденном, услышанном и изученном.

В общем, нам очень понравился этот воркшоп, затрагивающий такую важную общественную тему, и, хотя, может быть, мы и не станем журналистками в будущем, но эту профессию уже попробовали на себе.

Кудринова Анна, Рерих Ирма (42 группа, 11 класс)

_______________________________________________________

Международная конференция руководителей школ «Восточная Европа – Центральная Азия»

В рамках инициативы «Школы: партнёры будущего», проходящей под эгидой министерства иностранных дел Германии с 23 по 28 октября 2016 г. в г.Бонн (Германия), состоялась международная конференция руководителей школ «Восточная Европа – Центральная Азия». На конференцию были приглашены директора из Казахстана, Узбекистана, Армении, Грузии, Таджикистана, Украины, представители Гёте-института. Директор Мариупольского городского лицея Акульшина Т.А. тоже приняла участие в этой конференции. Состоялись встречи с членом Бундестага Германии по вопросам образования Метхилод Хайль, представителями службы педагогического обмена, Центрального управления зарубежного школьного образования.

В ходе визита участники посетили школы и лицеи Германии: Бохумский университет, ученические лаборатории имени Альфреда Круппа в Рурском университете, обсуждали вопросы внедрения MINT образования в странах-участниках проекта, дальнейшее развитие сотрудничества.

Экологический проект Мариупольского городского лицея «Мариуполь – Виттмунд: два города у моря» вошел в число лучших в Германии и был показан участниками в качестве примера сотрудничества.

На август 2017 г. планируется участие Мариупольского городского лицея в 4-х стороннем проекте Украина-Аргентина-Китай-Индонезия. Будут рассмотрены вопросы миграции, прав женщин, экологии. Для участия в проекте и обмене необходимы знания по немецкому языку. Желаем успехов в изучении немецкого языка.

dsc_0455 dsc_0555 dsc_0607

_______________________________________________________

Отчет

об участии в курсе повышения квалификации

«Работа с мобильной лабораторией: разработка материалов для предметно-языкового интегрированного обучения на уроках немецкого языка CLIL»

для учителей немецкого зыка и учителей-предметников

 Учителя Мариупольского городского лицея Шелгунова Наталья Владимировна (немецкий язык) и Кареба Елена Викторовна (биология) были приглашены для участия в курсе повышения квалификации «Работа с мобильной лабораторией: разработка материалов для предметно-языкового интегрированного обучения на уроках немецкого языка CLIL».

 Курс организован Гете-Институтом Украины и включает 3 модуля:

1. Введение. Кооперация немецкого языка и предметов естественнонаучного цикла. (Тбилиси, Грузия)

2. Практическое применение разработанных материалов и использование ресурсов мобильной лаборатории. (онлайн-платформа Moodle, ноябрь 2016)

3. Подведение итогов, обмен опытом. (Киев, Украина, декабрь 2016)

С 12 по 14 октября 2016 года в г. Тбилиси (Грузия) был проведен первый этап курса.

Цель семинара – повышение квалификации учителей и предоставление методических рекомендаций по преподаванию школьных предметов естественнонаучного цикла с использованием немецкого языка.

В течение 3-х дней учителя изучали методику подготовки и проведения интегрированных уроков, знакомились с содержанием мобильных лабораторий, разрабатывали дидактические материалы для экспериментального обучения.

Учителя-участники из Мариупольского городского лицея разработали комплекс уроков интегрированного преподавания экологии с использованием немецкого языка для учащихся 11 класса, углубленно изучающих немецкий язык.

img_20161014_134004_hdr img_20161014_130935_hdr

____________________________________________________

В День защитника Украины в Мариупольском городском лицее прошел Единый урок  «Сила нескорених».

  О своей службе на передовой лицеистам- десятиклассникам рассказали участники боевых действий , разведчики 37-го мотопехотного батальона.

   Перед  учащимися 7-х классов выступил выпускник лицея, участник боевых действий, инспектор патрульной полиции Стрельчонок Дмитрий.


qwe

ryt

________________________________________________________________
27.09.2016. Сьогодні відбулося засідання Євроклубу Маріупольського міського ліцею. Ліцеїсти охоче ділилися своїми спогадами і враженнями про літній відпочинок у Європі та навчання у мовних школах Франції, Німеччини та Великобританії! Учні Маріупольського міського ліцею отримали новий досвід та велике задоволення від участі у разноманітних освітніх програмах таких, як «Flex», «Gastschüler in Deutschland e.V» та «Sprachgeswister»!
023ntf7av8o

hikf4y03yai

jtlpnb01are

kskr0qerwfs

na0kobl1xbs

pljanagpwns

uzygf2zjbdw

w9uyblxvpec

___________________________________________________________

Участь у роботі І міжнародної літньої школи з теми

«Розвиток академічної мобільності педагогічних і науково-педагогічних працівників

у європейському освітньому просторі»

З 27 до 30 червня 2016 року учителі Маріупольського міського ліцею Смірнова Катерина Анатоліївна (учительукраїнської мови та літератури), Поліщук Світлана Вікторівна (учитель математики) та Наріжна Лариса В’ячеславівна (учитель української мови та літератури) були учасниками роботи І міжнародної літньої школи з теми «Розвиток академічної мобільності педагогічних і науково-педагогічних працівників у європейському освітньому просторі», яка відбулася в місті Ужгороді на Закарпатті на базі Закарпатського ОблІППО.

 Організатором проведення міжнародної літньої школи був Інститут модернізації змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України.

Надзвичайно цікавими були лекції голови фундації  Центральноєвропейської Академії навчань та сертифікацій (Республіка Польща) пана Миколи Смолінського, який  ознайомив присутніх із двома програмами Євросоюзу в галузі науки і освіти: Horizon 2020 та Еrasmus+. Метою даних програм є об’єднати бізнес і освіту, даючи в такий спосіб  бізнесу можливість готувати собі кадри прямо зі шкільної лави. Ми дізналися, що Україна вже півтора року включена в ці програми співпраці та мобільності у сфері освіти і є їх повноправним учасником. Відповідальним за реалізацію даних проектів в Україні є Міністерство освіти і науки, яке має надавати безкоштовні консультації з питань пошуку міжнародних партнерів і написання заявки на участь у проекті.

Викладачі Інституту модернізації змісту освіти проводили цікаві тренінги з питань реформування загальної середньої освіти, бізнес-ігри з метою їх впровадження у навчальний процес.

У вільний час ми мали можливість познайомитися з історією та культурною спадщиною чарівного Закарпаття.

По закінченню міжнародної літньої школи нам було видано сертифікати міжнародного зразка, які дають право проходити курси підвищення кваліфікації на базі Інституту модернізації змісту освіти.

___________________________________

Візит генерального консула Німеччини в Україні пана Мьоссингера

до Маріупольського міського ліцею

6 вересня 2016 року Маріупольський міський ліцей приймав делегацію у складі генерального консула Федеративної Республіки Німеччини в Україні пана Мьоссингера, заступника директора Гете-Інституту в Україні пані Бекер та керівника проекту «Школи: партнери майбутнього» пана Фрауенштайна.

Гостей вітали директор Маріупольського міського ліцею, пані Акульшина, заступник міського голови, пані Сухова та начальник міського управління освіти, пані Добровольська,  які висловили щиру подяку за підтримку навчального закладу та міста Маріуполя в цілому урядом Німеччини.

Пан Мьоссингер наголосив, що реалізація партнерських проектів, таких як «ПАШ: Школи, партнери майбутнього», можлива тільки завдяки активній співпраці учасників.

Він відзначив активну позицію Маріупольського міського ліцею у популяризації німецької мови та пообіцяв і надалі підтримували та розвивати співпрацю з Маріупольським міським ліцеєм. Учні, які брали участь у прес-конференції отримали можливість поспілкуватися з офіційними представниками уряду Німеччини та отримати інформацію щодо майбутньої співпраці з Гете-Інститутом та подальшого розвитку програми ПАШ.

Друга частина зустрічі проходила в форматі відкритого уроку-екскурсії з німецької мови за темою «Ліцею – 20! Минуле. Сьогодення. Майбутнє». Учні підготували екскурсію ліцеєм, під час якої розповіли гостям про діяльність і досягнення ліцеїстів та педагогічного колективу. Гості під час інтерактивної екскурсії отримали уявлення про ліцейське життя та змогли відчути цю особливу атмосферу.

dsc_8772 dsc_8768 dsc_8584 dsc_8568 dsc_8567

___________________________

Осенью 2015 года Мариупольский городской лицей присоединился к программе «Познаем — меняясь» благотворительной организации «Gastschüler in Deutschland». Участие в данной программе подразумевает трехмесячное проживание в немецкой семье и посещение школы. Кроме этого, к участникам предъявляется целый ряд довольно жестких требований. Некоторых отпугнула перспектива ограничения пользования Интернетом и помощи по дому, но те, кто не испугался, провели три незабываемых месяца в немецких семьях.

nk62jifzmbm erf-xft5isg d8msquo_hus 9-rmlkcapyo

_____________________

В этом учебном году, по согласованию с родителями, было принято решение провести летний языковой лагерь по немецкому языку на выезде — во Львове, на базе школы-партнера Львовской гимнази международных отношений №1 в период с 8 по 18 июня. 16 мариупольских лицеистов и 10 львовских гимназистов в течение 8 дней увлеченно изучали  на немецком языке проблемы леса, строение и названия деревьев, разрабатывали и презентовали проекты по заданным темам. С ребятами работали: Наталья Шелгунова (МГЛ), Анна Залужная (ЛГМО), Елена Кареба (МГЛ) и трое немецких волонтеров — Майе Обершахчек, Анаис Крамер и Бори Жу.

dscn2561 dscn2501 dscn2340 dscn1968 dscn1963

_________________________

Второй год подряд Гете-Институт проводит летний экологический лагерь в Германии. В этом году команда из 4-х лицеисток (Вероника Парапинская, Мария Сосновская, Анна Волковая и Мария Гаврилова), учителя биологии Каребы Е.В. и учителя немецкого языка Шелгуновой Н.В. отправилась в пригород Геттингена. У всех категорий участников были свои цели и задачи в этой поездке: ученицы углубляли знания немецкого языка и работали над тематическими проектами, учителя-предметники учили немецкий язык, а учителя немецкого языка изучали методику преподавания точных и естественных наук с использованием инстранного языка.

dsc_6171 dsc_5773 dsc_0881-kopie dsc_0644-kopie 9sqfc3nscyk

______________________

С 23 июня по 07 июля в Киеве проходила академия МИНТ, организованная Гете-Институтом в Киеве для школьников, увлеченных естетсвенными и точными науками и изучающих немецкий язык. В этот раз участницей от Мариупольского городского лицея стала Маргарита Пось (13 группа). В течение 2 недель ребята из разных уголков Украины постигали научные тайны на немецком языке, проводили опыты, слушали лекции, посещали музеи.

mjqjm-vrt4 pu98jyofqzm kt87cqf5qa0 2

________________

В январе 2016 года учащиеся  Мариупольского городского лицея, изучающие немецкий язык и имеющие сертификаты А2, участвовали в конкурсе «Sprachgeschwister». На конкурс было подано 8 работ, 2 из которых были признаны одними из лучших. Авторы работ — Ольга Монастырная и Роман Виниосов, учащиеся 32 группы, получили стипендии на участие в трехнедельных языковых курсах в Германии. В августе ребята отправились за границу — Ольга провела 3 незабываемых недели во Франкфурте-на-Майне, а Роман — в небольшом городке Билефельд. Ребята вернулись очень воодушевленными и с массой впечатлений.

qoz0d3vr8oy img-20160812-wa0017 c88s5qlstco 0h7nxsk3iz8

__________________________________________________________

Літній мовний табір з німецької мови «Збережемо ліс»

на базі львівської гімназії міжнародних відносин №1 ім. В. Стуса

для учнів, які вивчають німецьку мову та мають сертифікат Гете-інституту рівня А2

(7-А, 13 та 32 групи)

Літній мовний табір «Збережемо ліс» було організовано на базі львівської гімназії міжнародних відносин №1 ім. В. Стуса з 08.06.16 по 18.06.16. за підтримки Гете-інституту , адміністрації Маріупольського міського ліцею та батьків учасників.

На етапі підготовки було визначено основні цілі, завдання та методи проведення заходів по проекту.

Цілі:

 • Поглиблення та поширення знань з німецької мови
 • Розвиток комунікативних здібностей
 • Виховання екологічної свідомості
 • Виховання патріотичних почуттів та любові до рідної країни
 • Інформування спільноти про проведення проекту у блозі

Завдання

 • Освоїти термінологію та лексику з теми проекту, поширити знання з німецької мови
 • Розвивати комунікативні здібності під час спільної праці з учнями зі школи-партнеру та волонтерами з Німеччини
 • Виховувати екологічну свідомість через долучення учасників до екологічних акцій, проведення занять з тематики проекту, зустрічей зі спеціалістами у галузі лісового господарства та екології
 • Виховувати патріотичні почуття та любов до рідної країни під час екскурсій
 • Створити блог німецькою про діяльність по проекту.

Методи:

 • Проведення екологічних воркшопів, презентацій німецькою мовою, виконання завдань
 • Робота у змішаних групах, тематичні ігри, спільне опрацювання проблемних завдань
 • Проведення екологічної акції зі збору сміття, проведення воркшопу «Екосистема лісу», вивчення кліматичних зон, будови дерева та ярусності змішаних лісів. Відвідання Стрійського парку та участь у квесті «Під тінню дерев», прогулянка ботанічним садом Лісотехнічного університету.
 • Проведення екскурсій по місту Львів та на скали Довбуша, відвідання музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай».
 • Написання повідомлень німецькою мовою та відбір фотографій для блогу.

У проекті приймало участь від Маріупольського міського ліцею 16 учнів, учитель німецької мови Шелгунова Н.В. та учитель біології Кареба О.В., від львівської гімназії ім. В. Стуса 9 учнів, учитель німецької мови Залужна А.С. Також до участі у проекті було залучено 3 волонтерів з Німеччини: Майе Обершахчек, Анаїс Крамер, Бори Жу, спеціаліст екологічно-просвітницького центру м. Львова та доцент кафедри лісопромислового виробництва та лісових доріг Бакай Б.Я.

Під час проекту було досягнуто всі поставлені цілі та виконано усі завдання. Учасники активно працювали під час воркшопів, екологічної акції, вчилися працювати у командах, знаходити спільну мову та спільно вирішувати завдання.

