Новини ліцею

УВАГА!!!

25.06.2019 о 16-00 в актовій залі

відбудеться звіт директора

перед громадськістю

________________________________________________________________________________________

Тиждень психології

З 18.04.2019 по 24.04.2019 р. у Маріупольському міському ліцеї відбувся тематичний тиждень психології, присвячений Всеукраїнському дню психолога. Практичний психолог ліцею Соломка К.О. підготувала для учнів низку заходів. Наприклад, вперше в ліцеї був проведений психологічний брейн-ринг для команд з 8 та 9 класів. Ліцеїсти мали змогу продемонструвати свої інтелектуальні здібності, спритність, командну роботу та артистизм.

Учні 10 кл. брали участь у проведенні анкетування серед ліцеїстів, розробці самої анкети та обробці отриманих даних. Завдяки цьому, вони змогли відчути себе у якості психолога та провести певну статистичну роботу. Отримані результати визвали зацікавлення як учнів, так і викладачів.

Також з великим задоволенням ліцеїсти підтримали ініціативу інтерактивних заходів, таких як «Фонтан побажань» та «Психологічні поради». А сформувати уявлення в учнів щодо діяльності практичного психолога допомогли години спілкування, інформаційні куточки та конкурс фото/відео робіт «Один день з життя психолога», який проводився в Інстаграмі.

Загалом, тиждень психології видався дуже насиченим та плідним. Ліцеїсти набули новий соціальний досвід, покращили групові відносини та замислились над цінністю не тільки фізичного, а і психологічного здоров’я.

_______________________________________________________________________________

Фестиваль-захист коллективно-творчої справи

«Нам є чим пишатись!»

У  Маріупольському міському ліцеї в квітні-травні цього року відбувся фестиваль-захист колективно творчої справи в рамках загальноліцейського дворічного національно — патріотичного проекту «Нам є чим пишатись!».

У цьому навчальному році КТС була присвячена 240-річчю Маріуполя.

Участь у фестивалі – захисті брали участь учні 8-10 класів. Кожна група повинна була розкрити, чим вона пишається в рідному місті: економічним потенціалом, традиціями, талановитими людьми, природою та, звісно ж, нашими захисниками.

Журі оцінювало: патріотичне направлення виступу, змістовність, інформативність, культуру виступу та масовість. Кожна група приділила особливу увагу патріотичній спрямованості свого виступу.

 

_________________________________________________________________________________________

Щорічна благодійна сімейна акція «Допоможи бійцю» у Маріупольському міському ліцеї

 

У рамках декади військово-патріотичного виховання в Маріупольському міському ліцеї було проведено щорічну сімейну благодійну акцію «Допоможи бійцю».

Вже п’ятий рік поспіль ліцеїсти, їхні батьки та вчителі збирають військовим предмети першої необхідності.  

8 травня ліцей відвідали бійці 36 батальйону 501-ї бригади морської піхоти, які знаходяться на передовій. Савченко Віталій Леонідович, командир підрозділу, розповів ліцеїстам про фронтове життя, про те, як їм нелегко бути далеко від дому і рідних. Але вони з гідністю виконують свій обов’язок захисника Батьківщини.

Для почесних гостей старшокласники підготували концерт. Морські піхотинці із задоволенням слухали пісні про війну, мир і любов. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. Також, ліцеїсти написали щирі листи та красиво їх оформили, з надією, що вони стануть для бійців оберегом.

Також в цей день в ліцеї було проведено конкурс-інсталяція композицій із квітів «Була війна. Йде війна…Перемога – за нами!». Переможці цього конкурсу були нагороджені Головним управлінням національної поліції в Донецькій області.

Відео сюжет: https://youtu.be/Rpykhj28_AU

 

______________________________________________________________________________________________

У Маріупольському міському ліцеї з 2 по 17 квітня під керівництвом Комар Катерини Сергіївни учнями була створена низка презентацій й виставка плакатів, присвячених дню «Історія створення НАТО», в яких було проілюстровано стислу історію країн, які вступили до НАТО, і порушено питання щодо історії створення Північноатлантичного альянсу. Свої роботи представили учні 8-х класів.

Було проведено класні години, присвячені темі створення НАТО й поглибленню знань щодо зовнішньополітичних відносин України з Північноатлантичним альянсом.

__________________________________________________________________________________________

Благодійна акція, проведена у Маріупольському міському ліцеї.

         Перед весняними канікулами учні Маріупольського міського ліцею (активісти другого курсу, які входять до складу самоуправління) вирішили провести благодійну акцію, щоб допомогти тваринам у притулках і всі учні їх підтримали.

Було проведено благодійний ярмарок і майже всі групи, які навчаються у Маріупольському міському ліцеї приготували різноманітні традиційні страви. Всі вчителі і гості були ситі та задоволені, а наші учні, в першу чергу, були задоволені тим, що зібрали чималу суму грошей (близько 2 тисяч 600 гривень) на благодійність.

Представники учкому знайшли у місті Комунальне підприємство «Щасливі тварини», розташоване по вул. Чукаріна, 1, у якому перебувають на обліку багато безпритульних тварин (в основному собаки) та зателефонували туди. Адміністратор розповіла,  у чому дійсно є потреба, наприклад у таких речах як залізні миски для корму. Дівчата та хлопці взяли активну участь у закупівлі необхідного для тварин та у доставці в притулок. Вони відвідали КП «Щасливі тварини» зі сльозами на очах від побаченого та з радістю від спілкування з друзями нашими меншими.

Цією акцією, ми хотіли б нагадати, що проблема безпритульних тварин зараз дуже актуальна у місті Маріуполі. Скрізь по вулицях бігають неприкаяні тварини, більшість з яких люди заводять у себе в сім’ях, а згодом, погравшись, викидають на вулиці, як непотріб. Мета притулку, який ми відвідали – зменшити кількість безпритульних тварин на вулицях нашого міста. Потрібно зрозуміти, що цей заклад – місце, де тварини перебувають тимчасово, їм фізично необхідно знайти будинок і господаря. Незважаючи на самовіддану роботу працівників притулку та їх любов до тварин, їх підопічні не отримують належної уваги та догляду в достатній мірі.

Небайдужі люди відвідують цих тварин, приносять їм їжу, іграшки, переказують гроші з метою підтримки необхідних умов, проте головна мета співробітників закладу – знайти тваринам люблячих господарів.

Після нашого візиту, хочеться звернутись до родин, в яких живуть тварини: перед тим, як допустити розмноження свого вихованця, будь ласка, відвідайте притулок та подивіться в ОЧІ сотням нікому не потрібних кішок та собак, які живуть та вмирають від туги та стресу в тісних притулках. Контролюйте розмноження своїх вихованців, стерилізуйте їх, не прирікайте на смерть тих, кому не в змозі надати належний захист! А тим, у кого ще не має домашньої тварини, але є добре серце і маленький куточок у житлі радимо забрати хоч одну безпритульну тварину, бо кращого друга, ніж вона – ви не знайдете! Не женіться за модою, порода та статус не головне у цьому житті. Давайте разом не будемо байдужими та зробимо наш світ добрішим разом!

https://www.youtube.com/watch?v=1bZVVe0fVvk

_______________________________________________________________________

__________________________________________

У Маріупольському міському ліцеї вшанували День пам’яті Героїв Небесної Сотні.

