Охорона життя

ПАМ’ЯТКА

щодо дотримання громадянами

Правил безпеки на залізничному транспорті

 

З початку року на станціях, розташованих в межах Південно-Західної залізниці, яка забезпечує перевезення пасажирів і вантажів по території 6 областей України, рухомим складом травмовано 111 громадян, з них 85 смертельно.

Громадяни забувають про те, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки.

 

У наслідок наближення до пристроїв електропостачання, під час проїзду на дахах вагонів («РУХ ЗАЧЕПІНГ») або підйому на дахи електропоїздів, вагонів, цистерн (для здійснення СЕЛФІ) травмовано 22 громадян, з них 9 з смертельним наслідком. Загалом це підлітки віком від 12 до 19 років.

 

Невтішна статистика свідчить про те, що підлітки наражають себе на небезпеку для того щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, щоб виділитись серед друзів, не розуміючи що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.

 

Всі випадки травмування сталися внаслідок порушення самими потерпілими «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті», а саме:

 

-під час ходіння по залізничним коліям та переходу через колії в невстановлених місцях;

-через особисту необережність пасажирів при посадці та висадці в вагони;

-проникнення громадян на об’єкти залізничного транспорту з метою особистої наживи;

-безцільне знаходження на залізничних станціях та перегонах;

-дитячі пустощі, безконтрольність з боку батьків.

 

Для збереження вашого життя та здоров’я виконуйте основні правила поведінки на залізничному транспорті:

 

п. 2.1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики “Перехід через колії”.

п. 2.2. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).

При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв’язку

п. 2.3. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

 

Категорично заборонено:

 

п. 2.5. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше 5 метрів.

п. 2.6. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

п. 2.7. Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

п. 2.9. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

п. 2.10. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

п. 2.11. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.

п. 2.12. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

п. 2.14. Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.

 

Пам’ятайте:

Дотримання зазначених вимог вбереже Вас від фатальних випадків при знаходженні на території станцій, вокзалів та залізничних перегонах

 

_______________________________________________________________________________________

Правила поведінки при виникненні пожеж

Пам`ятайте:

 

— вогнище не повинно бути занадто великим, бо полум`я може пошкодити розташовані поблизу дерева та кущі;

— забороняється розкладати багаття під деревами та поблизу високої сухої трави, бо це може призвести до пожежі;

— не можна залишати вогнище без нагляду;

— забороняється залишати в лісі обмащені, просочені бензином, мастилом або іншими горючими речовинами ганчірки, папір тощо;

— по закінченні пікніка загасіть вогнище.

Тому кожен повинен знати, що особи, винні у порушенні вимог  пожежної безпеки несуть  адміністративну  відповідальність, передбачену статтею 77 Адміністративного  Кодексу України. А саме: за самовільне спалювання рослинних решток  законодавство передбачає покарання окремих громадян штрафом  у сумі від 175 до 350 грн., а посадових  осіб від 875 до 1,220 гривень.

Якщо ж загоряння лісових  масивів, зелених насаджень, сухих трав спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, то винні у цьому громадяни караються позбавленням волі на строк  від 5 до 10 років (ст. 245 ККУ).

 

Якщо ви опинилися в осередку пожежі:

 

— не панікуйте та не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

— з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;

— якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі — повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

— гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим грунтом та затоптуючи ногами. Будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

— під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з поля зору інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;

— особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте що там можуть утворюватися глибокі пустоти, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

— після виходу з осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та  пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Що ж робити, якщо пожежа сталася вдома?

 

— Якщо дорослі вдома, відразу покличте їх на допомогу.

— Якщо горіння тільки почалося, можна загасити вогонь водою або накривши товстою ковдрою, покривалом чи закидавши піском, землею.

— Повідомте пожежну охорону за номером «101»при цьому:

а). Назвіть своє прізвище, ім`я.

б). Чітко вкажіть свою адресу.

        в). Вкажіть місце виникнення пожежі (кухня, коридор, балкон…) та скільки людей вдома.

— Накрийте голову і тіло мокрою тканиною.

—  У задимленому приміщенні рухайтеся поповзом, не віддаляючись від стіни:  унизу диму менше, на рівні підлоги температура нижча, ви не зіб’єтеся з курсу.

— Не ховайтесь від вогню в глухих кутках , у шафах, під ліжками чи столами, у диванах. Це ускладнює пошуки людей, пожежні втрачають дорогоцінний час.