Під час спілкування зі спеціалістами було визначено організації та заклади, співпрацю з якими варто запланувати на  наступний рік.

Знайомство у командах  Новый рисунок (16)
Дізнаємося більше одне про одного  Новый рисунок (17)
Яку річ ти вважаєш найбільш важливою у житті?  Новый рисунок (18)
На подвір’ї єколого-просвітницького центру Львівського лісового господарства  Новый рисунок (19)
У лісовій школі Львівського еколого-просвітницького центру  Новый рисунок (20)
Ляльки-мотанки, які учасниці виготовили власноруч під час майстер-класу у парку «Шевченківський гай»  Новый рисунок (21)
Перша частина воркшопу «Екосистема лісу»  Новый рисунок (22)
Друга частина воркшопу «Екосистема лісу» — навчання на станціях. Станція «Ярусність змішаних лісів»  Новый рисунок (23)
Друга частина воркшопу «Екосистема лісу» — навчання на станціях. Станція «Будова дерева»  Новый рисунок (24)
Квест у Стрійському парку «Під тінню дерев»  Новый рисунок (25)
Підготовка до презентації дерев Стрійського парку  Новый рисунок (26)
Кожна група розповідала про особливості дерев.  Новый рисунок (27)
На лекції Бакая Б.Я в національному Лісотехнічному університеті  Новый рисунок (28)
Результати акції зі збору сміття – 10 мішків по 120 літрів!  Новый рисунок (29)
Єкскурсія на скелі Довбуша  Новый рисунок (30)
Останній день – узагальнення результатів роботи у проекті  Новый рисунок (31)
Команда вчителів та волонтерів, дякуючи якій проект відбувся  Новый рисунок (32)

____________________

Языковой летний лагерь
Мариупольского городского лицея
(112 группа — французский язык)
в 2015-2016 уч.г.

С 31.05. по 10.06.2016 французская 112 подгруппа прошла учебную практику в летнем языковом лагере при лицее. Основная цель языковой практики – развитие социокультурной компетенции учащихся, формирование лексических навыков.

Руководитель языкового лагеря учитель французского языка лицея – Бодня Ольга Ивановна.

В течение  практики учащиеся были заняты в различных видах деятельности игрового и познавательного характера:

 • «Учим французский с ТV 5 Monde» (задания уровня А1-А2 DELF), расширение лексического словаря, знакомство с социокультурным компонентом.
 • музыкальная студия, где учащиеся работали с текстом песен;
 • видео занятия, с обсуждением увиденного;
 • занятия по страноведению;
 • занятия игрового характера (лексико-грамматический) по темам , «les animaux», «les objets de la vie quotidienne»

Интересно прошёл конкурс-викторина “ Connaissez- vous la France”

В ходе практики  учащиеся  совершили прогулку в кафе «Ля Рошель», где состоялось интересное занятие «Знаете ли вы французских звёзд?».

         Итогом работы, можно считать газету «Vive les vacances», в которой отображены все виды работы языкового лагеря и «портрет группы».

         В ходе практики  учащиеся расширили свой языковой запас и приобрели коммуникативные навыки.

Новый рисунок (1) Новый рисунок (2)

Новый рисунок

Языковой летний лагерь
Мариупольского городского лицея
(312 группа — французский язык)
в 2015-2016 уч.г.

С 31.05 по 10.06 2016 проводились занятия в языковом лагере для учащихся 10 класса (312 группа). Работа была организована с 8 до 12 часов. Руководитель языкового лагеря учитель французского языка лицея – Овчинникова Елена Викторовна.

Учитывая специфический формат летней языковой школы, занятия носили не только обучающе-развивающий, но и развлекательный характер: дети смотрели полнометражный и короткометражные фильмы на французском языке, играли в разнообразные языковые игры, работали с клипом песни, создавали проектную работу.

Выбор тем («Французское кино», «Французская песня», «Французы глазами иностранцев») был обусловлен основной целью: пополнить экстралингвистические знания учащихся, расширив их представления о культуре, обычаях, традициях страны изучаемого языка.

Что касается языкового компонента, предлагаемые упражнения охватывали 4 вида языковой деятельности (PO, РЕ, CO, CE) и соответствовали уровню А2 – В1.

В целом поставленные задачи были выполнены, и в результате учащиеся не только повысили свой языковой уровень и открыли для себя новые страницы французской культуры, но и развили навыки работы в группе, повысили мотивацию к изучению французского языка и, самое главное – получили удовольствие.

Новый рисунок (3) Новый рисунок (4) Новый рисунок (5) Новый рисунок (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________

Языковой летний лагерь
Мариупольского городского лицея
(немецкий язык)
в 2015-2016 уч.г.

Летний языковой лагерь экологического направления для 17 учащихся лицея, изучающих немецкий язык, проходил с 08.06.2016 по 18.06.2016 на базе Львовской гимназии №1 международных отношений им. В. Стуса (средства на проведение лагеря частично компенсировано Гете-Институтом). Руководители лагеря Шелгунова Наталья Владимировна и Кареба Елена Викторовна.

Более подробно с работой языкового лагеря можно ознакомиться в блоге http://urwaeldererhalten.blogspot.com

Работа лагеря  12.06.2016

Семинар по теме: «Лесная экосистема»

Просмотр презентации по теме семинара. Учащиеся узнали много  новых слов и перечислил их на дереве слов.

Новый рисунок (7)

Новый рисунок (10)

 

 

 

 

Новый рисунок (12)

Новый рисунок (11)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anais рассказал о климате

Новый рисунок (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

и с Maje говорили об истории леса.

Новый рисунок (13)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Все группы работали последовательно с каждой темой. Суммарно лицеисты получили около 3-х часов обучения на немецком языке и в  конце концов все группы ознакомились с каждой темой.

Новый рисунок (14)

________________________________________

Языковой летний лагерь
Мариупольского городского лицея
(английский язык)
в 2015-2016 уч.г.

logo

Летний языковой лагерь по программе «GoCamps» для 45 учащихся и 4 учителей лицея, изучающих английский язык, будет проходить с 04.07.2016 по 11.07.2016 на базе школы-санатория в пгт. Володарка, Киевской области (средства на проведение лагеря от организации «GoGlobal»). Команда GoGlobal пригласила иностранных волонтеров, которые согласились принять участие в проекте и передать свои знания детям.

_______________________________________________

В ОДЕСІ ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ З ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ МОВНИХ ТАБОРІВ GOCAMPS

d630c3629c1451b60af79591f815fa8b22 та 23 травня сонячна Одеса приймала вчителів англійської мови зі всієї України, які готуються вже зовсім скоро провести у своїх школах мовні табори GoCamps. Від Маріупольського міського ліцею в тренінгу взяв участь учитель англійської мови Голютяк Андрій Ярославович.

IMG_3740

Тренінг проводили тренери від Посольства США в Україні разом із громадською організацією GoGlobal. Учителя отримали можливість інакше подивитися на методику викладання англійської мови та допомогти розробити індивідуальні цікаві програми проведення літніх мовних таборів GoCamps.

Впродовж двох днів професор Орегонського університету Леслі Опп-Бекмен, запрошений тренер від Посольства США Сенека Райан, помічник аташе з питань викладання англійської мови Альона Сухініна та координатор проекту GoCamps Любов Залюбовська на прикладах показували і розказували про цікаві способи взаємодії з учнями під час викладання, а також давали вчителям завдання, які допомогли їм зрозуміти, що уроки англійської можна зробити цікавими не лише для учнів, але і для самих вчителів.

На семінарі вчителі перетворилися  на учнів,виконуючи незвичайні та цікаві завдання, що їм пропонували тренери, і саме завдяки цьому зрозуміли, як зробити мовні табори незвичайними та захоплюючими. «Важливо не навчати, а вивчати» — головна ідея проведення таборів GoCamps.

__________________________________________________________________

МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЛІЦЕЙ УЧАСНИК ПРОЕКТУ GOCAMPS!

logoВ рамках Року англійської мови в Україні Громадська організація GoGlobal долучилась до ініціативи Міністерства освіти і науки України, і разом з компанією Microsoft та партнерами розробила новий формат дитячих пришкільних таборів – таборів з поглибленим вивченням англійської мови. Проект отримав назву «GoCamps». Основним завданням команди проекту є показати дітям, що вивчення мов – це легко і просто. Що літній табір може бути веселим, розважальним, та яскравим.

Команда GoGlobal отримала 559 анкет з 24-х областей. Відбір найкращих здійснювало незалежне журі, у складі якого були представники Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Міністерства освіти і науки України, компанії Microsoft, Американської торгівельної палати в Україні та команда GoGlobal.

За результатами відбору Маріупольський міський ліцей отримав статус «GoCamp». Загалом, відпочити у таборах нового покоління – таборах з поглибленим вивченням англійської мови, зможуть більш ніж 7000 дітей із 117 шкіл з усіх регіонів України.

Отже, вже в травні відбудуться перші тренінги для викладачів шкіл, які проведе Леслі Опп-Бекман, директор відділу інноваційних програм Орегонського університету (США), за підтримки Посольства США в Україні. Від Маріупольського міського ліцею запрошений вчитель англійської мови Голютяк Андрій Ярославович.

Детальніше на сайті gocamps.com.ua

_________________________________________________________________________

5 мая – Международный день борьбы за права людей с инвалидностью. Сегодня, в этот день, в Мариупольском городском лицее с учащимися 9-х классов состоялась встреча с Молодановой Еленой Александровной-председателем общественной организации «Союз молодых инвалидов Мариуполя».

Молоданова Елена является призером Международного турнира по каратэ в Испании. Она ведет активный образ жизни, доказывает всем , что человек с инвалидностью может быть полезен обществу и может чувствовать себя уверенным в этом обществе.

Лицеисты были поражены мужеству этой молодой женщины, которая своим личным примером учит не сдаваться в самых трудных ситуациях.
IMG_2840_1500x1125

IMG_2850_1500x1125

IMG_2852_1500x1125


_______________________________________________________________________________

 

Фестиваль-защита коллективного творческого дела в рамках общелицейского                                            двухгодичного национально-патриотического проекта «Изучаем нашу Родину»

В Маріупольському міському ліцеї 29.04.2016 продовжився ІІ етап фестиваля-захиста колективних справ груп в рамках загальноліцейського дворічного національно-патріотичного проекту «Вивчаємо нашу Батьківщину» серед учнів 9-10 класів (учні 7-8 класів приймали участь в фестивалі 15.04.2016 р.). На початку цього навчального року кожна група шляхом жеребкування вибрала собі певну область України, а саме:

1.     21 група — Рівненська обл.  

2.     22 група — Вінницька обл.   

3.     23 група — Херсонська обл. 

4.     31 група — Миколаївська обл.       

5.     32 група — Львівська обл.    

6.     33 група — Тернопільська обл.

Ці області вони вивчали протягом усього навчального року.

Журі оцінювало: патріотичне направлення виступу,змістовність,інформативність, культуру виступу, оригінальність подачі матеріалу, масовість, костюми.

IMG_2761_1500x1125

IMG_2772_1500x1125

IMG_2779_1500x1125

IMG_2799_1500x1125

_____________________________________________________________________________________________________

Лицеисты побывали на форуме в Берлине

DSC_5537

Команда Мариупольского городского лицея приняла участие в трехдневном форуме «Побуждать к действиям: мировой класс! Школа. Образование. Будущее», который проходил в столице Германии – Берлине. На него съехались команды школ из более 30 стран мира. Украину на немецкой платформе представляли Мариуполь и Львов.

Каждая команда состояла из пяти человек: три ученика, педагог немецкого языка и директор учебного заведения. На форум от Мариуполя поехали три ученицы — победительницы всеукраинских олимпиад, знающие немецкий язык на высоком уровне, Екатерина Макарова, Галина Мандра, Дарья Титова, а также педагог немецкого языка Наталья Шелгунова и директор городского лицея Татьяна Акульшина.

На форуме обсуждались достижения внешней политики Германии в области культуры и образования. Выступали как немецкие политики, так и отдельные делегации. На конференции учитель немецкого языка лицея Наталья Шелгунова рассказала жизни в Мариуполе, как повлияла на учебный процесс напряженная ситуация в регионе и о патриотическом воспитании детей в учебных заведениях нашего города. Удивление команды лицея вызвало то, что многие иностранцы не просто знают о Мариуполе, но и искренне интересуются тем, как живет город.

В рамках форума также прошли экскурсии по Берлину, по зданию рейхстага и состоялось знакомство с работой министерства иностранных дел Германии.

Кроме того, во время форума проходили мастер-классы как для детей, так и для педагогов и директоров школ. В последний день форума перед делегациями выступил министр иностранных дел Германии Франк-Вальтер Штайнмайер. На встрече с ним сделали фотографию на память.

DSC_5538

IMG_6512

________________________________________________________________________________

Фестиваль-защита коллективного творческого дела в рамках общелицейского                                            двухгодичного национально-патриотического проекта «Изучаем нашу Родину»

В Маріупольському міському ліцеї 15.04.2016 відбувся фестиваль-захист колективних справ груп в рамках загальноліцейського дворічного національно-патріотичного проекту «Вивчаємо нашу Батьківщину». На початку цього навчального року кожна група шляхом жеребкування вибрала собі певну область України, а саме:

1. 7-а клас — Полтавська область

2. 7-б клас-Кіровоградська область

3. 7-в клас — Волинська область

4. 11 група — Запорізька область

5. 12 група — Донецька область

6. 13 група — Луганська область

Ці області вони вивчали протягом усього навчального року.

Участь у фестивалі-захитсі приймали учні 7-8 класів. Журі оцінювало: патріотичне направлення виступу,змістовність,інформативність, культуру виступу, оригінальність подачі матеріалу, масовість, костюми.

29.04.2016 відбудеться захист колективних справ груп в рамках національно-патріотичного проекту «Вивчаємо нашу Батьківщину» серед учнів 9-10 класів.
IMG_2629_1009x757

IMG_2634_1009x757

IMG_2655_1009x757

IMG_2661_1009x757

IMG_2678_1009x757

IMG_2689_1009x757

IMG_2696_1009x757

__________________________________________________________________________

Нейроконкурс – 2016

UBB2016_01

«Нейроконкурс – 2016» складався з двох етапів – заочного та очного. Заочний етап відбувся під час Всесвітнього тижня мозку – в суботу, 19 березня. В ньому прийняло участь 62 учня з 16 регіонів України. Учасникам було запропоновано тестові завдання різних форм, що вимагали знання будови та функцій нервової системи, причин та симптомів поширених неврологічних захворювань. Частина завдань була англійською мовою. Семеро учнів, які показали найкращий результат, були запрошені до Києва на фінал змагання, який відбувся 9 квітня в Інституті фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України. Змагання відбувалося англійською мовою, учасники продемонстрували рівень володіння іноземною професійною термінологією.