20 лютого, в Маріуполі, як і в усій Україні, пройшла акція, присвяченапам’яті загиблих під час Революції гідності.  Саме цього дня 5 років тому була вбита снайперами велика частина майдановців, яку пізніше назвуть «Небесною сотнею».

Ліцеїсти вирізали паперових янголів, віддавши данину  пам’яті  загиблим героям. Представники учкому були присутні на міському мітингу, присвяченому цим трагічним подіям.

Учасники мітингу-реквієму хвилиною мовчання вшанували всіх, хто віддав своє життя за вільну Україну і прагнення побудувати чесну, незалежну, демократичну державу.

_______________________________________________________________________________________________

У  Маріупольському міському ліцеї відбувся фестиваль-захист колективно-творчої справи «Нам є чим пишатись, рідний Маріуполю!»

 

15 лютого 2019 року в рамках загальноліцейського дворічного національно — патріотичного проекту відбувся фестиваль-захист КТС «Нам є чим пишатись, рідний Маріуполю!»

Участь у фестивалі – захисті  брали учні 11 класів. Кожна група повинна була розкрити, чим вона пишається в рідному місті Маріуполі: природою, подіями, традиціями чи її захисниками. Журі оцінювало: патріотичне направлення виступу, змістовність, інформативність, культуру виступу та масовість. Кожна група приділила особливу увагу патріотичній спрямованості свого виступу.

Захист відбувся успішно: випускники показали згуртованість, творчість та підібрали ґрунтовний інформативний матеріал про Маріуполь.

________________________________________________________________________________________

У Маріупольському міському ліцеї провели щорічні змагання «Козацький Гарт».

Декада військово-патріотичного виховання у Маріупольському міському ліцеї почалась з проведення традиційного західу «Козацький гарт».
Всіх учнів другого курсу покликали помірятися силою, спритністю та  кмітливістю у забавах «Козацький гарт». Ліцеїстам потрібно було представити свої курені, взяти участь в інтелектуальній вікторині і спортивній естафеті. Кожна группа готувала презентацію своєї команди: танцювали українські танці, розповідали про історію походження козацтва, про харчування козаків та традиції Зопорозької Січі.
Переможці отрималі грамоти та солодкі подарунки. Ліцеїсти були задоволені активною участю в змаганнях та поширили свої знання історії козацтва.

        _____________________________________________________________________________________________

                  _______________________________________________________________________________________

 У Маріупольському міському ліцеї вшанували героїв Крут.

         29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – бій  під Крутами.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Ліцеїсти емоційно сприйняли героїзм добровольчого Студентського Куріня, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира та зрозуміли якою ціною іноді треба завойовувати свободу.

______________________________________________________________________________________________

Маріупольський міський ліцей святкує День Соборності.  Учні маріупольського міського ліцею урочисто відсвяткували 100-річчя акта Злуки УНР та ЗУНР, яке стало результатом багаторічного прагнення українців до об`єднання. В ліцеї було проведено низку заходів, в процесі яких учні згадували події минулого, розмірковували над наслідками та значенням зазначеної події і навіть читали вірші.

_________________________________________________________________________________________

У Маріупольському міському ліцеї ІІ семестр почався…з конкурсу сніговиків!

     У Маріупольському міському ліцеї ІІ семестр почався весело: після закінчення навчальних занять діти радісно вибігли надвір та почали ліпити сніговиків. Кожна група намагалась зліпити оригінального сніговика або навіть цілу сім’ю сніговиків. Хлопці та дівчата були захоплені таким конкурсом, проявляли фантазію та насолоджувались таким рідким явищем, як сніг у Маріуполі. До ліцеїстів приєднались навіть випускники, які приїхали на зимові канікули.

_________________________________________

Прес-конференція «Четверте царство природи»

В Маріупольському міському ліцеї відбувся екологічний захід – прес-конференція «Четверте царство природи». Цей захід присвячений Всесвітньому Дню ґрунтів, який офіційно проголошено 68-ю Асамблеєю ООН у 2013 році.

Нині вчені-ґрунтознавці та екологи б’ють на сполох. Швидкими темпами йде процес деградації ґрунтів, втрата їх родючості. Фахівці називають це «тихою кризою планети». Землі, які повністю деградували або мають високий ступінь деградації, становлять уже чверть загальносвітового земельного фонду. А це – площа 16-ти територій України.

Українська Конституція визначає землю як основне національне багатство. Адже ми найбагатша у світі країна щодо сільськогосподарських угідь: 4,5% світових сільськогосподарських угідь, 8,2 % орних земель світу. Саме у нас 8% світових чорноземів за площею і 25% за вмістом гумусу.  Однак статистика насторожує: за останні десять років українські землі деградують швидкими темпами. На жаль, безсистемність аграрної політики призвела до того, що за останні 10 років ми втратили 15% родючості ґрунтів. І тому, саме українці зобов’язані подавати приклад відповідального ставлення та піклування про землю.

Метою цього заходу є привернення уваги до важливості ґрунтів,  як одного з найважливіших компонентів продовольчої безпеки та здоров’я екосистем та важливого джерела благополуччя людей.

Розпочався захід інтерактивною грою «Чи вірите ви, що… ?», яка дозволила виявити рівень обізнаності глядачів щодо проблем ґрунтів.

У рамках прес-конференції  в якості фахівців – юристів, агрономів, ґрунтознавців, агрохіміків, народознавців – виступили ліцеїсти: Жукова Єва, Капканець Тетяна, Нерода Дар’я (21 група), Шаповалова Валерія (22 група), Ботман Георгій, Євдокімов Олексій, Семіволос Павло (23 група). Вони надали ґрунтовні відповіді на питання, що стосуються способів дослідження ґрунтів. Представили результати особистого дослідження щодо визначення кислотності ґрунтів бюджетними способами. Розповіли про вплив кислотності ґрунту на розвиток рослин. Відповіли на питання, що стосуються впливу ґрунтів на збереження біологічного різноманіття нашої планети, захисту та здоров’я ґрунтів, про ґрунтозахисне та ресурсозберігаюче землеробство. Торкнулись питання продажу сільськогосподарських угідь в Україні. Розповіли про відношення давніх українців до землі.

Ролі представників преси виконали: Адаманова Діана, Єрмошкіна Анастасія, Плєшкурова Софія,  Стаценко Ксенія.

На завершенні прес-конференції її учасники дали відповідь на питання «Що я готовий зробити для збереження ґрунту?»

