Ліцейський Євроклуб

 

Блог Євроклубу Маріупольського міського ліцею:

http://mcleuroclub.blogspot.com/

Координатор: Богданова Ю.О.

Президент Єкроклубу:

учениця 24 групи Безуєвська О.

 

 

Бали, набрані учнями за активну участь

у діяльності Євроклубу у 2017-2018 н.р.:

   

Круглий стіл «Україна-НАТО»

 

Флешмоб до Дня Європи

Конкурс відео проектів

««Європей-ські цінності – мої цінності»»

 

Інтерактив-ний плакат

 

Конкурс малюнків

 

Номер «Квітка-душа»

 

Газета,  буклет та плакат

 

Усього

7-А кл. -13 30         17
7-Б кл. -8 8 8         8
11 гр. 19 8   5    5   37
12 гр. -23 8 18       3
13 гр. 22 8           30
21 гр. 16          5 21
22 гр. -12           -12
23 гр. 18 8 25 5+5 5+5    10+5 86
24 22 15+8+10       5  10 70
25 14 8           22
31 -25 8 20        5 8
32 19           19
33 -14           -14
41 9             9
42 16             16
43 6             6

 


У Маріупольському міському ліцеї з 14 по 17 травня під керівництвом Смірнової Лариси Іларіонівни пройшла виставка газет і буклетів «Вивчаємо Європу», присвячена  Дню Європи. Свої роботи представили учні 10-х класів, а найяскравіші і найінформативніші роботи були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Раніше у нашому ліцеї діяли такі гуртки як «Клуб друзів Франції» та «English speaking club», на базі яких і був створений наш Євроклуб.

Структура Євроклубу ММЛ:

 • Вищим органом управління Євроклубу є конференція членів;
 • Керівним органом є Рада Євроклубу, яку очолює президент – Безуєвська Олександра;
 • Секретаріат — оформлює документацію і організовує проведення заходів;
 • Як координатор Євроклубу я сприяю роботі Євроклубу, консультую Президента Євроклубу та інших його членів з різних питань, допомагаю організовувати засідання тощо.

Метою діяльності Євроклубу є сприяння процесам європейської інтеграції України та інформування дітей і молоді про Європейський Союз.

Основні завдання нашого Євроклубу:

 • Проведения роботи по активізації навчального, творчого, наукового потенціалу учнів; розвитку і формування національної самосвідомості.
 • Накопичення та поширення інформації про Європейський Союз (історія, структура, сучасний стан розвитку) серед молоді.
 • Обмін інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та країн членів ЄС.
 • Сприяння об’єднанню сил (молоді навколо ідеї „самовдосконалення” (розвиток України для вступу в ЄС) і „самореалізації ” (виживання в нових економічних і соціальних умовах після вступу в ЄС).

 

Предмет діяльності Євроклубу. До діяльності нашого Євроклубу відносяться:

 • організація та підготовка пізнавально-розважальних і культурних заходів, різноманітних виставок, міжнародних зустрічей, круглих столів,спрямованих на підвищення рівня обізнаності дітей і молоді щодо принципів діяльності ЄС,  культурного надбання європейських народів.

 

 

Це:

 • підготовка та проведення пізнавально-розважальних заходів для ознайомлення з культурою країн-членів Євросоюзу
 • сприяння вихованню учнівської молоді в дусі загальних європейських цінностей
 • навчання ефективному спілкуванню та захисту прав дітей і молоді
 • сприяння встановленню контактів між молоддю ЄС та учнівською молоддю ЄС
 • проведення зборів, зустрічей, конкурсів і конференцій з метою обговорення актуальних проблем щодо ЄС
 • співпраця з молодіжними громадськими організаціями як в Україні так і за її кордонами
 • сприяння вивченню іноземних мов країн-членів Євросоюзу
 • сприяння вивченню та поширенню знань з історії та культурних традицій країн-членів ЄС участь у міжнародних конкурсах та проектах
 • участь у виставках, мистецьких заходах, присвячених ЄС

Також слід зазначити, що на засіданнях нашого Євроклубу учні ММЛ мають можливість поділитися своїм власним досвідом спілкування з молоддю європейських країн та участю у різноманітних міжнародних програмах.


 

 


Відбулося засідання Євроклубу Маріупольського міського ліцею. Ліцеїсти охоче ділилися своїми спогадами і враженнями про літній відпочинок у Європі та навчання у мовних школах Франції, Німеччини та Великобританії!

 

Учні Маріупольського міського ліцею отримали новий досвід та велике задоволення від участі у різноманітних освітніх програмах таких, як «Flex», «Gastschüler in Deutschland e.V» та «Sprachgeswister»!