Фіналістом  «Нейроконкурс – 2016» стала Поповська Яна, учениця 42 групи.

______________________________________________________________________________________

Вчителі Маріупольського міського ліцею стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Сталий розвиток – наш вибір»

IMG_20160504_141859

Вчителі Маріупольського міського ліцею Шелгунова Наталя Володимирівна, Кареба Олена Вікторівна стали переможцями ІІ (очного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Сталий розвиток – наш вибір» в номінації «Розробки навчальних програм спецкурсів, факультативів та навчальних блоків для різних вікових категорій учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців дошкільних та позашкільних навчальних закладів зміст яких висвітлював основні позиції сталого розвитку». Конкурсну роботу «Програма спецкурсу: «Німецька + біологія: здоровий грунт. Білінгвальний курс» було презентовано 12.04.2016 р. у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.

____________________________________________________________________________________

КВН-2016

7Iw1VVBE2bs

20160406_151821

20160406_151843

GDn8CPvl8TE

SMEYuEFOfto

____________________________________________________________________

Новый международный проект в Мариупольском городском лицее

В 2015-2016 учебном году в Мариупольском городском лицее стартовал новый международный проект «Познаем меняясь», организатором которого выступает немецкая благотворительная организация «Gastschüler in Deutschland e.V» Шестеро участников, прошедшие строгий отбор и согласившиеся с довольно жесткими требованиями, уже 10 апреля отправляются в захватывающее приключение, продолжительностью 3 месяца. В Германии их ждет проживание в принимающих семьях, посещение немецкой школы, новые друзья и масса великолепных впечатлений. За событиями в их жизни мы сможем следить в блоге http://mariupolergastschueler.blogspot.com/

___________________________________________________________________________________

Команда лицея участвует во всемирном форуме «Welt-Klasse. Menschen bewegen» в Берлинеeine-veranstaltung-im-rahmen-von-menschen-bewegen-2016-cs0

С 13 по 15 апреля в Берлине состоится всемирный форум «Welt-Klasse. Menschen bewegen», организованный Министерством иностранных дел Германии. Команды в составе учеников, учителей и директоров из более чем 30 стран представляют школы, в которых успешно реализуется программа ПАШ «Школы — партнеры будущего». Для участия в данном мероприятии из 1800 школ-партнеров было отобрано 51 учебное заведение, к числу которых относится и Мариупольский городской лицей. Директор лицея Акульшина Т.А., учитель немецкого языка Шелгунова Н.В. и 3 ученицы-победительницы олимпиады по немецкому языку — Макарова Екатерина, Мандра Галина и Титова Дарья — будут представлять Мариупольский городской лицей на этом грандиозном мероприятии.

_____________________________________________________________________

«Весенняя королева — 2016»
Конкурс красоты и ума
IMG_2451_500x375

IMG_2481_500x667

IMG_2483_500x667

IMG_6849_500x281

IMG_6853_500x890

                       ___________________________________________________________________________________


Весенняя сессия летней языковой школы под руководством преподавателей и студентов МГУ.

8DkENUt2GLc

9pppK6-fFHU

a0Lyzq28qSg

C1JyuSTWjK8

Iiwn0_19yj0

Ja0nS3XH0dE

MaiD6Hdr2Yo

mJREfroav8I

neR0U9xDsAc

pOB4jRPiNNs

Scg5XvnyRqM


_________________________________________________________________________________
Чтим Защитников Отечества!

С начала февраля в Мариупольском городском лицее проходил месячник военно-патриотического воспитания. 26 февраля стало завершением этой акции.
В этот день лицеисты решили устроить своим защитникам праздничный концерт. На него были приглашены бойцы морской пехоты (они приехали прямо с передовой — из поселка Широкино) и бойцы добровольческого батальона «Ивано-Франковск». Чтобы выразить благодарность своим защитникам, лицеисты исполнили для них танцы, патриотические песни и стихи, сыграли на музыкальных инструментах.
Кроме того, учителя, лицеисты и их родители приняли участие в благотворительной акции «Помоги бойцу», в ходе которой они собрали предметы первой необходимости для участников АТО.
После концерта состоялось чаепитие со сладостями, которые испекли дети и их мамы. Военные поблагодарили лицеистов и учителей, отметив, что подобные встречи подтверждают, что Мариуполь — город украинский, и они приложат все силы, чтобы его защитить.

47afe312dc7a726311d9480a2b48d19c

79bc2e3a17d935cd0064fbbb8318d101

4545915c2889e88b8ae0540ab8c1dc25

IMG_2292

IMG_2305

IMG_2321

UppQU6dkLU8


_________________________________________________________________________________
Обласний етап предметних олімпіад з історії, французької мови та німецької мови

20 лютого на базі Маріупольського міського ліцею відбувся ІІ (обласний) етап предметних олімпіад з історії, французької мови та німецької мови.
В олімпіадах взяли участь учні 9-11 класів м. Маріуполя, м. Слов’янська, Володарського та Першотравневого районів.
Перед початком олімпіади перед учнями виступили представник обласного департаменту освіти   Малєєв Денис Вікторович, завідуюча координаційно-методичного відділу міського науково-методичного центру Богданова Валентина Павлівна та директор Маріупольського міського ліцею Акульшина Тетяна Олександрівна, які побажали учасникам успіхів.
Адміністрація, вчителі та співробітники ліцею створили сприятливі умови для проведення олімпіади.
Бажаємо учасникам перемоги! Висловлюємо щиру подяку батькам, учителям за виховання справжніх шанувальників французької та німецької мов,  знавців історії. Сподіваємося, що ці учні достойно представлять нашу область на загальнонаціональному етапі олімпіад 2016 року.

DSC_6341

DSC_6350

DSC_6351

DSC_6356

DSC_6358

DSC_6365

DSC_6377

DSC_6382

DSC_6391

DSC_6399

DSC_6403 (1)

DSC_6403

DSC_6410

DSC_6437

______________________________________________________________________________________
ПОЗДРАВЛЯЕМ С ПОБЕДОЙ!

 С 25 по 27.12.2015 года в г. Одесса проходил финальный этап XV Всеукраинской интернет-олимпиады по базовым дисциплинам: физике, математике, химии, биологии, географии и экономике. Для участия в финальном этапе были отобраны от 10 до 15 учащихся по предмету (с каждой параллели — 9,10,11 классы), успешно прошедших два довольно сложных заочных этапа, которые проходили на летних каникулах.

Донецкую область на финальном этапе олимпиады по физике представлял лишь один ученик – Хасай Александр, учащийся 10 класса Мариупольского городского лицея (учитель Бабенко Н.Ф.). Необходимо сказать, что перед поездкой была проделана очень серьёзная работа по подготовке, так как задания на таких соревнованиях обычно даются на опережение программы. Поэтому занятия проводились практически ежедневно, по несколько часов в день. На самом финальном этапе основными его участниками являются победители областных и всеукраинских олимпиад, то есть состав участников довольно сильный.

По результатам олимпиады Саша занял ІІІ место, получив диплом победителя и памятный подарок, уступив немного представителям Винницы и Днепропетровска, но зато опередив учащихся специализированных учебных заведений города Киева – лицея 171 «Лидер» и Украинского физико-математического лицея при КНУ им. Шевченко. Хочется подчеркнуть, что Саша проявил свои лучшие бойцовские и моральные качества!

Проведение олимпиады сопровождалось интересной развлекательной программой и экскурсиями. От самой олимпиады, и от Одессы, остались лишь самые яркие впечатления!

Финансирование поездки взял на себя родительский комитет Мариупольского городского лицея и родители Хасая Александра.

Пожелаем Саше дальнейших успехов на олимпиадах по физике всех уровней!
IMG_1609


___________________________________________________________________________________

Вітаємо
Крившенко Юлію Володимирівну

з перемогою у обласному турі

Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016»!

 

В січні 2016 р. у м. Слов’янськ відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016», в якому за результатами попереднього відбіркового етапу взяла участь учитель ліцею Крившенко Юлія Володимирівна у номінації «Англійська мова» та посіла ІІ місце.

Упродовж  конкурсу  було проведено  майстер-класи, під час яких презентовано авторські системи роботи, технології використання сучасних наукових доробок, інноваційні методики, власні  напрацювання в контексті авторського перспективного педагогічного досвіду. Учасники конкурсу презентували й захищали авторські освітні  проекти з теми «Урок англійської мови – територія творчості». Найбільш складним та відповідальним випробуванням конкурсу є проведення конкурсного уроку. Здавалось, учителі готуються до нього кожного дня свого шкільного життя. Скільки десятків, сотень  уроків вони проводять хоча б за один навчальний рік! Але спробуйте провести 45 хвилин  під «мікроскопом» вимогливого журі і ви зрозумієте – це, дійсно, складний іспит на розум, витримку та волю до перемоги.

Вітаємо Юлію Володимирівну із перемогою, бажаємо подальшого професійного зростання на педагогічній ниві!

CroppedImage450275--25

Безымянный

IMG7471

_________________________________________________________________________________________________
Акция «Подари цветок лицею»

В Мариупольском городском лицее прошла акция ученического самоуправления «Подари цветок лицею», в которой активно участвовали все учащиеся.

4 декабря состоялась выставка цветов.  Места распределились следующим образом : 1 место – 41 группа, 2 место – 11 группа, 3 место – 13 группа . Победители были награждены сладкими призами. Всем лицеистам была объявлена благодарность за помощь в озеленении лицея.

1 фото — 41 группа

2 фото — 11 группа

3 фото — 13 группа

                       _______

IMG_1575

IMG_1576

IMG_1571

IMG_1563

IMG_1562

IMG_1546

IMG_1545

IMG_1544

IMG_1542

____________________________________________________________________________
                                          ДЕНЬ БОРЬБЫ СО СПИДОМ
01.12.2015 в Международный день борьбы со СПИДом, в Мариупольском городском лицее прошло заседание круглого стола, которое провёл ученический комитет на тему « Молодежь против наркотиков».
Учащиеся дискутировали на тему « Молодежь против СПИДа и наркотиков» и активно отвечали на вопросы, касающиеся проблемы ВИЧ. Лицеисты восприняли эту  проблему серьезно, понимая угрозу распространения СПИДа в Украине.
Безымянный
Безымянный1

__________________________________________________________________________________________
«День Гідності та Свободи»

20.11.2015 в Маріупольському міському ліцеї на першому уроці відбувся Єдиний урок, присвячений Дню Гідності та Свободи.

Урок почався з Гімну України та хвилини мовчання по загиблим за свободу України.

Учні з повагою і патріотизмом розповідали про Помаранчеву революцію  2004 року, о героях Небесної Сотні, про права і свободу людини, про національні інтереси нашої держави.

На Єдиному уроці були присутні бійці полка «Азов»(з позивним «Бетмен» і «Білорус»,)представники Цивільного корпусу «Азов» та капітан поліції, учасник бойових дій Гороховець Роман Володимирович .  Вони донесли до учнів  об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні, відповідали на запитання учнів.
IMG_7647

IMG_7685

IMG_7692

IMG_7703

IMG_7669
___________________________________________________________________________________________
 Про підсумки  проведення Тижня української мови і літератури

до Дня української писемності та мови в Маріупольському міському ліцеї

      З метою поглиблення любові до рідного слова, розвитку культури усного й писемного мовлення та виховання поваги до народних звичаїв і традицій в Маріупольському міському ліцеї до Дня української писемності та мови були проведені  такі  заходи:

 • День української вишиванки. Флеш – моб «Одягни українську вишиванку на свято»
 • Інформаційні п’ятихвилинки про життя печерського святого Нестора Літописця
 • Конкурс знавців української мови ім. П. Яцика (ліцейський етап )
 • Зустріч з громадською організацією  «Центр творчих ініціатив «Єдність», присвячену Дню української писемності та мови
 • Диспут – турнір « Я знаю силу слова…»( 10 – 11 кл.) на кафедрі української мови  та слов’янської філології ПДТУ ( посіли 2 місце)
 • Всеукраїнський радіодиктант національної єдності для учнів і вчителів
 • Відкритий урок української мови «Додаток  прямий і непрямий» (уч. Коротких В.Я.)
 • Мовно – літературний брейн – ринг «Знавці української» ( уч. Наріжна Л.В.)
 • Відкритий урок розвитку мовлення. Осінній ярмарок  «Робота з текстом.  Реклама» (уч. Кулігіна Н.Ф.)
 • Відкритий урок – квест  «Позакласне читання. Знайомий і незнайомий Шевченко» ( уч. Даниленко Л.І.)
 • Виготовлення ляльки – мотанки (уч.Смірнова К.А.)
 •  Музично – літературне свято «І на тім рушничкові …» ( уч. Новікова С.М.)

      Усі заходи підготовлені й проведені вчителями кафедри «Українська словесність» на високому рівні й викликали зацікавленість в учнів, а різноманітні форми роботи сприяли розвитку пізнавальних потреб, здібностей і нахилів ліцеїстів.

     Найбільшу  активність учнів викликав флеш – моб «Одягни українську вишиванку на свято» і проведені під час нього  конкурси на «Найвишиванішого учня і ученицю» , «Найвишиваніший клас»,                « Найвишиванішого вчителя» і «Найвишиваніших батьків». Окрасою тижня та його підсумком стало  літературно – мистецьке свято «І на тім рушничкові…».

        У проведенні тижня  брали участь 410 учнів.

____________________________________________________________________________________________
13 листопада   учні 22 групи разом з класним керівником Новіковою С.М.  у рамках тижня української мови та літератури, організованого до Дня української писемності та мови, подарували  ліцеїстам справжнє свято українського слова, української пісні та музики. У ході літературно-музичної композиції «І на тім рушникові оживе все знайоме до болю…» глядачі  (учні 7-Б, 7-В класів, а також учні 33 групи) дізналися  про історичні етапи розвитку української  вишивки й функціональне призначення рушників. Ліцеїсти мали можливість ознайомитися з основними мотивами українського народного орнаменту, художніми особливостями,  матеріалом та технікою виконання вишивки у різних регіонах України  на рушниках , представлених в актовому залі ліцею.