Допомогли ліцеїстам здійснити цей захід учителі: біології Кареба О.В., хімії Кошкер А.Й., української мови Наріжна Л.В., географії Смірнова Л.І.

_______________________________________________________________

У Маріупольському міському ліцеї почались зимові канікули!

         21.12.2018року у Маріупольському міському ліцеї вперше відбувся новорічний КВЕСТ. Ця форма проведення свят запроваджена нещодавно та викликає неодмінне захоплення у дітей. Тому наш ліцей вирішив в цьому році теж провести цікавий КВЕСТ. Участь брали 7 команд (8-9 класи), які бігали станціями з новорічними завданнями. По закінченню КВЕСТу, переможців урочисто нагородили та запросили взяти участь у «Новорічній безпрограшній лотереї».

У цей святковий день учні кожного класу створили свій особливий новорічний «образ». Переможцям цього конкурсу стала група 33, яка власноруч створила усі свої костюми.

Ліцеїстам дуже сподобалось такий веселий початок новорічних свят!

_____________________________________________

«Благодійний ярмарок до Дня святого Миколая у Маріупольському міському ліцеї»

         19.12.2018року на день святого Миколаю учні Маріупольського міського ліцею відвідали школу-інтернат №1 у рамках благодійної акції «Створи добро». Напередодні свята учні 22 групи проводили благодійний ярмарок «День лимону», зібрані кошти з якого пішли на закупівлю наборів для творчості, малювання та розвиваючих ігор. Діти школи-інтернату №1 були дуже здивовані і раділи подарункам, які їм вручили ліцеїсти.

_______________________________________________________________________________________

План мероприятий на каникулы 2018-2019

____________________________________________________

ЛІЦЕЇСТИ – ПЕРЕМОЖЦІ КОНФЕРЕНЦІЇ  ЮНИХ НАУКОВЦІВ ПДТУ

У Приазовському Державному технічному університеті відбулася IX Регіональна наукова-практична конференція «Енергетика, екологія, менеджмент та логістика», в якій взяли участь старшокласники маріупольських навчальних закладів. Школярі пропонували власні технічні розробки та цікаві проекти з енергетики, менеджменту, екології та логістики.

https://www.youtube.com/watch?v=DyN_0-HVh2c

Троє учнів Маріупольського міського ліцею брали участь у роботі секції «Екологія» та стали переможцями :

1 місце – Шелгунова Катерина, учениця 10 класу (31 група), керівник роботи Кареба Олена Вікторівна, учитель біології;

1 місце – Сорокін Вадим, учень 8класу (11 група), керівник роботи Кареба Сергій Іванович, учитель хімії;

3 місце – Тімановська Владислава, учениця 9 класу (23 група), керівник роботи Терещенко Сергій Іванович, учитель біології.

Вітаємо переможців, вчителів і батьків!!!

_________________________________________________________________________

Як відзначили День гідності та свободи у Маріупольському міському ліцеї.

         21 листопада 2018 року щорічно святкується День гідності та свободи. Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції — 2004-го року та 2013-2014-го року.

Ліцеїсти віддають належне шанування патріотизму і мужності громадян, які приймали участь у відстоюванні прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору на Майдані.

Учнів ліцею відвідали почесні гості:  учасник масових акцій протесту, журналіст, учасник революціїї на Майдані, волонтер — Синєпалов Іван з м.Маріуполя та захисник України і волонтер – Іванов Олег з Тернопільської області. Ліцеїсти мали змогу отримати всю інформацію про події, які відбулись на Майдані безпосередньо «з перших вуст». Учні активно задавали свої питання, із зацікавленністю слухали відповіді, а в кінці зустрічі мали змогу сфотографуватися з нашими героями-захисниками.

Також на честь свята гідності та свободи була проведена художньо-публіцистична программа в рамках національно-патріотичного виховання «Україна: спільна відповідальність за майбутне». Присутнім було запропоновано переглянути стрічку про повстання і протести особливого виду «Все палає», 2014 року. Цей міні-фільм про Майдан отримав нагороду німецького кінофестивалю DOK Leipzig, як «видатний східноєвропейський фільм».
Автори — Олександр Течинский, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков.

___________________________________________________________________________________________

Щорічне свято «Дебют першокурсника»

у Маріупольському міському ліцеї.

 

9 листопада 2018р. у Маріупольському Міському ліцеї відбулось щорічне свято під назвою «Дебют першокурсника».

У цьому році було прийняте рішення відійти від традиційного оцінювання журі та провести цей захід у вигляді фестивалю нових талантів.

Усі чотири групи першокурсників (тобто восьми класи) та одна група третього курсу (десятий клас) представили творчі портрети своїх груп. Вони запалювали глядачів своїми жартами, танцями та піснями.

Директор ліцею Голютяк Андрій Ярославович та голова батьківського комітету Біцай Інна Миколаївна провели церемонію нагородження, ліцеїсти отримали фірмові закладки та солодкі подарунки. Ніхто не залишився без уваги.

За два місяці навчання у Маріупольському міському ліцеї, діти згуртувались, навчились Кодексу справжнього ліцеїста та готові йти далі за новими перемогами у навчанні та творчості.

 

_________________________

Вітаємо призерів міського Турніру юних математиків

8 та 9 листопада в стінах Маріупольського міського ліцею відбувся міський етап ХХІ Всеукраїнського учнівського турніру юних математиків імені професора М. Й. Ядренка.

Турнір юних математиків — це командно-особисті змагання, з елементами математичного бою. Така форма змагань допомагає поглибити знання учнів з тем, які не входять до шкільної програми, розвиває математичні здібності,  формує вміння бути в ролі доповідача, рецензента, опонента і найголовніше – навчає відстоювати свою точку зору. У рамках турніру юні математики представляли розв’язання складних задач, над якими вони разом із своїми вчителями працювали протягом декількох місяців.

За результатами оцінювання журі визначено переможцями Турніру юних математиків учасників команд:

Диплом І ступеня отримала команда Маріупольського міського ліцею;

Диплом ІІ ступеня – команди СШ № 4, СШ № 40;

Диплом ІІІ ступеня – команди Маріупольського міського технологічного ліцею, Гімназії № 2, ЗОШ № 41, НВК «Ліцей-школа №48», НВК «Ліцей-школа №14», НВК «гімназія-школа» №1, СШ № 66.

Ми пишаємось талановитими учнями-учасниками – справжніми шанувальниками математики та їх педагогами-наставниками, які зуміли в дітей пробудити великий потяг до знань, мотивувати їх вчитись, пізнавати нове, досліджувати, застосовувати свої знання на практиці і бути в команді!

Всім учасникам бажаємо нових перемог!

