Інтелект та обдарованість

Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні»

http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/46748/

____________________________________________________________________

За роки існування ліцей випустив 2833 учнів, із них

151 учень закінчив ліцей із золотою медаллю,

80 – із срібною.

Навчання в ліцеї ведеться за п’ятьма профілями: філологічний, іноземні мови (англійська, німецька, французька), фізико-математичний; хіміко-біологічний.

Ліцей — базовий навчальний заклад щодо створення системи пошуку, розвитку талановитих і обдарованих дітей. На це націлена програма „Інтелект та обдарованість”. Інноваційна робота в ліцеї проводиться через: програму комп’ютеризації ліцею; упровадження експериментальної програми з інформатики у фізико-математичній і технічній групах; розробку й упровадження спецкурсів «Теорія і практика наукових досліджень»; упровадження в роботу ліцею програми «ЛІК» — «Ліцей — кафедра»; розробку програми експерименту з теми: «Управління науково-дослідницькою роботою в ліцеї». Ліцей є обласною базовою школою з проблеми «Впровадження компетентнісно орієнтовного підходу в навчально-виховний процес».

Ліцей пишається:
— 75 переможцями Всеукраїнських предметних олімпіад;
— 288 переможцями обласного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад
— 9 переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт старшокласників Малої Академії Наук України
— 122 переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт старшокласників Малої Академії Наук України
— бронзовим призером Міжнародної олімпіади з хімії імені Д.Менделеєва (м.Москва-2003 р.) Калиниченко Євгеном.
— срібним призером Міжнародної олвмпіади з фізики (2004 р.) — Вишневим Андрієм.
— бронзовим призером Міжнародної олімпіади з фізики (2007 р.) — Буланчуком Павлом.
— срібною призеркою Міжнародної олімпіади з фізики (2009 р.) — Антоновою Анастасією.

Традиційно в ліцеї висока успішність : 99,9% випускників вступають до кращих вузів України та ближнього та дальнього зарубіжжя.

З першого року існування ліцею (1996 р.) адміністрація та педагогічний колектив, розуміючи перспективи розвитку міжнародного співробітництва, почали впроваджувати перші подорожі та стажування учнів та вчителів у Франції та Великій Британії. С того часу ліцеїсти щорічно проходять літню навчальну практику в навчальних закладах Франції, Англії, Німеччини.

Результатом цієї роботи стала участь ліцею у трьох проектах:
• Проект «Розвиток двомовної освіти в Україні» під егідою Посольства Франції та Міністерства освіти і науки України.
• Проект «Школи: партнери майбутнього» під егідою Гете-Інституту (Федеративна Республіка Німеччина) та Міністерства освіти і науки України.
• Проект «Два міста у моря: Маріуполь-Віттмунд» під егідою Гете-Інституту (Федеративна Республіка Німеччина) та Міністерства освіти і науки України.