Учасники літературно-музичної композиції висловили щиру подяку майстриням, чиї рушники прикрасили актовий зал ліцею в цей святковий день. Долучилися до свята й батьки ліцеїстів. З великим задоволенням та повагою до гостей заходу  виконували пісні Камаралі Ренат та Коваленко Вікторія. Дівчата 22 групи самостійно поставили та продемонстрували  глядачам український народний танок. Жваво й весело сприйняла публіка сценку з твору Г. Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».

Хай же рушник , оберіг української родини, який зібрав нас разом на цьому святі, назавжди зберігається  у кожній оселі, як ознака великої любові та поваги до народних традицій.
5w8YYwsYRc4

7FQI4OcAzE4

AhtxBCBCWY8

E7hCEk3xX-I

NRpp8VmUZ1U

zwHaiQxBrXc

_____________________________________________________________________________________________________
21 октября 2015 года в Мариупольском городском лицее состоялась встреча учащихся, преподавателей с послом Франции на Украине Изабель Дюмон. На встрече присутствовали также студенты и преподаватели МГУ. По традиции мадам Дюмон встретили хлебом-солью, и она была приятно удивлена таким теплым приемом. Встреча проходила в конференц-зале. В ней приняли  участие учащиеся профильных групп 8-11 классов. Посол поприветствовала всех участников и коротко рассказала о цели ее приезда в г. Мариуполь: это создание информационного центра ЕС при МГУ, а также знакомство с МГЛ. Ребята  выступили с сообщениями о нашем учебном заведении, они говорили об изучении иностранных языков и французского в том числе, об успехах, достижениях, об участии в конкурсах и олимпиадах. Ребята обратились к мадам Дюмон с различными вопросами; о профессии дипломата, о французских школах, об экологии, об экологическом транспорте (велосипеде) и о много другом. В результате получился оживленный разговор, ребятам  было очень интересно услышать, что посол Франции еще в школьные годы  хотела стать дипломатом, что любит классическую музыку и по секрету, что ей нравятся фильмы о Джеймс Бонде. Мадам Дюмон   является послом на Украине чуть больше месяца, но уже успела оценить гостеприимство и открытость украинцев.

Посол оценила высокий уровень владения французским языком лицеистов и вручила несколько современных методик изучения французского языка  в качестве подарков. Она выразила надежду на будущее сотрудничество и участия лицеистов в проектах и конкурсах посольства Франции. Эта яркая встреча надолго останется в памяти лицеистов, и что самое важное, она добавили еще  больше мотивации в изучении французского языка.
DSC_6937

DSC_6959

DSC_6973

DSC_6980

DSC_6991

DSC_7002

_________________________________________________________________________________________________
13 октября в Мариупольском городском лицее прошел Единый урок « На сторожі покою рідного міста», на котором присутствовали бойцы полка «Азов», члены Цивильного корпуса «Азов» и представители правоохранительных органов — участники боевых действий.

Торжественное мероприятие началось с исполнения  Гимна Украины и минуты молчания по погибшим в зоне АТО. Лицеисты подарили бойцам свои стихи,  письма, которые победили в конкурсе «Напиши листа захиснику України».
IMG_1322

IMG_1326

IMG_1339

IMG_1345

___________________________________________________________________________________________________
ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ — 2015

IMG_7106

IMG_7032

IMG_4445

IMG_4401

IMG_4380

IMG_4423
_______________________________________________________________________________________________________________
На основании приказа Министерства образования и науки Украины от 16.09.2015 №940 государственная итоговая аттестация для выпускников 2016 года пройдет: в 9-х классах – с 1 по 10 июня – по украинскому языку, математике и предмета по выбору педагогического коллектива школы; в 11-х классах – с 16 по 30 мая – по украинскому языку, иностранному языку, математике или истории (по выбору ученика) в форме внешнего независимого оценивания.

__________________________________________________________________________________________

» Открытие велопарковки в городском лицее»

1 (2)

2

3

5

11

13 (2)_________________________________________________________________________________________________
Парад вышиванок.
IMG_1075

IMG_1077

IMG_1078

IMG_1082

IMG_1085

__________________________________________________________________________________________________________

16 сентября в Мариупольском городском лицее состоялась встреча профессора университета Хараян (город  Хисар, Индия) доктора экологических наук г-на Синкх Панвар с лицеистами.

Г-н  Синкх ознакомил учащихся с культурными традициями Индии, рассказал об экологических проектах, которыми он занимается в Индии. Встреча прошла в теплой дружеской атмосфере. Профессор Синкх ответил на вопросы учащихся и преподавателей, выразил надежду на сотрудничество в рамках совместных экологических программ между Украиной и Индией.

Так же профессор Синкх заинтересовался действующим международным экологическим проектом «Два города у моря: Мариуполь-Виттмунд»  между Мариупольским городским лицеем и гимназией имени А. Гумбольдта.

фото1

фото2

фото3

 

__________________________________________________________________________________________

Внимание!

«Спешу, лечу, в лицей хочу!

Быстрей педали я кручу!»

 

25 сентября в 14.00 в Мариупольском городском лицее состоится торжественное открытие велопарковки.

 

Организационный комитет

____________________________________________________________________________________________

Внимание!

18.09.2015г. в 16.00 в каб.№15 состоится общелицейское родительское собрание. Приглашаются по 2 представителя от каждого класса.

С уважением, администрация

 

_____________________________________________________________________________________________

Экологический лагерь

на побережье Балтийского моря в Германии

немцы1

В октябре 2014 года Мариупольский городской лицей получил приглашение Гете-Института принять участие в новом проекте «Школа за экологию: думать, исследовать, действовать!» Это экологический проект, основной задачей которого является привлечение внимания общественности к локальным проблемам окружающей среды и поиску путей их решения.

Команда Мариупольского городского лицея успешно выступила на экологической конференции, представив проект «Чистые воды», и получили приглашение принять участие в работе летнего экологического лагеря на побережье Балтийского моря, неподалеку от курортного городка Шарбойц (Германия).

немцы2

В течение 2 недель, с 12 по 25 июля, участники занимались изучением Балтийского моря: его обитателей, истории формирования акватории, источников загрязнения и способов улучшения экологической ситуации. Как правило, в первой половине дня ребята осваивали лексический материал, который предполагалось использовать при работе над проектами после обеда.

немцы3

Учителя-предметники в течение 10 дней прилежно осваивали основы немецкого языка, чтобы в перспективе иметь возможность интегрировать полученные знания на своих предметных уроках. Программа была насыщена различными экскурсиями, тематика которых соответствовала общей направленности проекта. Например, поездка в Любек, столицу федеральной земли Шлезвиг-Гольштайн, предполагала посещение музея Ганзы – средневекового торгового объединения купеческих городов на побережье Балтийского моря; в Ойтине ребята принимали участие в мастер-классах по биологии, химии и физике в гимназии имени Карла-фон-Вебера, а учителя с завистью осматривали современное оборудование предметных кабинетов и лабораторий. В Киле группа посетила институт океанологии ГЕОМАР университета Киля, аквариум и зоологический музей. Кульминацией данного проекта стала экологическая акция в защиту Балтийского моря, которую ребята устроили на центральном пляже в Шарбойце.

немцы 4

Данная поездка дала возможность участниками расширить не только свои лингвострановедческие познания о Германии, но и стала отправной точкой для планирования факультативного интегрированного курса «Немецкий +  биология» для участников проекта «Школа за экологию» в 2015-2016 учебном году.

немцы 5

немцы6

                               _______________________________________________________________________

26 мая генеральный консул Германии в Украине доктор Детлеф Вольтер посетил Мариупольский городской лицей с краткосрочным визитом. В ходе визита,  господин консул познакомился с Мариупольским городским лицеем, отметил высокий уровень мотивации учащихся и педагогов, принимающих участие в разнообразных конкурсах, связанных с изучением немецкого языка. Состоялся интересный диалог господина консула с учащимися лицея. Он отметил высокий уровень лицеистов во владении немецким языком. Так же  были обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества и перспективы развития новых связей с учебными заведениями Германии.

Господин Вольтер заинтересовался новой инициативой администрации лицея по внедрению билингвального обучения в лицее, которое даст возможность изучать отдельные предметы на немецком языке и откроет возможность лицеистам получить высшее образование в Германии.

IMG_0920 IMG_0929

______________________________________________________________________________

«Школа за экологию: думать, исследовать, действовать!»

С 2008 года Мариупольский городской лицей активно сотрудничает с Гете-Институтом, является одной из 15 украинских школ-участниц международного проекта ПАШ («Школы: партнеры будущего»).

В октябре 2014 года Мариупольский городской лицей получил приглашение Гете-Института принять участие в новом проекте «Школа за экологию: думать, исследовать, действовать!» Это экологический проект, основной задачей которого является привлечение внимания общественности к локальным проблемам окружающей среды и поиску путей их решения.

Команда Мариупольского лицея в составе учителя немецкого языка Шелгуновой Натальи Владимировны, учителя биологии Каребы Елены Викторовны и учащихся 22 группы Макаровой Екатерины, Рерих Ирмы и Виниосова Романа подготовила для участия в данном конкурсе проект по исследованию качества воды «Gesundes Wasser».

Эта работа стала продолжением проекта, начатого в 2012-2013 учебном году во время школьного обмена «Мариуполь – Виттмунд: 2 города у моря. Чистые воды». Как и 2 года назад, учащиеся брали пробы воды и придонных отложений в открытых водоемах, исследовали их на наличие живых организмов, по таблицам определяли степень загрязнения, проводили химические опыты для определения наличия в воде нитратов, нитритов, фосфатов и прочих соединений, делали выводы о степени воздействия деятельности человека на чистоту воды, знакомились с задачами и сферой ответственности водоканала и санэпидемстанции и делали доклады о своих исследованиях.

На конкурс было подано 216 конкурсных работ. Проект Мариупольского городского лицея стал одной из 22 работ, которые были отобраны  компетентным жюри для участия в I Международной конференции школьников «Школа за экологию: думать, исследовать, действовать!» и одной из 7 работ, которые были представлены в финале конкурсных защит.

При отборе работ, описание которых было представлено исключительно на немецком языке, жюри учитывало актуальность и значимость экологической проблемы для учащихся города, реализацию междисциплинарных связей и использование методов научного исследования в химии, биологии, физике и других предметах, результативность проведения проекта и привлечение внимания широкой общественности к результатам проекта

По итогам конференции был принят «Молодёжный экологический манифест». В документе участники обязались признавать ответственностью за будущее Земли, чистоту воздуха и экологическое состояние территорий, прилагать усилия к объяснению людям важности защиты окружающей среды, вреда курения, пользы раздельного сбора и утилизации мусора.

В рамках конференции прошли мастер-классы для учителей и школьников, экологическая выставка-ярмарка.

Участие в конференции стало ярким событием для учащихся Мариупольского городского лицея и их наставников, дало возможность по-новому взглянуть на природоохранные мероприятия, инициируемые учебным заведением, и стало стимулом для планирования новых инициатив.

DSC_1987 DSC_1940

________________________________________________________________________

Ольжичеві читання

У грудні-березні 2014-2015 н.р. у м. Миколаєві було проведено Всеукраїнські молодіжні Ольжичеві читання  «Державу не твориться в будучині, Державу будується нині» з нагоди 70-ї роковини із дня загибелі Олега Ольжича, 200-річчя

Т.Г. Шевченка, 30-ліття Миколаївської ЗОШ №1 імені Олега Ольжича.

Ліцеїсти Маріупольського міського ліцею не залишилися осторонь і не стали байдужими до запрошення взяти участь у конкурсі, адже він був присвячений пам’яті національного героя Олега Ольжича ( сина відомого українського поета Олександра Олеся – Кандиби), який мріяв про незалежність своєї держави, був справжнім патріотом, активним громадсько-політичним діячем,  ученим-археологом і все своє життя поклав на олтар жертовності заради досягнення мети.

Недарма сьогодні звучать Ольжичеві слова як заклик до нас, покоління 21 ст.:

«Як будете так воювати, Вкраїни не бачити вам..». Тут, звичайно, йдеться про справжню боротьбу думок, переконань, усвідомлення себе Великою Нацією і необхідністю берегти отой «собор душ» насамперед у наших серцях.

Дуже приємно, що авторські творчі роботи учениць ММЛ були надруковані в окремій збірці, оскільки в умовах конкурсу зазначалося, що саме кращі роботи будуть видані окремою збіркою. Велика подяка прозвучала на адресу всіх переможців конкурсу, отже і до наших ліцеїсток, від імені організатора комітету Ольжичевих читань, директора Миколаївської ЗОШ №1 Миколи Матюка. Він подякував усім, хто «гідно поповнив ряди національно свідомих, успішних, освічених громадян-патріотів».

Тож пишаймося нашими  переможницями, а саме: Столяр Оксаною, яка у своїй творчій роботі звернулася до Великого Кобзаря як пророка своєї нації, символу любові та відданості Україні, сили духу та надзвичайної витримки;  Агейчевою Євгенією, яка у своїй поезії,  розкривши основні скарби свого роду й народу, висвітлила любов до рідної країни;  Папановою Інною, творча робота якої була написана у формі оповідання, головною думкою якого є те, що Україна повинна жити в серці кожного справжнього патріота, що її любить і ніколи не зрадить.

IMG_1729_1001x667

 

________________________________________________________________________

Вітаємо

учнів-учасників ІІІ (республіканського) етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідних робіт учнів-членів

Малої академії наук України

Тушканову Діану, ученицю 32 групи, яка в секції «прикладна математика» презентувала науково-дослідну роботу з теми «Застосування векторного методу для розв’язування задач дослідницького характеру» (керівник Морілова Наталя Михайлівна)

Басенко Юлію, ученицю 43 групи, яка в секції «математика» презентувала науково-дослідну роботу з теми «Про деякі відомі та невідомі засоби находження визначників третього та четвертого порядків» (керівник Санікідзе Тарієл Автанділович)

 

big_20bw5v7l00b big_228632a4004 big_f83yl900485 IMG_20150417_121219 KQArweAmajs________________________________________________________________________________

«Школа за экологию: думать, исследовать, действовать!»

В октябре 2014 года Мариупольский городской лицей получил приглашение Гете-Института принять участие в новом проекте «Школа за экологию: думать, исследовать, действовать!» Это экологический проект, основной задачей которого является привлечение внимания общественности к локальным проблемам окружающей среды и поиску путей их решения.