—   При виході з дому захистіть від диму органи дихання респіратором, ватно- марлевою пов`язкою,  шматком тканини або рушником, що змочені водою.          

—   Не користуйтесь ліфтом, бо під час пожежі він у будь-який момент може зупинитися і ви опинитесь у пастці.

—  За неможливості вибігти сходовою кліткою, скористайтесь пожежними драбинами між балконами, якщо їх немає вийдіть на балкон, щільно зачинивши за собою двері, і кричіть: «Пожежа!».

На жаль, пожежі трапляються в навчальних і виховних закладах.

У разі виникнення пожежі в приміщенні школи учні мають виконувати накази й розпорядження вчителів.

 А що  робити якщо пожежа виникла в класі, а дорослих поряд немає?

— Якщо можеш вийти з класу через двері, рятуйся сам і допоможи іншим.

— Якщо вихід перекрито вогнем, а ти знаходишся не вище від другого поверху або поряд є дерево чи пожежна драбина, — вибирайся з класу через вікно.

— Під час пожежі не ховайся в глухих кутках, під партами, у шафах, туалетах підсобних приміщеннях,  тощо.

— Захисти ніс і рот, а також закрий щілини під дверима вологими ганчірками.

— Подавай сигнали дорослим (дзвони по мобільному телефону, грюкай, клич на допомогу).

Дії під час пожежі в коридорі школи:

—      перш ніж визирнути в коридор, торкнися зворотнім боком долоні до ручки вхідних дверей. Якщо вона гаряча, не відчиняй, там пожежа.

—      Якщо ручка дверей холодна, визирни в коридор. Якщо там вогонь або багато диму, зачини негайно двері, чекай на допомогу рятувальників.

—      Якщо неможливо залишити приміщення і в тебе є мобільний зв`язок, зателефонуй за номером «101», щоб повідомити про себе. Зачинися в приміщенні з виходом до вікна.

—      Якщо пожежа сталася поверхом вище, попередньо захистивши органи дихання, спускайся вниз сходами.

 

Під час пожеж трапляються випадки загоряння одягу на людині. У такому разі треба:

 

— зупинити людину, не давати їй бігати, а то полум`я розгориться ще більше;

— загасити палаючий одяг за допомогою ковдри, простирадла, пальта чи струменя води. Вогонь на одязі можна гасити піском, землею, снігом. Сам постраждалий може згасити вогонь, перекочуючись по землі;

— залишити голову відкритою, щоб постраждалий не задихнувся продуктами згоряння;

— викликати швидку допомогу.

Недотримання правил пожежної безпеки, неуважність, необережність часом призводять до тяжких наслідків і люди стають пацієнтами опікових відділень.

 

_____________________________________________________________________________________________

Елементарні правила поведінки

з вогнем на природі

 

Сонячні дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян у вільний час виїздить за місто: на дачу, до води та лісу. На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки у лісі, спричиняючи пожежі. Щорічно в державі реєструється, в залежності від гідрометеорологічних умов, у середньому від 2,5 до 7,5 тисяч лісових пожеж, які завдають шкоди навколишньому середовищу і великих збитків народному господарству. Проводячи дозвілля в лісовій та парковій зоні, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки!

Пам’ятайте: джерелом пожежі в лісі є необережно кинутий сірник або недопалок.

Ніколи не залишайте розведене вогнище без догляду!

Не загашене вогнище може стати причиною лісової пожежі. Також є небезпечною просякнута мастилом, бензином, гасом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка. Пожежу може спричинити навіть заправка паливного баку машини при працюючому двигуні. А залишена на сонячній галявині пляшка чи уламок скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи. Це досить часто призводить до самозагорання лісових масивів.

Якщо Ви все-таки  опинилися у осередку пожежі:

—        не панікуйте та не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

—        з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;

—        якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

—        гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами, будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

—        під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;

—        особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;

—        після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Бережіть “зелені легені” планети від пожеж!

Треба завжди пам’ятати, що необережне поводження з вогнем може

призвести до найбільшої серед бід –ПОЖЕЖІ!

ЗАПАМ’ЯТАЙ:

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше — не панікувати!  Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

 •  невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху) або мокрим віником (розмазуючи воду по палаючій поверхні);
 •  якщо вогонь розростається, необхідно відкрутити усі крани з водою на повну потужність. Нехай вода переливається у ванну: зачерпувати воду відром з ванни швидше, ніж чекати, поки відро наповниться з крану;

 

 •  якщо у кімнаті є вазони з квітами, то землю з них можна використати для гасіння вогню;
 •  не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
 •  при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

 • Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.
 •  При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика.
 •  По можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот.
 •  Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим — і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.