                

Бізнес-табір «Лісова застава»

Два тижні перед канікулами, з 14.10.18 по 28.10.18, п’ятеро ліцеїстів провели в бізнес-таборі «Лісова Застава», який знаходиться в Київській області. Завдання табору — ознайомити підлітків, у яких є схильність до підприємництва, з основами створення і управління своїм бізнесом, а також розвинути їх креативність і здатність працювати в команді. В результаті всі діти отримали масу позитивних емоцій і значний обсяг теоретичного матеріалу про фінанси, маркетинг, ризики, бізнес-плани і багато іншого, що безсумнівно стане в нагоді їм в майбутніх проектах.

________________________________

НІ — БУЛІНГУ В ШКОЛІ!

Цькування, психологічне та іноді й фізичне знущання — явища, що періодично з’являються в багатьох школах. Згідно з дослідженням ЮНІСЕФ, в Україні з булінгом стикаються майже 90% учнів. Аби «оздоровити психологічний клімат» у ліцеї, керівництво закладу вирішило долучитись до боротьби з булінгом. Ця тема все активніше підіймається в суспільстві. Наразі, до боротьби з агресивною поведінкою долучаються правоохоронці, соціальні установи та організації, а також самі школярі!

25 жовтня в ліцеї пройшов загальноліцейський захід «Стоп булінг!», який підготували ліцеїсти – члени Служби порозуміння. Учні ліцею провели зустріч, на якій підняли проблему агресивної поведінки учнів по відношенню до більш слабкої дитини в класі, обговорили проблеми булінгу, до якої долучились й працівники Патрульної поліції. Разом шукали відповіді на питання, пов’язані зі цькуванням та агресією в навчальних закладах. Наприкінці заходу підлітки закликали однолітків не залишатись сам на сам із проблемою, та надали рекомендації з протидії булінгу.

Аби надавати жертвам булінгу психологічну допомогу, в Маріупольському міському ліцеї створили Службу порозуміння — це учні, що пройшли спеціальні тренінги з миробудування та медіації, які надають допомогу учням жертвам конфлікту або агресивної поведінки на умовах анонімності. Особливість такого формату — медіаторами виступають однолітки, адже дорослим діти не завжди довіряють свої секрети та наболілі проблеми.

Репортаж МТВ https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=p5rpeBSZgyM

___________________________

25.10.2018 в Маріупольському державному університеті на кафедрі культурології та інформаційної діяльності відбулось засідання студентського наукового товариства «Контент» за темою «Комунікативні виміри гібридної війни в контексті інформаційної безпеки особистості». Активними учасниками заходу стали учні 10 класів Маріупольського міського ліцею, які проявили високий рівень знань про проблеми інформаційної безпеки сучасного суспільства та цікавились особливостями навчання на спеціальностях Маріупольського державного університету.

Відкрив засідання керівник студентського наукового товариства «Контент» В’ячеслав Кудлай, який у доповіді за темою «Психологічна і кібернетична війни як складові гібридної війни» розповів учасникам про наукові погляди на поняття гібридної війни, про її складові, про види інформаційних операцій, специфіку кібернетичної та психологічної війни, про класифікацію інформаційної зброї і технології її використання в гібридній війні, про пропагандистські прийоми і методи у традиційних ЗМІ та феномен нових медіа в контексті гібридної війни.

У ході роботи СНТ «Контент» студенти та учні висловили намір поглибити співпрацю та в подальшому організовувати дискусійні засідання у форматі спільних засідань СНТ Маріупольського державного університету та наукового товариства Маріупольського міського ліцею.

____________________________

Відкриття маріупольського центру «Вікно в Америку»

24 жовтня 2018р. у Маріупольському державному університеті відбулося офіційне відкриття Маріупольського інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку». В урочистій церемонії відкриття центру взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області, генерал поліції третього рангу Микола Семенишин, ректор Маріупольського державного університету, професор Костянтин Балабанов і заступник міського голови Маріуполя Олександр Кочурін. Також на захід були запрошені учасники міжнародних програм, які фінансуються американським урядом: викладачі, студенти, вчителі та учасники Програми малих стипендій із вивчення англійської мови («English Access Microscholarship Program» – скорочено Access) Посольства США в Україні.

На урочисте відкриття були запрошені також представники Маріупольського міського ліцею, а саме вчитель англійської мови Тоцина Людмила Михайлівна та учениця 11 групи Краснова Яна, які є учасниками програми Access.

Центр «Вікно в Америку» працює на базі наукової бібліотеки МДУ. Він створений з метою сприяння взаєморозумінню між народами США та України шляхом надання інформації про історію, уряд, суспільство та цінності США, американські програми допомоги та обміну, а також поповнення фондів бібліотек англомовною літературою і надання допомоги у вивченні англійської мови. Центри «Вікно в Америку» створюються у рамках партнерства між  американським урядом та українськими бібліотеками. На сьогодні у різних регіонах України працює 29 центрів «Вікно в Америку».

За фінансової допомоги уряду США приміщення центру було оснащене всім необхідним для виконання своїх функцій: комп’ютерною та організаційною технікою, iPad-ами та електронними книгами, телевізором, DVD-плеєром. Також були придбані зручні меблі, відеоколекції документальних і класичних американських художніх фільмів. До того ж американський уряд забезпечив центр літературою і надав доступ до повнотекстових баз даних eLibraryUSA (віртуальної бібліотеки з онлайн-доступом до мільйонів публікацій, наукових журналів, електронних книг, аудіо, відео та інших мультимедійних матеріалів).

У Маріупольському центрі «Вікно в Америку» проходитимуть семінари, фотовиставки, лекції, перегляди американських фільмів та інші заходи, які допоможуть українцям більше дізнатися про Сполучені Штати Америки і вдосконалити знання англійської мови. Отож, учні Маріупольського міського ліцею під керівництвом викладачів англійської мови тепер також зможуть долучитися до заходів, які проводяться в цьому центрі. Наразі ліцеїсти зможуть використовувати можливості, що надає центр, для вдосконалення своєї англійської та поглиблення знань про культуру США.

_____________________________

25- 27 жовтня у м. Київ тандем ММЛ вчитель німецької мови Бахур Вікторія Василівна та вчитель математики Поліщук Світлана Вікторівна взяли участь у семінарі підвищення кваліфікації «Мережа для сталого розвитку — CLIL у моїй школі» під егідою Гете-Інституту в Україні. Метою заходу є підвищення кваліфікації вчителів, а також сприяння колегіальній роботі вчителя німецької мови та вчителя-предметника, розвиток педагогічно-дидактичних навичок у сфері CLIL

_____________________________

Вчитель німецької мови Бахур Вікторія Василівна та вчитель математики Поліщук Світлана Вікторівна провели на власних уроках міждисциплінарний проект практичного дослідження з використанням валізи Дитячого Університету, який уможливлює пошуково-дослідний метод навчання учнів. На своїх інтегрованих уроках вони продемонстрували властивості солоного тіста та особливість перископа. Учні виготовили перископ та проекспериментували з ним.