Команда Мариупольского лицея в составе учителя немецкого языка Шелгуновой Натальи Владимировны, учителя биологии Каребы Елены Викторовны и учащихся 22 группы Макаровой Екатерины, Рерих Ирмы и Виниосова Романа подготовила для участия в данном конкурсе проект по исследованию качества воды «Gesundes Wasser».

Эта работа стала продолжением проекта, начатого в 2012-2013 учебном году во время школьного обмена «Мариуполь – Виттмунд: 2 города у моря. Чистые воды». Как и 2 года назад, учащиеся брали пробы воды и придонных отложений в открытых водоемах, исследовали их на наличие живых организмов, по таблицам определяли степень загрязнения, проводили химические опыты для определения наличия в воде нитратов, нитритов, фосфатов и прочих соединений, делали выводы о степени воздействия деятельности человека на чистоту воды, знакомились с задачами и сферой ответственности водоканала и санэпидемстанции и делали доклады о своих исследованиях.

На конкурс было подано 216 конкурсных работ. Проект Мариупольского городского лицея стал одной из 22 работ, которые были отобраны  компетентным жюри для участия в I Международной конференции школьников «Школа за экологию: думать, исследовать, действовать!» и одной из 7 работ, которые были представлены в финале конкурсных защит.

При отборе работ, описание которых было представлено исключительно на немецком языке, жюри учитывало актуальность и значимость экологической проблемы для учащихся города, реализацию междисциплинарных связей и использование методов научного исследования в химии, биологии, физике и других предметах, результативность проведения проекта и привлечение внимания широкой общественности к результатам проекта

По итогам конференции был принят «Молодёжный экологический манифест». В документе участники обязались признавать ответственностью за будущее Земли, чистоту воздуха и экологическое состояние территорий, прилагать усилия к объяснению людям важности защиты окружающей среды, вреда курения, пользы раздельного сбора и утилизации мусора.

В рамках конференции прошли мастер-классы для учителей и школьников, экологическая выставка-ярмарка.

____________________________________________________________________

«Международные молодежные дебаты»

 «Jugend debattiert International» («Международные молодежные дебаты») — именно так называется международный проект для школьников, к которому в 2014 году присоединился Мариупольский городской лицей. Это конкурс для учеников 9-10 классов, изучающих немецкий язык. Он проводится в странах Средней и Восточной Европы. Дебаты организованны Гёте-Институтом при поддержке фонда «Память, ответственность и будущее», благотворительного фонда Герти, Центрального ведомства по вопросам среднего образования за рубежом и «Фонда Кличко».

Целью проекта является привлечение внимания школьников к правовой и общественно-значимой тематике и содействие углублённому освоению немецкого языка. Международные молодежные дебаты видят свою задачу в том, чтобы научить молодежь аргументировано и убедительно представлять свое мнение и отстаивать свою позицию. Проект пропагандирует дебаты как средство демократического выяснения отношений и способствует сохранению многоязычия в Европе.

В этот раз зональный этап международного конкурса проходил в Николаеве, куда были приглашены все участники южных областей Украины, а именно молодежь городов: Кривой Рог, Александрия, Запорожье, Измаил, Одесса, Николаев, Херсон и Мариуполь.  Конкурс проводился на базе  школы №1 им. Олега Ольжича. От Мариупольского городского лицея выступала победительница IV этапа Всеукраинской олимпиады по немецкому языку Анна Кудринова.

clip_image002

 Участникам было предложено обсудить темы «Следует ли приватизировать лечебные учреждения в Украине?» и «Необходимо ли усиление цензуры в Интернете?»

В нынешней ситуации умение молодежи вести дебаты, излагать собственную точку зрения и выслушивать оппонента, а также навыки ведения диалога и убедительное аргументирование являются основой справедливого обмена мнениями и поиска приемлемого решения. Дебаты на немецком языке повышают уровень языковых компетенций школьников и стимулируют их к активной работе на занятиях.

clip_image002

 

___________________________________________________________________________

Вітаємо

учнів та керівників, що підготували

переможців і призерів обласного етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідних робіт учнів-членів

Малої академії наук України!

 

ФИО учня

Група

Секція

ПІБ керівника

І місце

Тушканова Діана Дмитрівна

32

прикладна математика

Морілова Наталя Михайлівна

Басенко

Юлія Віталіївна

43

математика

Санікідзе Тарієл Автанділович

ІІ місце

Бородін    Віктор Андрійович

41

теологія, релігієзнавство та історія релігії

Бородіна Оксана Анатоліївна

Іванов

Максим

Юрійович

32

мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми

Кейда Світлана Іванівна

 

Для участі в ІІІ (всеукраїнському) етапі МАН України направлені роботи 2 учнів:

 

Басенко Ю.           43 гр.

Тушканової Д.      32 гр.

 

 

Бажаємо нових перемог на ІІІ етапі конкурсу!

________________________________________________________________________________________

Вітаємо

учнів та керівників, що підготували

переможців і призерів міського етапу

Всеукраїнського конкурсу-захисту

науково-дослідних робіт учнів-членів

Малої академії наук України!

№ ФИО учня Група Секція ПІБ керівника

І місце

1. Тушканова Діана Дмитрівна 32 прикладна математика Морілова Наталя Михайлівна

2. Басенко Юлія Віталіївна 43 математика Санікідзе Тарієл Автанділович

3. Бородін Віктор Андрійович 41 теологія, релігієзнавство та історія релігії Бородіна Оксана Анатоліївна

ІІ місце

4. Вінніченко Анастасія Володимирівна 42 хімія Борисова Катерина Володимирівна, Кареба Сергій Іванович

5. Іванов Максим Юрійович 32 мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми Кейда Світлана Іванівна

ІІІ місце

6. Фентісова Ольга Ігорівна 42 мікроекономіка та макроекономіка Бородіна Оксана Анатоліївна

7. Бобровська Катерина Сергіївна 21 загальна біологія Кареба Олена Вікторівна

8. Поповська Яна Вадимівна 32 біологія людини Кареба Олена Вікторівна

9. Литвиненко Ірина Володимирівна 42 охорона довкілля та раціональне природокористування Кареба Олена Вікторівна

 

Для участі в ІІ (обласному) етапі МАН України направлені роботи 6 учнів:

 

Басенко Ю. 43 гр.

Бородіна В. 41 гр.

Тушканової Д. 32 гр.

Іванова М. 32 гр.

Вінніченко А. 42 гр.

Фентісової О. 42 гр.

 

 

Бажаємо нових перемог на ІІ етапі конкурсу!

 

____________________________________________________________________________________________

Список учнів — учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських  олімпіад у 2014-2015н.р.

 

№ п/п

Прізвище, ім’я та по батькові учня

Число, місяць, рік народження

Клас навчання

Місце зайняте на ІІ етапі олімпіад

Прізвище, ім’я та по батькові працівника, який підготував учня

ІКТ

1.

Іванов Максим Юрійович 26.11.1998 10 І Кейда С.І.

Інформатика

2.

Степанов Олексій Романович 27.06.2001 8 ІІ Литвин Л.О.

3.

Іванов Максим Юрійович 26.11.1998 10 І Кейда С. І.

Англійська мова

4.

Ліщун О.О. 06.02.2000 9 І Балабанов Д.В

5.

Попова А.В. 01.04.2000 9 І Балабанов Д.В

Біологія

6.

Поповська Яна Вадимівна 08.08.1999 10 І Кареба О.В

Географія

7.

Бородін Віктор Андрійович 14 11.1997 11 II Солнцев О.В.

Математика

8.

Сударев Гліб Олексійович 09.06.1999 10 І Морілова Н.М.

Німецька мова

9.

Кудрінова Г.А. 16.07.1998 10 I Шелгунова Н.В.

10.

Корзун О. 27.11.1999 9 I Шелгунова Н.В.

11.

Макарова К. 01.08.2000 9 II Шелгунова Н.В.

Російська мова

12.

Родіонова Єлізавета 15.12.2000 8 І Виходцева З.П.

13.

Сударєв Гліб 09.06.1999 10 І Виходцева З.П.

14.

Носань Ольга 08.12.1998 10 ІІ Виходцева З.П

Українська мова

15.

Родіонова Єлизавета 19.06.2000 8 І Новікова С.М.

Фізика

16.

Слінкін Олександр В’ячеславович 07 лютого 2001 8 I Бабенко М.Ф.

17.

Міснянкін Владислав Сергійович 01 червня 2001 8 II Бабенко М.Ф.

18.

Степанов Олексій Романович 22 червня 2001 8 II Бабенко М.Ф.

19.

Жоглик Олександр Максимович 12 вересня 2001 8 IІI Бабенко М.Ф.

20.

Хасай Олександр Валерійович 02 травня 2000 9 I Бабенко М.Ф.

21.

Семиволос Олена Романівна 31 січня 2000 9 I Бабенко М.Ф.

22.

Титаренко Катерина Олексіївна 08 листопада 2000 9 II Бабенко М.Ф

Французька мова

23.

Столяр О.О. 13.04.1998 11 I Бодня О.І.

24.

Шашеро К.П. 12.12.1997 11 I Бодня О.І.

25.

Косенко К.О. 11.06.1999 10 I Акульшина Т.О.

26.

Воловиченко А.М. 16.04.1999 10 ІI Акульшина Т.О.

27.

Палигіна Ю.В. 01.05.1999 10 ІІІ Акульшина Т.О.

28.

Яненко В.Ю. 31.08.2000 9 I Бодня О.І.

29.

Чернухіна М.О. 20.08.2000 9 II Бодня О.І.

Хімія

30.

Поповська Яна Вадимівна 08 вересня 1999 10 ІІ Кареба С.І.

31.

Вінніченко Анастасія Володимирівна 30 жовтня 1998 11 І Кареба С.І.

______________________________________________________________________________________________________

У м. Маріуполь з 15 листопада до 27  грудня 2014 проходив ІІ етап Всеукраїнських предметних олімпіад, у якому прийняло участь 110 учнів ліцею у 14 предметних олімпіадах.

Кількісна характеристика участі наших учнів у ІІ етапі олімпіад.

№ п/п

Предмет

Кількість місць

З них

І

ІІ

ІІІ

1 Географія 2 1 1
2 Математика 8 2 3 3
3 Правознавство 2 1 1
4 Історія 4 4
5 Інформатика 2 1 1
6 Хімія 2 1 1
7 Фізика 11 4 4 3
8 Біологія 4 1 3
9 Російська мова, література 6 2 2 2
10 Українська  мова, література 1 1
11 Французька мова 9 5 2 2
12 Англійська мова 9 3 3 3
13 Німецька мова 4 3 1
14 Інформаційні технології 1 1
Всього 65 24 19 22

Результативність участі учнів ліцею в ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіадах.

№з/п ПІБ Клас,курс Зайняте місце ПІБ працівника, який підготував учнів

Географія

Бородін К.В. 10кл. (ІІІ к.) ІІІ Солнцев О.В.
Бородін В.А. 11кл. (ІVк.) ІІ Солнцев О.В.

Математика

Бугаєв А.М. 6 кл. І Поліщук С.В.
Поздняков А.О. 7кл. ІІ Поліщук С.В.
Хасай  О.В. 9кл. (ІІ к.) ІІ Морілова Н.М./Куцобіна Ж.А.
Спицин М.В. 9кл. (ІІ к.) ІІІ Морілова Н.М./Куцобіна Ж.А.
Мітрофанова Е.В. 9кл. (ІІ к.) ІІ Морілова Н.М./Куцобіна Ж.А.
Сударев Г.О. 10кл. (ІІІ к.) І Морілова Н.М.
Войнов М.І. 10кл. (ІІІ к.) ІІІ Морілова Н.М.
Тушканова Д.Д. 10кл. (ІІІ к.) ІІІ Морілова Н.М.

Правознавство

Бердніков Р.Е. 9кл. (ІІ к.) ІІІ Юргенс М.О.
Лишун О.О. 9кл. (ІІ к.) ІІ Юргенс М.О.

Історія

Бердніков Р.Е. 9кл. (ІІ к.) ІІІ Ісаєнко О.М.
Пережогін О.А. 10кл. (ІІІ к.) ІІІ Ісаєнко О.М.
Косенко К.О. 10кл. (ІІІ к.) ІІІ Ісаєнко О.М.
Бородін В.А. 11кл. (ІVк.) ІІІ Юргенс М.О.

Інформатика

Іванов М.Ю. 10кл. (ІІІ к.) І Кейда С.І.
Степанов О.Р. 8 кл. (І к.) ІІ Литвин Л.О.

Хімія

Поповська Я.Г. 10кл. (ІІІ к.) ІІ Кареба С.І.
Винниченко А.В. 11кл. (ІVк.) І Кареба С.І.

Фізика

Романенко А.В. 7 клас ІІІ Бабенко М.Ф.
Сосновська М.О. 7 клас ІІ Бабенко М.Ф.
Побойний М.М. 7 клас І Бабенко М.Ф.
Жоглик О.М. 8 кл. (І к.) ІІІ Бабенко М.Ф.
Міснянкін В.С. 8 кл. (І к.) ІІ Бабенко М.Ф.
Слінкін О.В. 8 кл. (І к.) І Бабенко М.Ф.
Степанов О.Р. 8 кл. (І к.) ІІ Бабенко М.Ф.
Мак-мак Д.В. 8 кл. (І к.) ІІІ Бабенко М.Ф.
Хасай О.В. 9кл. (ІІ к.) І Бабенко М.Ф.
Титаренко К.О. 9кл. (ІІ к.) ІІ Бабенко М.Ф.
Семиволос О.Р. 9кл. (ІІ к.) І Бабенко М.Ф.

Біологія

Литвиненко І.В. 11кл. (ІVк.) ІІІ Кареба О.В.
Поповська Я.Г. 10кл. (ІІІ к.) І Кареба О.В.
Бобровська К.С. 9кл. (ІІ к.) ІІІ Кареба О.В.
Міснянкін В.С. 8 кл. (І к.) ІІІ Кареба О.В.

Російська мова та література

Родіонова Є.А. 8 кл. (І к.) І Виходцева З.П./Лучанінова Н.М.
Степанов О.Р. 8 кл. (І к.) ІІІ Виходцева З.П./Лучанінова Н.М.
Сударєв Г.О. 10кл. (ІІІ к.) І Виходцева З.П.
Носань О.О. 10кл. (ІІІ к.) ІІ Виходцева З.П./Лучанінова Н.М.
Олійник В.В. 10кл. (ІІІ к.) ІІ Виходцева З.П.
Федотова О.Є. 11кл. (ІVк.) ІІІ Токій Л.А.