 

 

 

 

 

 


 


ФЛЕШМОБ

УКРАЇНА-ЦЕ ЄВРОПА! 

(вересень 2017)

Переможці флешмобу! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Особливе партнерство України з НАТО

Пріоритетним національним інтересом України у сфері зовнішньополітичної діяльності є розвиток та дальше поглиблення відносин стратегічного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), з дотриманням принципів, зафіксованих у Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору, підписаній 9 липня 1997 року, Декларації про її доповнення від 21 серпня 2009 року, а також на виконання рішень, прийнятих за результатами засідання Комісії Україна – НАТО на рівні глав держав та урядів (4 вересня 2014 року, м.Ньюпорт, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії).

Основоположними документами, що продовжують визначати відносини між Україною та НАТО на сучасному етапі, є Хартія про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору (9.07.1997 р.) та Декларація про доповнення Хартії про особливе партнерство (21.08.2009 р.).

Указом Президента України від 24.09.2014 р. № 744/2014 уведено в дію рішення Ради національної  безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», яким визначено, що пріоритетним національним інтересом України у сфері зовнішньополітичної діяльності у 2014 та наступних роках є дальший розвиток відносин стратегічного партнерства України з США, ЄС та НАТО.

23 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла рішення про відмову України від позаблокового статусу, який виявився неефективним у контексті убезпечення держави від зовнішньої агресії та тиску. Внесений Президентом України проект (реєстр. № 1014-3 – був розроблений МЗС України) підтримала конституційна більшість народних депутатів України (303 голоси «за»).

Відповідно, внесені зміни до ст. 6, 8 Закону «Про основи національної безпеки України» і ст. 11 Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», згідно з якими, відновлено курс євроатлантичної інтеграції, а основними напрямами державної політики з питань національної безпеки і основними засадами зовнішньої політики України визначено поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації.

У контексті розвитку відносин України з НАТО на найвищому рівні ухвалені рішення про відмову України від здійснення політики позаблоковості; визначення нової Стратегії національної безпеки України (затверджена Указом Президента України від 5 травня 2015 року №287/2015); проведення комплексного огляду сектору безпеки і оборони України; вдосконалення системи координації співробітництва України з НАТО; підвищення ефективності під час підготовки та реалізації річних національних програм; досягнення Україною максимального рівня взаємосумісності та спільних спроможностей з НАТО; впровадження стандартів НАТО у військовій сфері.

Відносини між Україною та НАТО мають два основних виміри: політичний діалог і практичне співробітництво. Політичний діалог України з Альянсом забезпечується шляхом двосторонніх контактів на всіх рівнях, включно з міжпарламентським виміром. Провідну роль у поглибленні цього діалогу відіграє Комісія Україна-НАТО (КУН), створена в 1997 р. на виконання положень Хартії про особливе партнерство.

Ключовим системним документом розвитку співробітництва з НАТО та важливим інструментом здійснення реформ в Україні за підтримки Альянсу є Річні національні програми співробітництва Україна-НАТО (РНП), які розробляються з 2009 року. РНП-2015 затверджена Указом Президента України № 238/2015 від 23 квітня 2015 року. РНП-2016 затверджена Указом Президента України № 45/2016 від 12 лютого 2016 року.

В українському суспільстві збільшується суспільна підтримка курсу на членство України в НАТО. За різними даними – це 40-50%. МЗС працює над тим, щоб у повній мірі використати відкриті для України можливості зближення з НАТО. Для цього укладені рамкові угоди і триває робота над відповідними імплементаційними угодами в рамках Трастових фондів на підтримку обороноздатності України, зокрема, таких фондів налічується шість:

Трастовий фонд НАТО з кібербезпеки;

Трастовий фонд НАТО з реформування систем логістики і стандартизації ЗС України;

Трастовий фонд НАТО з фізичної реабілітації (протезуванні) військовослужбовців, поранених в АТО;

Трастовий фонд НАТО з модернізації системи управління та зв’язку;

Трастовий фонд НАТО з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців.

Трастовий фонд НАТО з розвитку національної системи протимінної діяльності та протидії саморобним вибуховим пристроям.

Окрім того, запрацював перший в рамках Комісії Україна-НАТО Трастовий фонд з перезахоронення радіоактивних відходів. Разом це біля 6 млн євро. Ще на 10 млн євро можуть розраховувати українські науковці протягом 2014-2017 рр. в рамках Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки».

Підготовлено до підписання Угоду між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні. Таку установу Альянс матиме вперше і саме в Україні. Також вперше в Україні у вересні 2015 р. на Яворівському полігоні пройшли командно-штабні навчання з реагування на надзвичайні ситуації «Україна-2015», які відкривали Президент України та Генеральний секретар НАТО.