_____________________________

День науки в Маріупольському міському ліцеї

У прекрасний сонячний осінній день 19 жовтня в стінах Маріупольського міського ліцею відбулася традиційна науково-практична конференція учнів «Перший крок в науку». Конференцію урочисто відкрив директор ліцею Голютяк Андрій Ярославович, який сказав напутні слова ліцеїстам.

Більше 50 робіт учнів 8-11 класів були представлені на суд компетентної експертної комісій. У 7 секціях пройшов захист дослідних і проектних робіт. Серед учасників є досить досвідчені дослідники, які вже брали участь у попередні роки в науково-дослідницькій конференції Малої Академії наук і домагалися успіху на міському та обласному рівнях. Наймолодші учасники конференції, учні 8 класів, гідно представили свої роботи на рівних зі старшокласниками.

Протягом всієї процедури захисту робіт в секціях працювали суворі і компетентні експерти, які оцінювали роботи ліцеїстів в секціях у якості журі – це професорсько-викладацький склад МДУ та ПДТУ.

Найбільша кількість робіт була в секціях «Математика», «Природознавство» та «Комп’ютерні науки». Ці предмети користуються більшою популярністю серед учнів. Цікавить юних дослідників також історія, географія, фізика та іноземні мови.

Потрібно відзначити, що в секціях були присутні багато учнів-слухачів, а це означає, що інтерес до дослідницької діяльності серед молоді не падає.

За рекомендацією журі 39 учнів нагороджені спеціальними дипломами, що підтверджують їх досягнення, 19 учнів рекомендовані до участі в міському етапі науково-практичної конференції МАН. Побажаємо їм успіху.

Говорячи про досягнення учнів, не можна не сказати про тих, хто допомагав учням підготувати роботи – про вчителів. Небайдужі, творчі, майстри своєї справи, вони надихали, допомагали, переживали, вірили в своїх вихованців. Ми дякуємо нашим вчителям-наставникам, бажаємо їм натхнення і нових ідей.

___________________________

«Дівочий велопарад у Маріупольському міському ліцеї»

18 жовтня 2018 року в Маріупольському міському ліцеї було проведено цікавий виховний захід, присвячений вело – леді, як спроба підтримати та надихнути дівчат, які бояться виїжджати за межі свого двору. Та показати, що велосипед – це не обов’язково сумна спортивна форма, але й сукні, несподівані модні образи і навіть каблуки!

У велопараді взяли участь представники 14 груп з 1 по 3 курси. Дівчата приміряли на себе несподівані образи та брали участь у дефіле на велосипедах. Також після заходу всі мали можливість зробити як індивідуальне, так и групове селфі з учасницями. А на офіційній сторінці ММЛ в соцмережі Інстаграм були підбиті підсумки конкурсу на краще селфі.

Під керівництвом директора Ліцею Голютяка Андрія Ярославовича шановне спортивне журі оцінювало не тільки оригінальність образів учасниць але й підтримку груп вболівальників, танцювальну розминку та безпосередньо саме дефіле. Переможців нагородили сертифікатами модних торгівельних мереж та солодкими призами.

Цим заходом ми закликаємо міську владу забезпечити безпеку велосипедистів на дорогах та створювати ще більше велодоріжок аби вирішувати питання щодо здорового способу життя.


_________________________________________________________________________

Внесок педагогів Маріупольського міського ліцею у розвиток національної освіти

У Маріупольському міському ліцеї 2018-2019 навчальний рік розпочався дуже плідно – значними нагородами вчителів ліцею.

З нагоди Дня міста учителю французької мови ліцею, Заслуженому учителю України Тетяні Акульшиній мер Маріуполя Вадим Бойченко вручив Почесний знак «За заслуги перед містом». Усього почесною нагородою міського голови було відзначено 10 маріупольців, які доклали максимум зусиль для покращення життєдіяльності міста.

2 жовтня 2018 року міністр освіти і науки України Лілія Гриневич нагородила переможців та лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. Серед нагороджених і вчитель Маріупольського міського ліцею Наталя Шелгунова – лауреат конкурсу в номінації «Німецька мова».  У залі Колегії МОН Міністр вручила вчителям нагрудні знаки та ювілейні монети «Серце віддаю дітям», які Національний банк України випустив до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.

4 жовтня 2018 року Президент України нагородив викладача фізики Маріупольського міського ліцею Миколу Бабенка орденом «За заслуги» II ступеня. Петро Порошенко відзначив значний особистий внесок учителя в розвиток національної освіти, багаторічну плідну педагогічну діяльність і високий професіоналізм. За час педагогічної діяльності під керівництвом Бабенка Миколи Федоровича більше п’ятдесяти учнів ліцею стали переможцями ІІІ етапу та більше двадцяти учнів стали переможцями IV етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики, чотири учні стали призерами Міжнародних олімпіад з фізики (Вишневий А. – срібна медаль у 2004 р., Південна Корея; Буланчук П. – бронзова медаль у 2007 р., Іран; Антонова А. – срібна медаль у 2009 р., Мексика; Хасай О. – бронзова медаль у 2017 р., Індонезія). Слід відзначити, що Заслужений учитель України Бабенко Микола Федорович у 2008 році вже нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня та у 2010 році став Лауреатом Премії Верховної ради України.

Варто підкреслити, що серед нагороджених українських вчителів і викладачів вузів орденом «За заслуги» II ступеня був відзначений тільки вчитель Маріупольського міського ліцею.

Вітаємо наших вчителів з заслуженою нагородою!!!

_______________________________

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 2 жовтня вручила найкращим вчителям України почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

https://mon.gov.ua/ua/news/mon-gotove-doluchiti-peremozhciv-konkursu-uchitel-roku-do-navchannya-pedagogiv-liliya-grinevich


Вітаємо Наталію Володимирівну з заслуженою нагородою!!!

__________________________________________

Маріупольський міський ліцей святкує Міжнародний день Миру.

В рамках Всеукраїнської освітньої кампанії «Голуб миру» під гаслом «Право на мир – 70-та річниця Загальної декларації прав людини» учні Маріупольського міського ліцею приєднались до заходів акції: підготували та провели художньо-публіцистичну програму, присвячену Міжнародному дню Миру.

Діти розповідали вірши, співали пісні про мир, танцювали та наводили приклади інших відомих дітей, які робили все заради миру на нашій планеті.

Анастасія Приходько, учениця 21 групи сама написала та виконала пісню, яка так і називається «Мир для всіх». А Вонгсаван Ліліана, учениця 42 групи поставила танець «Голуб миру».

Ліцеїстам також було цікаво прийняти участь у фотоконкурсі «Громадянин миру», який оголосив учком. Світлини груп були викладені в Інстаграмі з хештегом #gragdaninmira та оцінювались на конкурсній основі.