Українська мова та література

Родіонова Є.А. 8 кл. (І к.) І Новікова С.М.

Французька мова

Бобровська К.С. 9кл. (ІІ к.) ІІІ Бодня О.І.
Чернухіна М.О. 9кл. (ІІ к.) ІІ Бодня О.І.
Яненко В.Ю. 9кл. (ІІ к.) І Бодня О.І.
Косенко К.О. 10кл. (ІІІ к.) І Акульшина Т.О.
Воловиченко А.М. 10кл. (ІІІ к.) ІІ Акульшина Т.О.
Палигіна Ю.В. 10кл. (ІІІ к.) ІІІ Акульшина Т.О.
Столяр О.О. 11кл. (ІVк.) І Бодня О.І.
Шашеро К.П. 11кл. (ІVк.) І Бодня О.І.
Копенкова А.О. 8 кл. (І к.) І Бодня О.І.

Англійська мова

Степанов О.Р. 8 кл. (І к.) І Балабанов Д.В.
Гайдарова О.В. 8 кл. (І к.) ІІІ Дибко О.В.
Попова А.В. 9кл. (ІІ к.) І Балабанов Д.В.
Ліщун О.О. 9кл. (ІІ к.) І Балабанов Д.В.
Бердніков Р.Е. 9кл. (ІІ к.) ІІІ Балабанов Д.В.
Бовдур Є.С. 10кл. (ІІІ к.) ІІ Балабанов Д.В.
Сударев Г.О. 10кл. (ІІІ к.) ІІ Балабанов Д.В.
Савченко Е.С. 11кл. (ІVк.) ІІІ Дибко О.В.
Столяр О.О. 11кл. (ІVк.) ІІ Дибко О.В.

Німецька мова

Макарова К.І. 9кл. (ІІ к.) ІІ Шелгунова Н.В.
Корзун О.В. 9кл. (ІІ к.) І Шелгунова Н.В.
Пось М.А. 7 клас

(за 8 кл.)ІШелгунова Н.В. Кудрінова А.9кл. (ІІ к.)ІШелгунова Н.В.

Інформаційні технології

 Іванов М.Ю.10 кл. (ІІІ к.)ІКейда С.І.

 

 

_________________________________________________________________________________________________________

УЧИТЕЛЬСКИЙ, УЧЕНИЧЕСКИЙ КОЛЛЕКТИВЫ МАРИУПОЛЬСКОГО ГОРОДСКОГО ЛИЦЕЯ

СЕРДЕЧНО ПОЗДРАВЛЯЕТ УЧИТЕЛЯ ФРАНЦУЗСКОГО ЯЗЫКА

БОДНЮ О.И.

С ПРИСВОЕНИЕМ ЗВАНИЯ «МАРИУПОЛЬЧАНКА ГОДА 2014»

В НОМИНАЦИИ «ОБРАЗОВАНИЕ»

ТАК ДЕРЖАТЬ!!!

____________________________________________________________________________________________________ 

31 мая в Мариупольском городском лицее прозвенел Последний звонок  для 106 выпускников лицея. Директор лицея Заслуженный учитель  Украины Акульшина Т.А. выступила с напутственными словами выпускникам и благодарностью учителям лицея и родителям выпускников.

По сложившейся традиции на празднике Последнего звонка были  награждены дипломами и почётными грамотами выпускники лицея – победители предметных олимпиад, Малой академии наук, претенденты на золотые медали, а также учащиеся, которые принимали активное участие в общественной жизни лицея, в работе ученического комитета.

На торжественный праздник выпускников лицея пришли поздравить первый проректор Приазовского государственного технического университета Евченко Виталий Николаевич и первый проректор Мариупольского государственного университета Чентуков Юрий Ильич.

В конце праздника Последнего звонка выпускники лицея торжественно выпустили шары и вымпел своей группы в небо, чтобы с чистым сердцем отпустить детство и начать строить новую, уже взрослую жизнь!

IMG_0487

_________________________________________________________

ВІТАЄМО !
Даниленко Людмилу Іванівну з перемогою в обласному конкурсі
«Марафон-проект». Конструктор педтехнологій: ефективний урок української
мови (літератури) — 2014».

____________________________________________________________

Внимание учащихся лицея! Учебные занятия возобновляются 22.04.2014.

_________________________________________________________

«Внимание учащихся лицея! Домашнее задание от 17.04 и 18.04 можно узнать по ссылке»http://vk.com/id241078210

__________________________________________________________

Поверь в мечту

 

            Вхождение в европейское образовательное пространство для многих лицеистов Мариупольского городского лицея — мечта, которая стала счастливой реальностью. Победив на конкурсах и олимпиадах, они получили возможность стажироваться в Германии и Франции; а также стипендии  для обучения в вузах этих стран. Ребята активно  участвовали в различных творческих проектах, показали отличные знания языка и культуры,  коммуникативные способности,  умения логически мыслить и находить выход из любой ситуации.

Побеждают, конечно, лучшие, самые трудолюбивые, но победа всегда начинается с мечты. Для этих лицеистов Мариупольский городской лицей мечта- это поставленная и достигнутая цель.

Победители проектов  Гете-Института (немецкий язык):

Кудринова Анна- проект «Моя мечта», стажировка в г. Билефельд,  Германия с 3.08.-20.08.2014г.;

Король Алексей- проект «Моя мечта» стажировка г. Дутерштадт, Германия с 3.08.-20.08.2014г.;

Хохлова Ксения- проект «Мяч и ты» стажировка в Гамбург, Германия с 08.08.-16.08.2014г., ;

Сушева Анита- проект «Новый взгляд – год в Германии»,  стипендия на обучение в техническом университете г. Мюнхен  в 2014-2015гг.

Проекты посольства Франции в Украине.

Гуревич Леонид — проект «Литература и границы»,  видеоклип,  стажировка во Франции в июле 2014 года.

Приз победителю будет вручен 15.04.2014 года во время пребывания в Мариупольском городском лицее атташе по культуре посольства Франции в Украине Мадам Виржени Вильшанж.

Наши планы вхождения в европейское пространство расширяются благодаря тому, что Гете-Институт планирует на базе Мариупольского городского лицея новый проект «Мост к обучению», в котором примут участие 12-15 лицеистов. Во время работы школы для одаренных детей в июне этого года на базе Мариупольского городского лицея будут проводиться трехнедельные курсы изучения немецкого языка. Обязательное условие для желающих — иметь уровень А2.  Работать с лицеистами будет носитель языка,  преподаватель Гете-Института. Этот проект рассчитан на тех лицеистов, которые в дальнейшем хотят продолжить обучение в Германии.

Юность — это пора дерзаний, умений мечтать, совершать поступки. Очень хотелось бы чтобы  пример ребят-победителей вдохновил еще многих лицеистов на успешную учебу, которая подарит им необыкновенную радость побед, путешествий, творческой реализации, исполнение мечты.

Мечтайте! И пусть ваши мечты становятся реальностью. У вас есть все возможности добиться этого, потому что вы учитесь в Мариупольском городском лицее.

________________________________________________________________

ПОЗДРАВЛЯЕМ!!!

Бібліотекар ліцею Дружко Тамара Григорівна посіла І місце в обласному етапі Всеукраїнського  конкурсу «Шкільна бібліотека-2014» у номінації «Бібліотечний веб-ресурс». Оргкомітет конкурсу визначив  високий фаховий рівень та нагородив дипломом І ступеня Департаменту освіти і науки України Донецької облдержадміністрації.

________________________________

bmgl

__________________________________________

Неделя Иностранных Языков в Лицее 

 17 —  22 марта 2014

Учителя английского, французского и немецкого языков пригласили своих коллег на открытые уроки, а Лицеисты участвовали в различных мероприятиях, конкурсах, турнирах…

ПОНЕДЕЛЬНИК – день переводов и стенгазет

В конкурсе «Лучший поэтический перевод»  победила Наташа Рябцева, ученица 322 группы, Лиза Кирилова и Валерия Сагакьянц заняли соответственно 2 и 3 места.

Задание было нелегким – необходимо было перевести стихотворные строки знаменитого мастера лимериков или поэзии абсурда – Эдварда Лира.

В конкурсе стенгазет победили  Егор Ивахненко,  Даша Ларина,  Маша Мерцалова

ВТОРНИК – день презентаций и мастер-классов для учителей

Все учителя собрались на кафедре иностранных языков и делились новшествами в методике преподавания иностранных языков. Наши учителя всегда самые передовые!

 

 

 

 

 

 

 

 

СРЕДА  –  день музыки и поэзии

30 участников исполнили песни и продекламировали стихотворения на английском языке. Победа безоговорочно досталась ученице 11 класса, Екатерине Синице за исполнение стихотворения «The Cranky Old Man»

 

 

 

 

 

 

 

 

А знаете ли вы, кто у нас лучшие певцы? 5 класс!!! Они исполнили композиции “Roar” и “It’s my life”, вы должны это увидеть и слышать!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЧЕТВЕРГ – день Английского театра и Франкофонии

Это самый любимый конкурсный день у лицеистов. Главное – вовремя занять место в нашем маленьком, но уютном актовом зале. Сегодня на сцене — 5 (!!!) спектаклей!

Дебют 8 класса, 11 группа и их спектакль “Books, books, books!”

 

 

 

 

 

 

 

 

Самое яркое и красочное представление получилось у 32 группы  – «Сумасшедшее чаепитие»  из «Алисы в стране чудес» Л. Кэрролла.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Представление группы 21 стало самым трогательным и музыкальным.

 

 

 

 

 

 

 

 

Всех покорила игра великих актеров лицея Даниила Малахова и Никиты  Кривошеи  в спектакле «Вождь краснокожих» по мотивам О.Генри.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А победителями стали выпускники — 41 группа с модернистским спектаклем “The Apple”.

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЯТНИЦА день олимпиад!

Около 50 лицеистов приняло участие в олимпиаде. Ждем результатов.

Каждый день у нас работало профессиональное и беспристрастное жюри, членами которого были:  наш директор, завучи, учителя, студенты из Мариупольского государственного университета и наши лицеисты!

 

 

 

 

 

 

 

 

Неделя иностранных языков – это всегда очень яркое событие года в жизни нашего лицея! До новых встреч!

________________________________________________________________________________________

Поздравляем победителей ІV этапа Всеукраинских предметных олимпиад

Троцко Анастасию – (41гр.)- ІІ место по французскому языку
Турчанинову Елизавету -(42гр.) –ІІІ место по немецкому языку
Хасай Александра – (13гр.) – ІІІместо по физике
Панову Александру -(44гр.)- ІІІ место по физике

Участников:

Пасевьеву Алену – (44гр.)
Кудринову Анну (21гр.)

МОЛОДЦЫ!!!
МЫ ВАМИ ГОРДИМСЯ!!!

________________________________________________________________________________________

План воспитательных мероприятий Мариупольского городского лицея на весенние каникулы

с 24.03.2014 по 28.03 .2014 г.

Дата проведения Время Место Группа Название и форма мероприятия Ответственные
   24 марта понедельник 9.00 с/з 6 кл. Подвижные игры Захарова Ю.Е.
9.30 Каб, № 8 33 гр. Сладкоежка «Весенний капустник» Романова И.Г
10.00 Каб. № 19  5 Б  Психологический тренинг Полищук С.В
10.00 с/з 11, 12 гр. Соревнования по пионерболу Забела О.А
10.00 Каб. № 18 32 гр. Генеральная уборка «Чистюльки» Кареба Е.В.
10.30 Выстав. зал им.Куинджи 31 гр. Экскурсия в выставочный зал им. Куинджи Нарижная Л.В
10.30 Каб. № 4 44 гр. Подготовка шоу  выпускников Ермоленко С.Н
11.00 К-тр «Лукоморье» 5 А Просмотр мульт/фильма Смирнова Е.А.
11.30 Каб. № 25 42 гр. Подготовка к выпускному балу Дыбо А.В
13.30 ДК «Молодёжный» «Что? Где? Когда?»
18.00 Драм.театр 21 гр. Просмотр спектакля «Мастер» Крившенко Ю.В.

25 марта вторник

9.00 с/з 33 гр. Соревнования по баскетболу Забела О.А.
10.00 с/з 31, 32 гр. Тренировка по ОФП Захарова Ю.Е
10.30 44 гр. Прогулка по Мариуполю «Парки города» Ермоленко С.Н
11.00 Каб. № 18 32 гр. Подготовка к КТД «Чтим память героев Великой Отечественной» Кареба Е.В.
11.00 К-тр «Победа» 5 Б Просмотр мульт/фильма Полищук С.В.
11.30 33 гр. Культпоход в «Порт Сити» Романова И.Г
12.00 К-тр «Савонна» Просмотр мульт / фильма «РИО 2» Коротких В.Я
12.00 Каб. № 16 23 гр. Подготовка к защите коллективного дела группы, посвящённого Дню Победы Богданова Ю.А

26 марта среда

9.00 с/з 13 гр. Спортивные игры Захарова Ю.Е.
9.30 Каб.21 11 гр. Подготовка к защите коллективного дела «Чтим память героев Великой Отечественной» Исаенко О.М.
10.00 с/з 41, 42 гр. Соревнования по волейболу Забела О.А.
10.00
10.30 13 гр. Прогулка по Мариуполю «Парки города» Кейда С.И.
10.30 42 гр. Прогулка по Мариуполю «Знаменитые места города» Дыбко А.В.
11.00 Каб. № 14 31 гр. Подготовка к защите коллективного, дела посвящённого Дню Победы Нарижная Л.В
11.30 Каб. № 1 43 гр. Культпоход в кинотеатр Кучинская С.В.

27 марта четверг

9.00 с/з 43, 44 гр. Тренировка по баскетболу Забела О.А.
9.30 Каб. № 8 21 гр. Подготовка к КВН «Шутим вместе» Крившенко Ю.В.Полюшкин А.
10.00 Каб. № 3  22 гр. Подготовка к КВН Морилова Н.М.Полюшкин А.
10.00 с/з 21 гр. Тренировка по фитнесу Захарова Ю.Е.
10.30 Каб. № 1 43 гр. Подготовка к выпускному балу – шоу выпускников Кучинская С.В.
10.30 Каб. № 7 12 гр. Подготовка к коллективному делу «Чтим память героев Великой Отечественной» Шелгунова Н.В
11.00 23 гр. Культпоход в музей Богданова Ю.А.
11.30 Каб. № 9 13 гр. «Весенний марафон» – творческая программа Кейда С.И.
12.00 Каб. № 16 41 гр. Подготовка к выпускному балу – шоу выпускников Бодня О.И.