Від НАТО та її держав-членів продовжує надходити матеріально-технічна, дорадча, тренувальна допомога українському сектору безпеки і оборони.

Для розвитку практичного співробітництва під егідою КУН створено п’ять спільних робочих груп Україна-НАТО (СРГ): з питань воєнної реформи (СРГ ВР); оборонно-технічного співробітництва (СРГО); економічної безпеки; планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру (СРГ ПНС); зі співробітництва з питань науки і довкілля (СРГ НОД).

У 2014-2016 рр. в Україну були направлені радники в оборонній сфері до Офісу зв’язку НАТО в Україні в цілях дорадчої допомоги у підготовці нової Стратегії національної безпеки України; проведення комплексного огляду сектору безпеки і оборони України; досягнення Україною максимального рівня взаємосумісності та спільних спроможностей з НАТО; впровадження стандартів НАТО у військовій сфері (згідно з Коаліційною угодою в рамках реформи ЗСУ передбачається   поступовий перехід (до 2019 р. ) на стандарти НАТО (STANAG)).

Україна бере участь в операціях НАТО в Афганістані та Косово.

Для України стратегічне партнерство з НАТО є невід’ємною складовою євроінтеграційного курсу, оскільки доповнює процес внутрішньодержавних перетворень у контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами – членами, з іншої сторони, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VII, реалізації Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», схваленої Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5, та виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2014 року № 695 та схваленої Постановою Верховної Ради України від 11 грудня 2014 року № 26-VIII, важливими реформами оборонного та безпекового секторів, оборонно-промислового комплексу та національних Збройних Сил. Це дасть змогу зробити процес інтеграції України в європейську та євроатлантичну спільноту комплексним і всеохоплюючим.


Що таке НАТО?

НАТО (NATO – North Atlantic Treaty Organisation) – Організація Північноатлантичного договору – міжнародна організація, створена 4 квітня 1949 року для колективної оборони країн Західної Європи та Північної Америки згідно з принципами  51 статті Статуту ООН.

Відповідно до Вашингтонського договору кожна держава-член Альянсу несе додаткову відповідальність та користується перевагами від участі у системі колективної безпеки. У Ст. 5 ведеться про те, що збройний напад на одного або на кількох членів НАТО розглядатиметься як напад на всіх членів і що “вони домовляються, що в разі здійснення такого нападу кожна з них … надасть допомогу тій Стороні або Сторонам, які зазнали нападу, і одразу здійснить, індивідуально чи спільно з іншими Сторонами, такі дії, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки у Північноатлантичному регіоні”. Такі безпрецедентні гарантії безпеки, територіальної цілісності, недоторканості кордонів та державного суверенітету не дає жодна з наявних на сьогодні колективних систем безпеки.

В часи холодної війни Альянс ніколи не використовував військову силу проти третіх країн або з метою впливу на своїх держав-членів. (Водночас, СРСР на чолі Організації Варшавського договору (ОВД), який у 1954 році подавав заявку на вступ до НАТО, але отримав відмову, без вагань застосовував засіб військового втручання у внутрішні справи союзників по соціалістичному табору в Угорщині 1956 р. і Чехословаччині 1968 р.)

Сьогодні членами НАТО є 28 країн: Албанія, Бельгія, Велика Британія, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Угорщина, Франція, Чехія, Литва, Латвія, Естонія, Румунія, Болгарія, Словаччина, Словенія, Хорватія.

Ухвалення всіх рішень в Альянсі відбувається на засадах консенсусу. Кожна країна-член НАТО має право вето.

НАТО не має власних збройних сил, у розпорядженні Альянсу є збройні сили – країн-членів. (Деякі держави-члени НАТО взагалі не мають власних армій, зокрема Люксембург та Ісландія).

Будь-яка держава-член має право виходу з Альянсу. За історію організації цим правом скористалися Франція та Греція, які відповідно у 1966р. та у 1974р. вийшли з військової структури НАТО, однак залишилися в межах її політичної структури. У 1980 році повна участь Греції у військовій структурі НАТО була відновлена. Франція також відновила участь у військовій структурі НАТО, про що було оголошено під час ювілейного Саміту НАТО в Страсбурзі в 2009 році, коли Організація відзначала 60-річчя з часу свого заснування.