________________________________________

Міжнародний шкільний обмін

“ЕВРИКА! ШКОЛИ У ГЛОБАЛЬНОМУ ДІАЛОЗІ” 2.0

Міжнародні проекти — це візитна картка Маріупольського міського ліцею, невід’ємною складовою міжнародної діяльності якого  є проект шкільного обміну зі школою імені Олександра фон Гумбольдта, який було започатковано у 2009 році. За 9 років двосторонній обмін змінився і завдяки зусиллям пана Аульке, заступника директора з методичної роботи в KGS Wittmund , перетворився на грандіозний п’ятисторонній шкільний обмін   школярів з Аргентини, Індонезії, Кенії, Німеччини та України.

З 19 серпня по 3 вересня інтернаціональна команда з 74 учасників працювала над проектом  “ЕВРИКА! ШКОЛИ У ГЛОБАЛЬНОМУ ДІАЛОЗІ” 2.0 і досліджувала питання чистоти, здоров’я та справедливого розподілу водних ресурсів. В змішаних групах учасники вивчали проблеми, пов’язані з видобутком питної води на курортному острові Лангеог, із захистом лінії узбережжя острова, а також дізналися, як впроваджуються принципи справедливої торгівлі у Німеччині. Під час подорожі до Бремену учні отримали можливість поспілкуватися з науковцями Інституту морської  мікробіології імені Макса Планка, зі співробітниками наукових центрів MARUM та ZMT, дізнатися про проблеми всесвітнього океану та мікропластику. Пізніше цю інформацію учасники опрацювали в групах та представили зацікавленим слухачам під час презентації проектів — кульмінаційного заходу тижня проектів, який традиційно влаштовується на початку нового навчального року у школі ім. Олександра фон Гумбольдта.

І це далеко не всі активності, які очікували на наших учасників. Ще була подорож всіма кліматичними поясами по восьмому мерідіану у музеї клімату Бремерхафену, командна робота з розчищення лісу від хащів та з пошуку сміття під час водної екскурсії на байдарках та каяках. І, нехай сміття ми не знайшли, але дуже чудово провели час і зрозуміли справжній сенс командного духу.

Цей проект виявився напрочуд емоційним, сповненим духу справжнього міжкультурного обміну, багатий новими друзями та планами на майбутнє. Наразі команда Маріупольського міського ліцею працює над планом прийому делегації німецьких школярів в Україні, який планується провести навесні 2019 року.

______________________________________________________________

31 серпня Маріупольський міський ліцей відвідали директор Гете-Інститу в Україні пані Беате Кьолер та пані Беттіна Венцель, керівник бібліотеки Гете-інституту. Під час зустрічі гості обговорили перспективи подальшої розбудови співпраці Маріупольського міського ліцею та Гете-інституту, а також можливості проведення спільного проекту з культурними центрами Британії та Франції.

Учениці ліцею Таїсія Зименко, Катерина Шелгунова, Аліна Перкова, Злата Каменьок та Ірина Шаповалова провели для гостей екскурсію по ліцею, розповіли про традиції та досягнення закладу, які роблять життя ліцеїстів насиченим та різноманітним. Гості були приємно вражені високим рівнем володіння ліцеїстками німецькою мовою.

______________________

Наприкінці серпня в м.Києві компанія Greencubator проводила національний конкурс МарсЕнергоБуд, де учасниками презентували свої ідеї щодо способів генерації енергії на Марсі. Greencubator розвиває екосистему стійкого підприємництва, кліматичних інновацій і «зеленої» економіки в Україні та Східній Європі. Вони  є платформою, що поєднує енергетичні таланти і рухає вперед «зелене» підприємництво. Greencubator відкриває можливості для розвитку бізнесу, нетворкінгу, отримання інвестицій українським «зеленим» стартапам, соціальним бізнесам, інноваторам у сфері стійкого розвитку.

Переможцями цих змагань стала команда випускників Маріупольського міського ліцею та майбутніх першокурсників у такому складі: Данило Донєв, Данііл Конюченко та Міснянкін Владислав. Хлопців було запрошено до табору сучасних технологій TeslaCamp 2018. Щиро вітаємо переможців та бажаємо відмінних результатів у навчанні та науковій діяльності!

_____________________________________________________

За підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні з січня по червень 2018 року було реалізовано загальнодержавний проект -масовий відкритий онлайн-курс з медіа-грамотності (Massive Open Online Course — MOOC). У Маріуполі в цьому проекті приймали активну участь учні 31 групи Маріупольського Міського Ліцею. Проект побудовано на матеріалах курсу «English for Media Literacy» навчальної он-лайн платформи «Coursera». Це розвиваючий курс, що поєднує вивчення англійської мови та навички медіа-грамотності. Курс було спеціально розроблено з метою надати учням інформацію щодо медіа-грамотності та навчити найкращим шляхам отримання даних за допомогою сучасних засобів масової інформації. Курс містить шість 2-3 годинних групових зайнять з фасилітатором, та самостійну роботу. Зайняття будуть відбуватися в наступних містах: Бучач, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Кам’янець-Подільський, Київ, Конотоп, Краматорськ, Кропивницький, Луцьк, Маріуполь, Мелітополь, Миколаїв, Одеса, Слов’янськ, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький.

Участь в курсі вимагає знання англійської мови приблизно на рівні B (згідно з загальноєвропейською класифікацією рівня володіння іноземною мовою CEFR). Учасники курсу дізналися про навчальні та просвітницькі можливості масових англомовних он-лайн курсів на прикладі відкритого масового англомовного онлайн-курсу з медіа-грамотності. Участь безкоштовна. Після закінчення курсу учасники отримали Сертифікат про походження курсу. Заняття проводила Тоцина Людмила Михайлівна, вчителька Маріупольського Міського Ліцею, кваліфікований фасилітатор, фахівець з англійської мови.

Масовий відкритий онлайн-курс англійської мови та медіа-грамотності проводиться Регіональним офісом з питань викладання англійської мови (RELO) та відділом преси, освіти та культури посольства США в Україні (Київ). В Україні проект виконує громадська організація «Український центр громадських ініціатив «Світло».

   

 

      ________________________________________________

19 червня учні ліцею Гриб Анна, Овчиннікова Марія, Бугаєв Артем та Моргай Ангеліна та вчителі Бабенко М.Ф., Бодня О. І., Бахур В.В. та Крившенко Ю.В. були запрошенні на відзначення переможців 4 етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів до м. Крамоторськ, де Донецька обласна держадміністрація на чолі з заступником голови Донецької обласної державної адміністрації Стокозом І.А. нагородила учнів та їх наставників цінними призами за відмінні результати у олімпіадному русі.