 

Ознаки отруєння чадним газом

 • запаморочення;
 •  блювота;
 •  головний біль;
 •  червоний колір обличчя;
 •  непритомність

  Перша допомога при отруєнні

  чадним газом

   

  • Постраждалого необхідно винести на свіже повітря.
  •  Негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

  Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.

  В разі загоряння дверей твоєї квартири поливай їх зсередини водою. Якщо дим проникне до квартири, пересувайся якнайнижче до підлоги, там завжди є свіже повітря. Відчини вікно або розбий його вийди на балкон і голосно клич на допомогу.

  Якщо потрібно когось витягнути з вогню, обв’яжися дротом (мокрою мотузкою), вручи вільний кінець кому-небудь. Зав’яжи рот і ніс мокрою хустинкою, накрийся мокрою ковдрою або змочи одяг водою і, пригинаючись якомога нижче, заходь у приміщення.

   

  НЕ ДОПУСКАЙ ЖАРТІВ У ВИКЛИКАХ ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ!

  ПАМ’ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди.

  В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення  пожежі через необережне  поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється людиною, яка спричинила пожежу, в повному обсязі. А це означає, що через дитячі пустощі з вогнем постраждають люди або згорять матеріальні цінності, та платити за все доведеться батькам!

 

_______________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________

_1_docx

838c57a8bc421acb-0 838c57a8bc421acb-1 838c57a8bc421acb-2 838c57a8bc421acb-3 838c57a8bc421acb-4

_________________________________________________________________

 Онлайн тестування з питань охорони праці та стресу на робочому місці

 

http://vitaportal.ru/psihologiya/stressnaraboteprichiny.html

http://azps.ru/test_online.html

http://hrliga.com/index.php?module=news&op=view&id=8114

http://minzdrav.gov.by/ru/static/kultura_zdorovia/profilaktike_stressov/test_stress

http://www.diamond-training.ru/materials/755/47123/

http://www.aif.ru/health/psychologic/1457296

____________________________________________________________

                                                                         ПЛАН ЗАХОДІВ

                                         з відзначення Дня охорони праці в Україні у 2016 році

                                    під девізом: „Стрес на робочому місці: колективний виклик”

 

п/п

Зміст заходів Строк

виконання

Виконавці
1. Провести збори трудового колективу під девізом: „Стрес на робочому місці: колективний виклик”. 28 квітня

2016

Акульшина Т.О.
2. Провести для учнів урок „28 квітня – Всесвітній  день охорони праці” спрямований на роз’яснення причин виникнення стресу та їх запобігання. 28 квітня

2016

Класні керівники
3. Оновити куточок та  стенд, з питань охорони праці, тематичними матеріалами: „Стрес на робочому місці: колективний виклик”. квітень Дружко Т.Г.

Тройнікова Л.Д.

4. Висвітлити на сайті ліцею  матеріали щодо проведення Дня охорони праці. квітень — травень Тройнікова Л.Д.

Балабанов Д.В.

5. Провести «круглий стіл» з теми: «Стрес на робочому місці» 26.04.2016 Тройнікова Л.Д.
6. Провести семінар з профілактики професійного вигорання працівників ліцею червень 2016 Тройнікова Л.Д.
7. Підготовка та проведення он-лайн опитувань, тестувань та вікторин з питань охорони праці та стресу на робочому місці. квітень Баліхіна О.Б.

Балабанов Д.В.

8. Організація та проведення спортивних змагань, присвячених Дню охорони праці. квітень — травень Забела О.А.

Захарова Ю.Ю.

9. Прийняти участь у  online – бесіді: „Надаємо відповіді”. квітень Баліхіна О.Б.
10. Організувати виставки дитячого малюнку „Охорона праці очима дітей” з нагоди Дня охорони праці в Україні у 2016 році. квітень Класні керівники 7-9 кл.

________________________________________________________

                               Памятка «Правила поведения детей на железной дороге»

додаток_до_наказу_вiд_13.04.2016_№387

_____________________________________________________________________
Полезно знать: как себя вести, если начался обстрел

Ввиду сложившейся ситуации в городе, размещаем полезную информацию, которая может спасти жизнь. 