НАТО розвиває розгалуджену систему партнерств, до якої входять Рада євроатлантичного партнерства (об’єднала 50 країн: 28 держав-членів та 22 країни-партнери), особливі партнери Україна і Росія, країни Середземноморського діалогу (Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Мавританія, Марокко, Туніс), Стамбульської ініціативи (Бахрейн, Катар, Кувейт та ОАЕ), західноєвропейські нейтральні країни (Австрія, Ірландія, Мальта, Фінляндія, Швейцарія, Швеція), а також контактні країни (Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея, Японія).

Для міжнародних інвесторів НАТО – це очевидний знак стабільності, а отже, більшої інвестиційної привабливості.

http://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua/about-nato/what-is-nato


Країни-члени НАТО

Північноатлантичний альянс (НАТО) був створений на основі договору між державами-членами, кожна з яких приєдналась до нього добровільно після завершення публічного обговорення і відповідної парламентської процедури. Договір поважає індивідуальні права всіх держав — членів Альянсу, а також їхні міжнародні зобов’язання згідно зі Статутом ООН. Він зобов’язує кожну державу-члена взяти на себе частину ризику і відповідальності, пов’язаних із спільною безпекою, водночас надаючи кожному з членів Альянсу можливість користуватись перевагами спільної безпеки.

Країни-члени НАТО
Дата приєднання до НАТО
1. Республіка Албанія
1 квітня 2009 року
2.Королівство Бельгія
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image001.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
3.Республіка Болгарія
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image042.jpg
2 квітня 2004 року
4.Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image43.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
5.Грецька Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image003.jpg
18 лютого 1952 року
6.Королівство Данія
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image45.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
7.Естонська Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image041.jpg
2 квітня 2004 року
8.Республіка Ісландія
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image005.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
9.Королівство Іспанія
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image006.jpg
30 травня 1982 року
10.Італійська Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image007.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
11.Канада
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image008.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
12.Латвійська Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image009.jpg
2 квітня 2004 року
13.Литовська Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image010.jpg
2 квітня 2004 року
14.Велике Герцогство Люксембург
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image011.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
15.Королівство Нідерланди
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image012.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
16.Федеративна Республіка Німеччина
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image013.jpg
6 травня 1955 року
17.Королівство Норвегія
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image014.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
18.Республіка Польща
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image034.jpg
12 березня 1999 року
19.Португальська Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image036.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
20.Румунія
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image038.jpg
2 квітня 2004 року
21.Словацька Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image47.jpg
2 квітня 2004 року
22.Республіка Словенія
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image042.gif
2 квітня 2004 року
23.Сполучені Штати Америки
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image015.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
24.Турецька Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image046.jpg
18 лютого 1952 року
25.Угорська Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image048.jpg
12 березня 1999 року
26.Французька Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image016.jpg
4 квітня 1949 року, країна — засновник
27.Чеська Республіка
http://www.ukraine-nato.gov.ua/data/upload/publication/nato/ua/2617/image017.gif
12 березня 1999 року
28. Республіка Хорватія
1 квітня 2009 року

 


Телевізійний фільм В. Кастеллі

 „НАТО: свій чи чужий?”

http://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua/about-nato/movie

Подорож Європою в пошуках ворога

 


13.11.2017

Україна — НАТО:

 безпека через партнерство 

та співробітництво

Сьогодні відбулося засідання Євроклубу Маріупольського міського ліцею «Україна — НАТО: безпека через партнерство та співробітництво».  На ньому ліцеїсти разом з координатором Євроклубу Богдановою Ю.А. та КомарЄ.С. обговорювали питання євроатлантичної інтеграції України.  Також учні отримали завдання для подальшого обговорення на наступних засіданнях Євроклубу. Кожна з груп має підготувати інформаційне повідомлення про одну з країн Нато (5-7 хв.).

 

 


04.12.2017 та 16.04.2018

Відбулися засідання Євроклубу Маріупольського міського ліцею «Україна — НАТО: безпека через партнерство та співробітництво»

Ліцеїсти разом з координатором Євроклубу Богдановою Ю.А. продовжили обговорювати питання євроатлантичної інтеграції України. 

Кожна з груп підготувала інформаційне повідомлення про одну з країн Нато (5-7 хв.)

Найкращі презентації були у:

24 групи (15 б), 42 групи (13 б), 11 групи (13 б), 13 групи (13 б) та 23 групи (12 б).

 


Дорогие ребята!

Приглашаем Вас принять участие в общегородском конкурсе проектов «Европейские ценности — мои ценности», организованном Фондом развития Мариуполя и Департаментом образования Мариупольского городского совета к празднованию Дня Европы, который в этом году Украина отмечает 19 мая.

