Інтелект та обдарованість

Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні»

http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/46748/

____________________________________________________________________

Маріупольський міський ліцей – державний навчальний заклад по створенню системи пошуку, розвитку талановитих та обдарованих дітей.

В 2016 та 2017 роках в рейтингу навчальних закладів за результатами ЗНО Маріупольський міський ліцей увійшов до 100 кращих шкіл України і посів 96 та 91 місця відповідно – єдиний з навчальних закладів в Донецькій області.

Маріупольський міський ліцей за всю історію свого існування посідає 1 місце серед навчальних закладів міста за кількістю переможців в міському, обласному, республіканському етапах предметних олімпіад. З 1996 року Маріупольський міський ліцей випустив 3008 учнів, з них: 157 учень закінчили ліцей із золотою медаллю; 90 – із срібною; 82 переможців IV етапу Всеукраїнських предметних олімпіад; 356 переможців III (обласного) етапу Всеукраїнських предметних олімпіад; 9 переможців III (республіканського) етапу та 125 переможця II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт старшокласників Малої Академії Наук України.

Золотий фонд Маріупольського міського ліцею – це ліцеїсти, які принесли світову славу ліцею, Маріуполю, Україні:

бронзовий призер Міжнародної олімпіади з хімії імені Д.Менделєєва (Москва – 2003 р.) – Калиниченко Євген;

срібний призер Міжнародної олімпіади з фізики (Південна Корея – 2004 рік) – Вишневий Андрій;

бронзовий призер Міжнародної олімпіади з фізики (Іран – 2007 рік) – Буланчук Павел;

срібний призер Міжнародної олімпіади з фізики (Мексика – 2009 рік) – Антонова Анастасія;

бронзовий призер Міжнародної олімпіади з фізики (Індонезія – 2017 рік) – Хасай Олександр.

Традиційно в ліцеї висока успішність : 99,9% випускників вступають до кращих вузів України та ближнього та дальнього зарубіжжя.

З першого року існування ліцею (1996 р.) адміністрація та педагогічний колектив, розуміючи перспективи розвитку міжнародного співробітництва, почали впроваджувати перші подорожі та стажування учнів та вчителів у Франції та Великій Британії. С того часу ліцеїсти щорічно проходять літню навчальну практику в навчальних закладах Франції, Англії, Німеччини.

Досвід роботи Маріупольського міського ліцею з розвитку міжнародних зв’язків та участі в міжнародних проектах щорічно презентується на заходах різного рівня. Ліцей бере участь в чотирьох освітніх міжнародних проектах: проект «Розвиток двомовної (білінгвальної) освіти в Україні» під егідою Посольства Франції, проект «Школи: партнери майбутнього» під егідою Гете-Інституту (Німеччина), проект «Два міста біля моря: Маріуполь — Віттмунд» під егідою Гете-Інституту (Німеччина), проект «еTwinning Plus» – проект Євросоюзу. Проект «Два міста біля моря: Маріуполь і Віттмунд» став найкращим освітнім проектом Німеччини у 2014 році та був презентований на I Міжнародній конференції школярів «Школа за екологію: думати, досліджувати, діяти!» у квітні 2015 р. та став лауреатом, посівши 7 місце з 216 проектів, що були представлені на конференції. У квітні 2016р. команда ліцею була запрошена у складі української делегації на міжнародний освітній форум «Спонукати до дій: світовий клас! Школа. Освіта. Майбутнє», який проходив в столиці Німеччини – Берліні. В жовтні 2016 року в м. Бонн (Німеччина) директор ліцею взяла участь у міжнародній конференції керівників шкіл «Східна Європа – Центральна Азія». У серпні 2017р. команда учнів та вчителів ліцею брала участь у міжнародному проекті «EUREKA» в Німеччині (5-сторонній обмін: Україна, Кенія, Аргентина, Індонезія, Німеччина). В лютому 2018 року ліцеїсти перемогли у міжнародному конкурсі «Школа за екологію» з проектом “Сонце для ліцею” та запрошені у травні 2018 року презентувати свій проект на Міжнародній учнівській конференції в Берліні (Німеччина).

Ліцей співпрацює з більш ніж із 20 вищими навчальними закладами міста, області, України, зарубіжжя. У березні 2013 підписано Меморандум про створення «Навчально-наукового об’єднання Маріупольський міський ліцей — Маріупольський державний університет».