 

28 марта пятница

9.00 с/з 5 А, 5 Б кл Весёлые старты Захарова Ю.Е.
10.00 с/з 22, 23 гр. Соревнования по пионерболу Забела О.А.
10.00 12 гр. Экскурсия в музей Шелгунова Н.В.
10.00 Каб. № 17 6 кл. «Умелые руки» Коротких В.Я.
10.30 Каб. № 13 5 А кл. Весенние праздники народного календаря Смирнова Е.А.
11.00 а/з Сборная «Весенняя капель» — музыкальная развлекательная программа Дороговичева М.М
12.00 Каб. № 3 22 гр. Подготовка КВН «Шутим вместе» Морилова Н.М.Полюшкин А.
 18.00 Драм.театр 41 гр. Посещение спектакля Бодня О.И.

 

________________________________________________________

 «Остров Франкофонии» (газета «Голос строителя»)

12-6-page-001

________________________________________________________________

15 БЕРЕЗНЯ О 10.00 В ПРИМІЩЕННІ АКТОВОГО ЗАЛУ ЛІЦЕЮ
ВІДБУДЕТЬСЯ ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
У МАРІУПОЛЬСЬКОМУ МІСЬКОМУ ЛІЦЕЇ.
ЗАПРОШУЮТЬСЯ УЧНІ 8 КЛАСІВ ТА ЇХ БАТЬКИ. 

ЦЬОГО Ж ДНЯ УСІ ОХОЧІ УЧНІ МОЖУТЬ ПРИЙНЯТИ УЧАСТЬ В ОЛІМПІАДАХ

З МАТЕМАТИКИ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ.

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ОЛІМПІАДИ НАЙКРАЩІ УЧНІ БУДУТЬ ЗАРАХОВАНІ У ММЛ.

                                                                                                                                                                                                                                                         АДМІНІСТРАЦІЯ

 

_________________________________________________________________

Учитель немецкого языка Мариупольского городского лицея, Наталья Шелгунова, выиграла стипендию на участие в семинаре по страноведению «Два мегаполиса: Мюнхен – Берлин», который проходил с 12 января по 2 февраля в Германии.

В рамках данного проекта участники в течение недели  изучали историю, архитектуру, знакомились с культурной жизнью Мюнхена и 2 недели работали в Берлине, получив, таким образом, возможность сравнить реалии старых и новых федеральных земель. Помимо аудиторных занятий, направленных на усовершенствование языковых знаний, была предоставлена масса возможностей расширить свой кругозор и представление о культуре современной Германии, которыми гости с удовольствием воспользовались: посетили картинную галерею Ленбаххаус в Мюнхене и выставку современного искусства, Еврейский музей в Берлине, прошли по местам расположения Берлинской стены и услышали ее историю из уст очевидца. Организаторы предусмотрели проведение не только экскурсий в сопровождении гида, но и самостоятельное знакомство с городом и горожанами, которое предполагало выполнение определенных заданий на пути к цели.

Это был интернациональный семинар, объединивший представителей североамериканских, европейских и африканских государств, что дало возможность  прикоснуться к культурам разных стран, обменяться опытом преподавательской деятельности с высококвалифицированными коллегами и получить дополнительный заряд энтузиазма для дальнейшей плодотворной работы в стенах Мариупольского городского лицея.

IMG_0765

 

____________________________________________________________

Сушева Анита — победитель международного конкурса

 

Мариупольский городской лицей уже долгое время тесно сотрудничает с Гете-институтом, является активным и успешным участником международного проекта «Школы: партнеры будущего». В рамках данного проекта лицеисты сдают международные языковые экзамены от уровня А1 до С1 и активно участвуют во всех конкурсах.

В декабре 2013 года на сайте проекта www.pasch-net.de был объявлен конкурс «Blickwechsel – ein Jahr in Deutschland» («Новый взгляд – год в Германии»), победительницей которого стала Анита Сушева, учащаяся 42 группы Мариупольского городского лицея.

Участники должны были подготовить презентацию в программе PowerPoint по теме «Моя мечта», сделать подходящие фотографии, написать соответствующий тест, подобрать музыку, соблюдая авторские права.

Как победитель конкурса Анита получила стипендию на обучение в Германии в течение 2014-2015 учебного года. Это замечательная возможность подготовиться к поступлению в технический университет Мюнхена, войти в ритм самостоятельной организации учебы.

сушева фото

_____________________________________________________________

СЕМИНАР-ПРАКТИКУМ ПО МАТЕМАТИКЕ

5 марта на базе Мариупольского городского лицея для учителей математики прошел семинар-практикум по теме «Решение комбинаторных задач с помощью основных теорем комбинаторики». Провела семинар учитель математики городского лицея высшей категории, учитель-методист Морилова Наталья Михайловна. Данное мероприятие было организовано в рамках подготовки к ЗНО и ДПА по математики в 9 и 11 классах.

На семинаре присутствовали учителя математики школ города, городской методист по математике Субрысь Л.В., а также руководители кафедр высшей математики ПГТУ и МГУ: Холькин А.М. и Десятский С.П.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

_____________________________________________________________

Иванов Максим –учащийся 9 класса (21 группы) Мариупольского городского лицея, участвовал в  конкурсе «Intel-Teхно Украина»2013-2014 уч.г.  Национального этапа международного конкурса Intel  ISEF., который проходил в   г. Киев с 18.02.2014.по 21.02.2014.

Максим защитил проект «Создание игровой модели»,  получил сертификат участника, занял 4 место в категории  «Компьютерные науки», получил приглашение на обучение в Киевский политехнический институт, получил ценный подарок (флеш-карту). Руководитель  проекта – учитель информатики  Кейда С. И.

Иванов 001   Максик 001   Максим 001

____________________________________________________________

Літературно – музична вітальня

«Живий у правді віковій, живи у пам’яті людській!»

у Маріупольському міському ліцеї

Знову, як щорічно, у цю весняну пору починаємо  день новий із Шевченковим іменем. 2014 рік проходить під знаком світлої пам’яті 200 – річчя  Кобзаря . З  метою популяризації творчої спадщини видатного сина українського народу, прилучення дітей і юнацтва до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства, формування духовної культури, виховання почуття любові та поваги до традицій свого народу, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу 03. 03. 2014р. в Маріупольському міському ліцеї відкрилася  літературно – музична вітальня «Живий у правді віковій, живи у пам’яті людській!» Це спільний проект ліцеїстів та студентів Маріупольського музичного училища. Виступи ліцеїстів, підготовлені із учителем — методистом Даниленко Л.І., вражали оригінальністю, високим рівнем декламації та непідробною щирістю. Прикрасою свята були й музичні твори композиторів М. Лисенка, К.Стеценка, М Леонтовича у виконанні камерного хору музичного училища «Лоретто» (керівник Л.В. Голубятникова) та струнного ансамблю ( керівники Т.Петрова, С. Чалих). Радо вітали присутні й маріупольського поета Бутенка А.Ф., який прочитав уривки з поеми « Розмова з Кобзарем», показавши своє бачення творчості Тараса Шевченка. Такі заходи об’єднують людей і дають можливість талановитим дітям продемонструвати свій творчий доробок і любов до творчості Тараса Шевченка.

IMAG2802

_____________________________________________________________________________

«Blickwechsel – Ein Jahr in Deutschland»

Сегодня мы поздравляем Сушеву Аниту, лицеистку, ученицу 422 группы, с победой в международном конкурсе «Blickwechsel – Ein Jahr in Deutschland» («Новый взгляд – год в Германии»).

Анита рассказала нам об этом конкурсе

Проект ПАШ имеет свою собственную интернет-платформу http://www.pasch-net.de , на которой происходит очнь много всего интересногою. В том числе – постоянно  проводятся конкурсы для всех участников пашевских школ, поэтому я регулярно просматриваю новости. Там я впервые и увидела объявление о проведении этого конкурса. Потом долго обдумывала тему, шлифовала текст, подбирала фото… В общем, едва не опоздала – отправила презентацию буквально за несколько минут до дедлайна.

Что нужно было сделать, чтобы стать участником проекта?

Задание было не сложное — подготовить презентацию на тему «У меня есть мечты», сделать самому подходящие фотографии, написать соответствующий тест – и все! Но, легкое, на первый взляд, задание, оказалось не таким уж и простым, ведь тема не должна быть избитой, а при подборе фотографий и музыки нужно соблюдать авторское право, иначе – дисквалификация!

Большая была конкуренция?

В проете принамали участие более 100 работ из 15 стран.

Кто выступил организатором этого конкурса?

Конкурс организован в рамках программы международного обмена для школьников и студентов YFU при поддержке Гете-Института.

И последний вопрос, но, пожалуй, самый главный — что ты выиграла?

Как победитель я получу стипендию на обучение в Германии в течение 2014-2015 учебного года. Это просто замечательная возможнось подготовиться к поступлению в технический университет Мюнхена, войти в ритм самостоятельной организации учебы.

 

Как видим, работа Аниты выдержала серьезный конкурс и была отмечена председателем жюри, как наиболее креативная. До начала проекта ситпендиатов ожидает основательная подготовка со стороны YFU а мы пожелаем Аните успехов и новых впечатлений!

Blickwechsel – Ein Jahr in Deutschland

__________________________________________________________________________

Информация

о проведении мастер-класса по математике

в Мариупольском городском лицее.

            19.02.2014г. в Мариупольском городском лицее учитель математики высшей категории Полищук Светлана Викторовна провела для учителей математики образовательных округов №2 и №3 мастер-класс по теме «Использование инновационных технологий на уроках математики в 5 классе. Внедрение нового Государственного стандарта базового и полного общего среднего образования «. В мероприятии приняли участие 18 учителей из школ 2 и 3 образовательных округов.

В ходе проведения мастер-класса участники были ознакомлены с нормативной базой, обсудили новую программу по математике, рассмотрели возможность применения инновационных образовательных технологий на разных этапах урока, отработали формы и методы работы в 5 классе в соответствии с новым Государственным стандартом.

Работа над внедрением нового Государственного стандарта в образовании является важной составляющей учебно-воспитательного процесса в общеобразовательном учреждении. Главной целью работы современной школы является формирование и развитие высокоинтеллектуальной, сознательной личности с общественной позицией, готовой к конкурентному выбору своего места в жизни. При этом следует учитывать и обучение как жизненную необходимость. Характер обучения должен предусматривать глубокое понимание учителем природы ученика, его индивидуальных особенностей и возможностей, уважение к личности ребенка, заботе о ее гармоничном развитии, установление взаимоотношений сотрудничества в учебно-воспитательном процессе, учет профессиональной специфики учащихся.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

________________________________________________________________________________

ИНФОРМАЦИЯ

о поведении круглого стола на тему

«Реализация прав молодежи на образование

в Украине на современном этапе»

 

10 декабря 2013 года в Мариупольском городском лицее состоялось заседание круглого стола  «Реализация  прав молодежи на образование в Украине на современном этапе», в котором приняли участие учащиеся Мариупольского городского лицея и студенты экономико-правового факультета Мариупольского государственного университета. Мероприятие организовано в рамках сотрудничества между Мариупольским государственным университетом и Мариупольским городским лицеем и посвящено актуальным проблемам молодежи, а именно: рассматривался вопрос права на образование. В ходе проведения круглого стола участниками были рассмотрены вопросы законодательного регулирования права на образование, общие положения права на образование, а также обсуждались проблемы: образование детей с ограниченными возможностями, индивидуальное образование, Болонский процесс,  образование в Германии и во Франции и еще ряд актуальных вопросов.

Участников круглого стола приветствовала заместитель начальника управления образования, начальник отдела общего среднего образования Дарменко И.В., которая акцентировала внимание присутствующих на том, что на современном этапе, образование играет значительную роль в становлении и развитии личности всех граждан нашего государства. Также отметила, что согласно социальным инициативам Президента, важнейшей проблемой, связанной с возможностью реализации гражданином права на образование, является проблема доступности образовании для лиц с ограниченными возможностями.

В работе круглого стола приняли участие:

Дарменко Инна Валерьевна – заместитель начальника управления образования, начальник отдела общего среднего образования;

Николенко Людмила Николаевна  – декан экономико-правового факультета Мариупольского государственного университета, доктор юридических наук, доцент, профессор;

Василенко Светлана Ивановна – декан по работе со студентами, старший преподаватель кафедры хозяйственного, гражданского и трудового права экономико-правового факультета Мариупольского государственного университета;

Дмитриева Екатерина Игоревна – старший преподаватель кафедры хозяйственного, гражданского и трудового права экономико-правового факультета Мариупольского государственного университета;

Погодаева Раиса Ивановна – заместитель директора Мариупольского научно-методического центра;

Кулешова Светлана Викторовна – методист Мариупольского научно-методического центра;

Акульшина Татьяна Александровна – директор Мариупольского городского лицея, Заслуженный учитель Украины;

Цинкуш Ирина Анатольевна – заместитель директора по учебно-воспитательной работе Мариупольского городского лицея;

Исаенко Ольга Михайловна – учитель истории Мариупольского городского лицея;

студенты экономико-правового факультета Мариупольского государственного университета;

учащиеся 11 классов Мариупольского городского лицея.

В заключении участники круглого стола подписали Резолюцию. В ней говорится о  необходимости разработки новых государственных программ, правовых средств и методов в области реализации гражданами своего конституционного права на образование, которые бы обеспечили эффективное участие государства в образовательной сфере и надлежащее выполнение им его конституционной обязанности как гаранта прав граждан на образование.

IMG_4281 IMG_4282 IMG_4285 IMG_4288 IMG_4290

________________________________________________________________________________

«Высшее образование в Германии для иностранцев на примере высших учебных заведений Баварии» — учебная поездка лицеистов

С 20.10.13 по 27.10.13 учащиеся Мариупольского городского лицея принимали участие в учебной поездке в Германию по программе «Высшее образование в Германии на примере высших учебных заведений Баварии». Реализация данного проекта стала возможна   благодаря сотрудничеству с Гете-Институтом и организацией
BayBIDS – (Bayerische Betreuungsinitiative Deutsche Auslands- und Partnerschulen).

В проекте принимали участие одиннадцатиклассники и выпускники Мариупольского городского  лицея, изучающие немецкий язык и имеющие языковые сертификаты Гете-института не ниже уровня А2, а также учитель немецкого языка Шелгунова Н.В. в качестве руководителя группы.