 

Проект предоставляет Вам возможность поразмыслить о том, как формируются ценностные приоритеты развития в странах Еросоюза и Украине, проанализировать общие ценности, индивидуальную и неповторимую историю, национальные традиции…

 

По условиям конкурса, в проекте смогут принять участие команды в составе не более 4 человек. Работы принимаются в виде презентацией, выполненных в формате: PowerPoint, Keynote, Prezi и других.

Участники, успешно выступившие в финале, будут награждены поощрительными призами. Пять команд победителей получат возможность посетить уникальный природный заповедник. Также будут отмечены заслуги преподавателей, чьи команды покажут наилучший результат.

 

https://europeanvalues2018.blogspot.com/

 

Положение

о городском конкурсе проектов

«Европейские ценности — мои ценности»

1. Общее положение 

День Европы является праздником мира и объединения европейских стран. Участие в проекте должно продемонстрировать, что у нас общие ценности: уважение прав человека, мир, равенство, социальная ответственность, открытость, толерантность, уважение к чужому выбору, уважение ко всем профессиям, личная свобода и самореализация, равноправие в отношениях с властью. К участию в конкурсе приглашаются учащиеся 8-11 классов, педагоги и родители.

Проект поможет вам ответить на вопросы:

А в какой европейской стране живу я?

И что такое «европейские ценности» для меня?

Настоящее положение о проведении городского конкурса проектов «Европейские ценности — мои ценности» определяет цели, задачи, сроки, порядок и условия проведения, а также категории участников проекта.

Цели проведения конкурса:

— Привлечение внимания подрастающего поколения к обсуждению европейских ценностей и сравнению их с личными ценностями.

— Популяризация информации о европейских ценностях, правах человека и принципах правового государства, свободе, демократии, равенстве, терпимости и уважения к другим, самореализации, социальной активности.

— Активизация творческих способностей учащихся, вовлечение тинэйджеров в совместный содержательный досуг.

— Распространение знаний о странах Европы, о нашем видении общечеловеческих ценностей.

2. Организаторы конкурса

· Фонд развития Мариуполя;

· Департамент образования Мариупольского городского совета.

3. Категория участников конкурса

1 этап – отбор работ внутри школы: оценивается количество и вовлеченность старших школьников в процесс создания работ (на основании предоставленного фотоотчета).

2 этап – презентация и обсуждение работ от команд школ на Дне Европы – 19 мая 2018.

3 этап – победители участвуют в путешествии на Хортицу.

Принять участие в конкурсе могут команды учебных заведений г. Мариуполя в составе 3-4 человек, возрастная категория 13 -17 лет. От учебного заведения участвует лучшая команда – победитель внутри школьного смотра работ.

Внимание: Если в работе выявлен плагиат, работа не оценивается.

4. Общие рекомендации к работам, представленным на конкурсе

На конкурс принимаются работы (видеоролики, презентации, интерактивные плакаты), созданные в различных визуальных форматах (online, offline):

— презентация Microsoft Power Point и другие

— видеофильм;

— скрайбинг;

— интерактивные плакаты.

Продолжительность видеопроектов 3-5минут.

Привлечение всех желающих к выполнению работ приветствуется.

Оценивание будет проходить на уровнях:

· он-лайн голосование;

· работа экспертного жури;

· экспертная комиссия учредителя конкурса.

5. Критерии оценки:

— содержательность и соответствие теме конкурса;

— оригинальность идеи;

— творческий замысел;

— художественный уровень работ.

6. Сроки и условия проведения конкурса

Конкурс проводится с 23 апреля 2018 года по 10 мая 2018.

Для участия в конкурсе необходимо зарегистрироваться на платформе проекта в разделе «Регистрация» до 25 апреля 2018 г по адресу: https://europeanvalues2018.blogspot.com/

Работы отправлять на электронный адрес: mariupol.osvita@gmail.com или располагать на своих ресурсах с предоставлением ссылки в открытом доступе.

Онлайн голосование будет открыто на платформе проекта с 14 мая по 16 мая 2018г.https://europeanvalues2018.blogspot.com/

Подведение итогов 19 мая 2018 г.

Дополнительную информацию можно получить также по телефону: 0682350162.

7. Подведение итогов конкурса и презентация лучших проектов.

После подведения итогов онлайн голосования, члены жури определяют победителей проекта «Европейские ценности – мои ценности».

Вручение подарков и наград участникам и победителям проводится 19 мая 2018 г., с 14.00 до 16.00, парк им. Гурова, локация «Дискуссии о ценностях». Призы командам – победителям от школ – 67 командных наборов билетов в боулинг «Винтаж».

Пять лучших команд (20 человек) и педагоги- представители 10 наиболее активных школ будут отмечены поездкой в заповедник «Хортица» 20 мая 2018 г.