________________________________________________________________________

15. 06 та 16.06 вчителі німецької мови Бахур В.В. та Шелгунова Н.В. відвідали освітній конгрес » Школа майбутнього: шанси та виклики» у м. Київ. Вчителі відвідали різноманітні лекції, воркшопи, здобули нові методичні знання та поспілкувалися з відомими науковцями, освітянами з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Білорусії та України. Освітній конгрес був організован у рамках » українсько-німецького року мов» під патронатом Гете-Інституту

______________________________________________________________

Щорічна літня навчальна практика ліцеїстів

Учнів 8-х та 10-х класів Маріупольського міського ліцею протягом двох тижнів з 28 травня по 8 червня 2018 року пройшли річну навчальну практику ліцеїстів в Маріупольському державному університеті в рамках співпраці «МГУ — МГЛ».
Програма практики включала в себе: відвідування навчальних лабораторії університету, лекції про напрямки підготовки, що реалізуються на факультетах університету, участь у ділових іграх, майстер-класах. Крім практичних занять учнів чекала і культурна програма — вони побували в археологічному музеї університету, відвідали екскурсію по університету, а також зіграли в гру-квест по історії Маріуполя.
Учасники практики знайомилися з інноваційними навчально-науковими лабораторіями і технологіями навчання. Ліцеїсти змогли оцінити можливість використання шкільних знань в навчально-практичної роботи студентів: під час практики вони відвідували навчальні лабораторії, де виконували фрагменти студентських лабораторних робіт. Слухали лекції про напрямки підготовки, що реалізуються на всіх факультетах університету. Учасники практики економічного спрямування брали участь в ділових іграх, гуманітарного напрямку — в майстер-класах. Ліцеїсти спілкувалися зі студентами університету і дізналися багато цікавого про позанавчальної життя вузу.
За ці два тижні багато ліцеїсти змогли визначитися з вибором майбутньої професії, і для багатьох з них Маріупольський державний університет стане місцем продовження навчання для здобуття вищої освіти.
Особливо запам’яталися учням ліцею такі заходи:

Мовний практикум з англійської мови

http://mdu.in.ua/news/studenti_mdu_proveli_praktikum_z_anglijskoji_movi_dlja_uchniv_mariupolskogo_miskogo_liceju/2018-05-29-2506

Екскурсія-практикум до навчальної телестудії «MDU-медіа»

http://mdu.in.ua/news/mariupolski_uchni_vidvidali_telestudiju_mdu_media/2018-05-29-2503

Майстер-клас за допомогою мультимедійного обладнання «Системний аналіз в сучасному житті»

http://mdu.in.ua/news/uchni_miskogo_liceju_vzjali_uchast_u_majster_klasi_vid_mdu_u_ramkakh_planu_proforientacijnoji_praktiki/2018-05-31-2516

Майстер-клас «Забезпечення прав людини у сучасному українському суспільстві»

http://mdu.in.ua/news/uchni_miskogo_liceju_diznalisja_pro_osoblivosti_navchannja_studentiv_juristiv/2018-06-01-2519

Гра «Політичні дебати»

http://mdu.in.ua/news/kafedri_mizhnarodnikh_vidnosin_ta_zovnishnoji_politiki_mdu_provela_proforientacijnij_zakhid_dlja_shkoljariv/2018-05-30-2510

«Ласкаво просимо до Польщі»

http://mdu.in.ua/news/uchni_mariupolskogo_miskogo_liceju_vidvidali_centr_polskoji_kulturi_mdu/2018-05-31-2517

Мовний практикум з німецької мови

http://mdu.in.ua/news/na_fakulteti_inozemnikh_mov_mdu_vidbuvsja_movnij_praktikum_z_nimeckoji_movi_dlja_uchniv_mariupolja/2018-06-01-2520

Науково-популяризаційний захід «Поринь у світ наук про Землю»

http://mdu.in.ua/news/uchni_mariupolskogo_miskogo_liceju_vidvidali_naukovo_doslidnij_ekologichnij_centr_mdu/2018-06-04-2526

Інтерактивна гра «Твоя професія – твій вибір»

http://mdu.in.ua/news/tvoja_profesija_tvij_vibir_licejisti_vzjali_uchast_u_interaktivnij_gri_na_bazi_mdu/2018-06-01-2523

Дискусія-вікторина «Презентація скарбів давньої та сучасної Греції»

http://mdu.in.ua/news/licejisti_mariupolskogo_miskogo_liceju_vidvidali_fakultet_greckoji_filologiji_ta_perekladu_mdu/2018-06-05-2529

Майстер-клас «Роль інформації і культури в реалізації цілей сталого розвитку»

http://mdu.in.ua/news/vikladachi_istorichnogo_fakultetu_mdu_sponukali_uchniv_zamislitisja_nad_globalnimi_problemami_ljudstva/2018-06-06-2533

Мовний практикум

http://mdu.in.ua/news/na_bazi_mdu_vidbuvsja_movnij_praktikum_z_anglijskoji_movi_dlja_licejistiv_mariupolja/2018-06-06-2532

Фонетичний курс з англійської мови

http://mdu.in.ua/news/majster_klas_z_praktichnoji_fonetiki_dlja_licejistiv_vid_kafedri_teoriji_ta_praktiki_perekladu_mdu/2018-06-07-2534

_______________________________________________________

30 травня Маріупольський міський ліцей з моніторинговим візитом відвідала директор департаменту профілактики, освіти та медіації Центру «Ла Страда-Україна» Вероніка Андрєєнкова.

Візит відбувся в рамках проекту «Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом рівний-рівному та вирішення конфліктів мирним шляхом в закладах освіти Донецької та Луганської областей», в якому бере участь ліцей.

Впровадження медіації на базі служби порозуміння в навчальному закладі сприяє зниженню рівня конфліктності між учнями, поліпшенню атмосфери в закладах освіти, мобілізації учнівської молоді на самостійне врегулювання конфліктів між однолітками ненасильницьким шляхом.

Ліцей – є пілотною школою по впровадженню медіації як засобу вирішення конфліктів. Саме зараз, в рамках літньої навчальної практики, учасники проекту Цинкуш І.А. та Романова І.Г. проводять для ліцеїстів серію тренінгів з метою відбору учнів в службу порозуміння ліцею.

Потреба у створенні шкільних служб порозуміння дуже актуальна саме в освітянському просторі, адже реформування освіти не проходить без суперечок та конфліктів, а тривалі бойові дії на нашій території тільки посилюють конфліктогенність суспільства. Тому ініціатива Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда-Україна» щодо створення шкільних служб порозуміння в закладах освіти та навчання відновним практикам учасників освітнього процесу буде вагомим внеском в розбудову миру та вирішення конфліктів мирним шляхом в учнівському середовищі.

_____________________________________

З нагоди 10-річчя PASCH в Україні 30 травня відбулася зустріч Президента Федеративної Республіки Німеччина Франка-Вальтера Штайнмаєра з учнями та вчителями українських PASCH-шкіл в київській школі № 239. Маріуполь на зустрічі представляла команда Маріульського міського ліцею у складі учителя німецької мови Шелгунової Наталі Володимирівни та учнів 10 класу Анни Гриб та Побойного Микити. Учні розповіли пану Штайнмаєру про те, як вони вивчають німецьку і яку роль при цьому відіграють німецькомовні проекти, та подарували модель тетраподу, який за останні 4 роки став неофіційним символом міста.