Основной целью данного учебного  проекта является знакомство участников с особенностями  получения высшего образования в Германии, выявление отличий между университетами и институтами, посещение лекций, расширение и углубление лингвострановедческих знаний о Германии.

В рамках проекта участники посетили ведущие высшие учебные заведения Германии: университет имени Людвига-Максимилиана, технический университет Мюнхена и институт прикладных наук в Мюнхене, встретились с представителями вузов и в ходе беседы выяснили особенности поступления иностранных, в частности украинских студентов, выявили отличия процесса получения высшего образования в университете и в институте, получили рекомендации по данным вопросам от компетентных сотрудников вузов. Лицеисты посетили лекции в университете имени Людвига-Максимилиана и в институте прикладных наук Мюнхена, получили возможность соотнести уровень своей языковой подготовки и степень мотивации с необходимыми для обучения в университете знаниями и уровнем самоорганизации.

Участники проекта ознакомились со структурой Технического университета Мюнхена, получили возможность осмотреть и ознакомиться с принципом работы электрического ускорителя частиц „Van der Graff Beschläuniger“

Также в рамках проекта участники посетили политехнический музей Deutsches Museum, выставочный центр BMW-Welt, побывали в Олимпийском и английском парках, любовались панорамой города с высоты олимпийской башни, побывали на экскурсии в киностудии Bavaria Filmstudio, осмотрели замки Neuschwanstein , Nymphenburger Schloss и, конечно же, никого не оставил равнодушным великолепный исторический центр Мюнхена с его Фрауэнкирхе, Глокеншпиль, фонтаном и резиденцией.

Данная поездка позволила участникам повысить уровень своей языковой компетенции и получить информацию, необходимую для принятия решения о дальнейшем обучении.

_________________________________________________________________

В Мариупольском городском лицее 15.11.2013г.  в ходе проведения Недели безопасности дорожного движения была проведена ситуативная игра «Знай правила дорожного движения».

11-9 11-13 11-23 11-33

______________________________________________________________________________

ПРЕСС-РЕЛИЗ

международной конференции «Экологические проблемы водных ресурсов Приазовья (Украина) и Восточной Фрисландии (Германия): опыт, проблемы, перспективы» на базе Мариупольского государственного университета

13 мая 2013 года

Мариупольский государственный университет,

факультет иностранных языков

13 мая 2013 года на факультете иностранных языков Мариупольского государственного университета состоялась международная научно-практическая конференция «Экологические проблемы водных ресурсов Приазовья (Украина) и Восточной Фрисландии (Германия): опыт, проблемы, перспективы», организованная в рамках сотрудничества между Мариупольским государственным университетом и Мариупольским городским лицеем.

Конференция проводится по инициативе Мариупольского городского лицея, который с 2008 года совместно со школой Александра фон Гумбольдта (г. Виттмунд, Германия) участвует в программе школьных обменов «Мариуполь – Виттмунд: два города у моря».

В 2012 году учебными заведениями был начат новый экологический проект «Чистые воды».

Участвуя в первом этапе проекта «Чистые воды» в октябре 2012 года, Мариупольские лицеисты посетили город Виттмунд (Германия), где вместе с немецкими школьниками принимали участие в исследовании состояния вод реки Гарле, огибающей город, наблюдали приливно-отливные явления в Ваттовом море, брали пробы воды и придонных отложений на анализ. Кроме того, ребята ознакомились с технологией очистки сточных вод в Германии.

Второй этап проекта проходит в Мариуполе с 1 по 15 мая 2013 года. Украинские и немецкие школьники изучали состояние вод реки Кальмиус, брали пробы воды в Азовском море и делали ее химический анализ для определения уровня загрязнения, посетили станцию биологической очистки сточных вод в Мариуполе, познакомились с технологией подготовки питьевой воды потребителям.

На конференции украинские и немецкие школьники, а также студенты университета  – будущие экологи, менеджеры туристической индустрии, учителя немецкого языка представили результаты своих исследований. В программе конференции презентации докладов по таким темам: «Принципы и технологии очистки сточных вод в Мариуполе и Виттмунде», «Воздействие человека на состояние речных вод. Реки Гарле и Кальчик», «Особенности деятельности горводоканала в Мариуполе и Виттмунде», «Сферы влияния санитарно-эпидемиологической службы в Германии и Украине», «Добыча питьевой воды в Приазовье и на острове Лангеог», «Добыча сланцевого газа вУкраине. Влияние на состояние водных ресурсов», «Промышленный туризм как перспективное направление развития индустриальных регионов страны», «Региональный ландшафтный парк «Меотида».

На конференции присутствовали:

Соколова Ирина Владимировна – декан факультета иностранных языков Мариупольского государственного университета, доктор педагогических наук, профессор;

Дорменев Виктор Стефанович – старший преподаватель немецкого языка Мариупольского государственного университета;

Кажан Юлия Николаевна – старший преподаватель немецкого языка Мариупольского государственного университета;

Ганжело Светлана Николаевна – преподаватель немецкого языка Мариупольского государственного университета;

 

Гринько Елена Исааковна – заведующая информационно-инновационного отдела Мариупольского научно-методического центра;

Суханек Наталья Вениаминовна – методист Мариупольского научно-методического центра;

Акульшина Татьяна Александровна – директор Мариупольского городского лицея, Заслуженный учитель Украины;

Доктор Райнхард Аульке – заместиетль директора школы им. Александра фон Гумбольдта (г. Виттмунд, Германия), профессор;

Карсьенз Ян-Герет – учитель биологии школы им. Александра фон Гумбольдта (г. Виттмунд, Германия);

Кемзицбаева Ирина – учитель математики школы им. Александра фон Гумбольдта (г. Виттмунд, Германия).

Конференция стала итогом совместной работы учащихся-участников проекта и позволила привлечь внимание подрастающего поколения к проблемам бережного отношения к природе, сравнить экологическое состояние и степень защищенности водных ресурсов двух стран.

Мариупольский городской лицей получил от спонсоров проекта банка «Leer Wittmund» в подарок мобильную экспресс лабораторию, которую в заключении конференции вручил руководитель проекта, доктор  Райнхард Аульке.

DSC_1277-300x199 DSC_1375-300x199 DSC_1422-300x199

______________________________________________________________________

13 мая в 11:00 в Мариупольском государственном университете на факультете иностранных языков состоится международная научно-практическая конференция “Экологические проблемы водных ресурсов Приазовья (Украина) и Восточной Фрисландии (Германия): опыт, проблемы, перспективы”. Организаторы конференции Мариупольский городской лицей и школа имени Александра фон Гумбольдта (Виттмунд, Германия)

 

 

___________________________________________________________________

15.02.2013 г. состоялся семинар-презентация для директоров учебных заведений на базе Мариупольского городского лицея по теме:

«Перспективы повышения профессионального мастерства педагогов и развития творческих способностей учащихся».

Основная цель семинара – актуализировать проблему использования инновационных педагогических технологий для повышения профессиональной компетентности педагога и развития творческих способностей ученика.

В рамках семинара руководители учебных заведений ознакомились с опытом работы коллектива Мариупольского городского лицея по созданию образовательного пространства для раскрытия творческого потенциала учителя и ученика, который презентовали директор заведения Акульшина Т.А. и заместитель директора по учебно-воспитательной работе Цинкуш И.А., получили, методические рекомендации по повышению эффективности научно-методической работы как главного условия обеспечения качества образования.

В ходе практической части участники семинара имели возможность посетить выставку творческих достижений педагогического коллектива и учеников, принять участие в работе методических студий, где педагоги-мастера: Бодня А.И., Бабенко М.Ф., Полищук С.В., Токий Л. А., Выходцева З.П., Шелгунова Н.В., Лучанинова Н.М., Голютяк А.Я., Даниленко Л.И. – на высоком профессиональном уровне продемонстрировали формы организации урочной, внеурочной и внеклассной работы с использованием интерактивных, дискуссионных, проектных, информационно-коммуникационных технологий. Вызвало заинтересованность общение с членами лицейского «Евроклуба», которые рассказали о своей деятельности и поделились впечатлениями от посещения иностранных государств: Франции, Германии, Нидерланд, Англии, Словакии и других.

Подводя итоги работы, руководители учебно-воспитательных учреждений высоко оценили содержание семинара, отметили его практическую направленность и сделали вывод, что информационные материалы данного опыта лягут в основу дальнейшего обсуждения на педагогических советах по внедрению их в практическую деятельность, с целью создания собственной модели профильной школы, ориентированной на достижение жизненного успеха и вершины в развитии каждого участника учебно-воспитательного процесса.

DSC_68981-1024x681 DSC_67031-1024x6811 DSC_66531-1024x6811 DSC_6886-1024x6811 DSC_6717-1024x6811 DSC_6851-1024x6811 DSC_6877-1024x6811 DSC_6795-1024x6811 DSC_6821-1024x6811 DSC_6732-1024x6811 DSC_6748-1024x6811 DSC_6757-1024x6811

______________________________________________________________________

15-16 лютого на базі Маріупольського міського ліцею в рамках міжнародного проекту „Школи: партнери майбутнього”пройшов воркшоп (семінар) на тему „Захист навколишнього середовища сьогодні”. Воркшоп проводили представники Гете-інституту: Штеффі Мануш, Мануель Лепперт, Максимілян Дьонер, Шарлота Вольфарт. Вони провели майстер-класи з тем: „Професії в галузі захисту навколишнього середовища”; „Глобальні проблеми захисту навколишнього середовища”; „Місцеві проблеми захисту навколишнього середовища”; „Регенеративна енергія”.

Для участі  в цьому заході були запрошені учні та учителя шкіл-партнерів із Сум, Харкова, Львову, Кривого Рогу, Маріуполя. 70 учнів та 6 учителів з цих міст взяли участь в воркошопі, де вони обговорювали екологічні проблеми на німецькій мові. Мета проекту пробудити інтерес у молоді до питання охорони навколишнього середовища та вивчення німецької мови.

Подібні заходи дуже важливі, вони сприяють залученню уваги людей до вирішення проблем охорони навколишнього середовища та екології нашої країни. Учні під час проведення воркшопу удосконалили мовну практику безпосередньо з носіями мови, знайшли нових друзів, дізналися про новітні відновлювальні джерела енергії, представили свої проекти за темою “Мій внесок в захист навколишнього середовища”.

Асистент проекту „Школи: партнери майбутнього” Наталя Басікало зазначила чітку організацію воркшопу і високий рівень володіння німецькою мовою учнями Маріупольського міського ліцею.

___________________________________________________

 

Поздравляем!!!

учащихся и учителей лицея с победой в І этапе конкурса-защиты научно-исследовательских работ старшеклассников МАН Украины!
Басенко Лилия – І м. (рук. Морилова Н.М.)
Герасименко Людмила – І м. (рук. Даниленко Л.И.)
Иванова Алина – І м. (рук. Выходцева З.П.)
Красовская Наталья – І м. (рук. Даниленко Л.И.)
Ледникова Анна – ІІ м. (рук. Кучинская С.В., Бабенко Н.Ф.)
Тропынина Дарья – ІІ м. (рук. Исаенко О.М.)
Черных Любовь – ІІ м. (рук. Кулигина Н.Ф.)
Деревяга Юлия – ІІІ м. (рук. Даниленко Л.И.)
Иснюк Марина – ІІІ м. (рук. Грищенко Л.М.)
Окопская Анастасия – ІІІ м. (рук. Полищук С.В.)
Михальчук Галина – ІІІ м. (рук. Кучинская С.В.)

Завершився міський етап XVII Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2012»!

За рішенням міського оргкомітету визначено:

переможцями:

Дибко Олександра Вікторовича, номінація «Англійська мова»

лауреатами:

Каребу Олену Вікторівну, номінація«Біологія» (ІІ місце)
Новікову Світлану Михайлівну, 
номінація «Українська мова» (ІІІ місце)
Захарову Юлію Юхимівну, 
номінація «Фізична культура» (ІV місце)

ВІТАЄМО ШАНОВНИХ КОЛЕГ!!!

 

_________________________________________________________________

 

Учителя Украины и США делятся опытом…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

19.04.2011 в Мариупольском городском лицее в рамках конкурсной программы «Учительского мастерства и достижений» – TEA (“Teaching Excellence and Achievements” ) состоялась встреча учителей – финалистов: Андрея Ярославовича Голютяка (Мариупольский городской лицей), Татьяны Николаевны Шевченко (Урзуфская общеобразовательная школа), Татьяны Григорьевны Улюры (п. Мангуш) и Фатимы Аллан (США). Эта программа предполагает стажировку в школах США и Украины и обмен опытом учителей из Украины и США.
В настоящее время Татьяна Шевченко, победитель программы TEA, посетившая Америку в 2010 году, принимает гостью из США – Фатиму Аллан. «Мы рады оказаться в гостях в городском лицее, поделиться опытом и предоставить возможность нашей гостье Фатиме посмотреть не только работу сельской школы, но и работу передовых учебных заведений, таких как Мариупольский городской лицей».
Андрею Ярославовичу Голютяку, победителю этой программы 2011 года, еще только предстоит побывать в США осенью этого года, он говорит: «Я рад, что мы поддерживаем дружеские отношения между коллегами, помогаем друг другу достичь мастерства, делимся опытом. Так, еще в далеком 2003 году, я пригласил в гости на урок Татьяну Григорьевну Улюру, которая в 2002 году выиграла этот конкурс, побывала в США и поделилась своими впечатлениями и полученными знаниями. Пример Татьяны Григорьевны вдохновил меня, и я также решил принять участие в этой программе, и при поддержке администрации лицея и своих коллег успешно справился с этой задачей.» На данном этапе программа включает двухмесячную стажировку в одном из американских университетов, практические занятия в американской школе, а также обучение новейшим технологиям и методикам и обмен опытом с учителями из более чем 50 стран мира, что и было темой обсуждения преподавателей. «Меня приятно удивило гостеприимство украинцев и преданность ваших учителей своей работе, – говорит американский учитель Фатима Аллен, – мне было интересно узнать как работают украинские учителя, и хотя подход к обучению несколько отличается в американских школах, для себя я тоже почерпнула много новых идей».
Встреча учителей была бы неполной без участия учащихся лицея, поэтому был организован «круглый стол», во время которого ученики могли задать различные вопросы нашим учителям и в первую очередь гостье из Америки, которая отметила высокий уровень владения английским языком лицеистов, а также глубину и содержательность вопросов…