_____________________________________

День Європи у Маріупольському міському ліцеї

В Україні  День Європи відзначають у третю суботу кожного травня. Вперше заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році. 

В 2018 році День Європи в Україні припадає на 19 травня. В Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС. 

Наші ліцеїсти впродовж року брали  активну участь в ліцейських, міських, обласних і Всеукраїнських конкурсах в рамках дня Європи.

18 травня День Європи відсвяткували у Маріупольському міському ліцеї!

Свято запам’яталося запальним флешмоб та нагородженням найактивніших ліцеїстів!


Учениця 23 групи Крутоусова Крістіна була нагороджена за перемогу у номінації «Найкращі роботи» V Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць»за оригінальність викладених думок, креативність і неординарний погляд автора. А учень 23 групи Доценко Олексій став учасником V Всеукраїнському конкурсі есе «Я – європеєць».


Учениця 23 групи Проскурякова Елеонора перемогла в ОБЛАСТНОМУ ФЕСТИВАЛІ МИСТЕЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІприсвяченому Дню Європи в Україні  «Європа з нами, ми з Європою»  в номінації «Інтерактивний плакат «Віртуальна подорож країнами Європи»». А учні 23 групи Горохова Вікторія  та Симоненко Марк стали учасниками в номінації «Виставка художньої творчості «Європейська культура – пошук спільного»».

У Маріупольському міському ліцеї з 14 по 17 травня під керівництвом Смірнової Лариси Іларіонівни пройшла виставка газет і буклетів «Вивчаємо Європу», присвячена  Дню Європи. Свої роботи представили учні 10-х класів, а найяскравіші і найінформативніші роботи були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.

Учениця 31 групи Бохонова Ярослава зайнала І місце у ліцейському конкурсі газет «Вивчаємо Європу», а учениця 21 групи Дудко Галина зайнала І місце у ліцейському конкурсі буклетів .


Наступні групи стали учасниками міського конкурсу «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»:

  1. команда учнів 23 групи:

Гринінгер Марк, Розбей Константин, Крутоусова Кристина, Горохова Вікторія)

(І місце у ліцейському конкурсі проектів «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»)

  1. команда учнів 31 групи:

Караваєва Ольга, Мельниченко Аліна, Єрьоменкова Ганна, Чмирьова Єлизавета)

(ІІ місце у ліцейському конкурсі проектів «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»)

  1. команда учнів 7-А класу:

(Кудланова Ганна, Гуменюк Ганна, Виборнова Яна, Серокурова Валерія)

(ІII місце у ліцейському конкурсі проектів «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»)

  1. команда учнів 12 групи:

Д’яченко Вадим, Яцелєнко Дар’я, Чумбаш Валентина, Литвинова-Мухас Кристина, Вареников Олексій

(ІV місце у ліцейському конкурсі проектів«ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»)

  1. команда учнів 7-Б класу:

Д’яченко Антон, Сорокін Вадим, Цимбалюк Мирослава

(V місце у ліцейському конкурсі проектів «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ»)

19 травня на Фестивалі Європи

усі команди були нагороджені призами!

Команда учнів 7-А класу (Кудланова Ганна, Гуменюк Ганна, Виборнова Яна, Серокурова Валерія) стали одними з 5ти переможців міського конкурсу «ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦІННОСТІ – МОЇ ЦІННОСТІ» та отримали можливість відвідати заповідник на о. Хортиця.

 

 

 

 


Четверта міжнародна екологічна конференція

школярів

12-13 травня  на базі Європейської Академії в Берліні було проведено Міжнародну екологічну конференцію школярів, активними учасниками якої стала команда Маріупольського міського ліцею. Таїсія Зименко, Катерина Шелгунова та Злата Каменьок представляли проект «Сонце для ліцею», який було проведено під керівництвом Шелгунової Наталі, учителя німецької мови, та Кареби Олени, учителя біології, у 2016-2018 навчальних роках.

Учасники проекту досліджували джерела енергії,  порівнювали відновлювані з не відновлюваними, вивчали переваги та недоліки різних видів енергії та особливості їх застосування. Учні також проводили досліди та вивчали принцип роботи сонячних батарей та колекторів, фактори, які впливають на ефективність і можливості для обладнання Маріупольського міського ліцею сонячними установками.

Про результати проведеної роботи учні розповіли під час конференції. До участі у цьому заході було запрошено 15 команд з України, Вірменії, Азербайджану, Беларусі, Грузії, Казахстану, Киргізії, Росії, Китаю, Аргентини та Німеччини. Загалом на розгляд компетентного журі було представлено 230 робіт.

______________________________________________________________________________________________

25 — 28 квітня у Києві вчитель німецької мови Бахур В.В. та вчитель математики Поліщук С.В. взяли участь у чотирьохденному семінарі від Гете-Інституту «Предметно-мовне інтегроване навчання. Мережи сталого розвитку». У світі все більше і більше набирає обертів впровадження технічних та цифрових технологій. Скрізь нам потрібні фахівці. Однак, на сьогодні спостерігається попит на фахівців, які окрім фахових знань також мають і знання іноземних мов. Отже, як поєднуються між собою фахові знання, предметно-мовні та загальномовні компетенції? Це і є метою, яку ставить перед собою методика CLIL – предметно-мовне інтегроване навчання. Застосування методики CLIL у навчальному процесі дає можливість вчителям інтегрувати вивчення іноземної мови з іншим навчальним предметом. Перевага для учнів:  цікавий зміст мотивує учнів до вивчення німецької мови та закладає лінгвістичну базу, над якою надалі вони зможуть самостійно працювати, наприклад, під час навчання. Вчителі ММЛ детально ознайомились з цією методикою викладання та на прикладах побачили, як доцільно використовувати та впроваджувати предметно-мовне інтегроване навчання в ліцеї.

______________________________________________________________________________________________

Studienbrücke

В декабре 2017 года мы приняли участие в проекте «Studienbrücke» от Goethe-Institut. Конкурс проходил в два этапа.

В начале, мы отправляли мотивационные листы. В них мы рассказывали о себе, о планах на будущее и об университетах, в которые хотели бы поступить. Во втором этапе мы проходили собеседование по телефону на немецком и украинском языках.

В апреле нам сообщили о прохождении двух этапов и зачислении в международный проект. В конце апреля мы побывали на встрече с представителями университетов и партнерами программы в Киеве.

Теперь нас ждет два года обучения немецкому языку и сдача экзаменов.

______________________________________________________________________________________________

ММЛ щиро вітає Христенко Миколу, учня 222 групи, з    перемогою (І місце) у перекладацькому конкурсі МДУ (французька мова) серед учнів 9-11 класів Маріуполя. Ліцей пишається тобою.
Молодець!