Общие правила при начале артобстрела или бомбежки:

 

На улице

 

Если вы услышали свист снаряда (он похож больше на шорох), а через 2-3 секунды — взрыв, сразу падайте на землю. Не паникуйте: уже то, что вы слышите сам звук полета, означает, что снаряд пролетел достаточно далеко от вас, а те секунды перед взрывом лишь подтвердили достаточно безопасное расстояние.

Однако следующий снаряд полетит ближе к вам, поэтому вместо самоуспокоения быстро и внимательно оглянитесь вокруг: где можно спрятаться надежнее?

Если есть какой-то выступ (даже тротуар, поребрик — то рядом с ним), канава, любой выступ или углубление в земле — воспользуйтесь этой естественной защитой. Если рядом есть какая-то бетонная конструкция — лечь рядом с ней.

Лежать нужно, чтобы снизить шанс попадания осколков. Все это не поможет, если прямое попадание, но снизит шансы на осколочное ранение. Осколки летят вверх и по касательной. Если человек стоит — больше шансов оказаться у них на пути, нежели если лежит.

 

В городском транспорте

 

Если первые взрывы застали вас в дороге на собственном автомобиле — не рассчитывайте, что на авто вы сможете быстро убежать от обстрела: вы никогда не будете знать, в какую сторону перенесется огонь, и не начнется ли дальше обстрел, скажем, из минометов. Кроме того, бензобак вашего авто добавляет опасного риска обгореть. Поэтому опять-таки: немедленно останавливайте машину и быстрее ищите укрытие.

В случае, если обстрел застал вас в маршрутке, троллейбусе или трамвае — следует немедленно остановить транспорт, отбежать от дороги в направлении «от зданий и сооружений» и залечь на землю. Оглянитесь и глазами поищите более надежное укрытие неподалеку. Перебегать следует короткими быстрыми бросками сразу после следующего взрыва.

Не рядом с машиной (автобусом, троллейбусов и пр.)! Если будут бить, то сначала в машину, а попадет в нее, она взорвется вместе с человеком. Надо вылезти, лучше с противоположной от обстрела стороны, и ползком отойти дальше, потом лечь.

 

Не подходят для укрытия:

— подъезды любых зданий, даже небольшие пристроенные сооружения. От многоэтажных / многоквартирных домов вообще следует отбежать хотя бы метров на 30-50;

— места под разной техникой (скажем, под грузовиком или под автобусом);

— обычные ЖЭКовские подвалы домов. Они совершенно не приспособлены для укрытия во времени авианалетов или ракетно-артиллерийских обстрелов (речь идет о слабых перекрытиях, отсутствие запасных выходов, вентиляции и т.д.).

Есть большой риск оказаться под массивными завалами. Загромождение таких подвалов влечет риск моментального пожара или задымленности.

Никогда не следует прятаться снаружи под стенами современных зданий! Нынешние бетонные «коробки» не имеют ни малейшего запаса прочности и легко рассыпаются (или «складывются») не только от прямого попадания, но и даже от сильной взрывной волны: есть большой риск оползней и завалов. Нельзя также прятаться под стенами офисов и магазинов: от взрывной волны сверху будет падать много стекла; это не менее опасно, чем металлические осколки снарядов.

Иногда люди инстинктивно прячутся среди любых штабелей, в местах, заложенных контейнерами, заставленных ящиками, стройматериалами и т.п. (вступает в дело подсознательный рефлекс: спрятаться так, чтобы не видеть ничего).

Эта ошибка опасна тем, что вокруг вас могут быть легковоспламеняющиеся предметы и вещества: возникает риск оказаться среди внезапного пожара.

Порой люди из страха прыгали в реку, в пруд, фонтан и т.д. Взрыв бомбы или снаряда в воде даже на значительном расстоянии очень опасны: сильный гидроудар и — как следствие — тяжелая контузия.

 

Можно спрятаться в следующих местах:

— в специально оборудованном бомбоубежище (если повезет). От обычного ЖЭКовского подвала настоящее бомбоубежище отличается толстым надежным перекрытием над головой, системой вентиляции и наличием двух (и более) выходов на поверхность;

— в подземном переходе;

— в метро (идеально подходит);

— в любой канаве, траншеи или яме;

— в широкой трубе водостока под дорогой (не стоит лезть слишком глубоко, максимум на 3-4 метра);

— вдоль высокого бордюра или фундамента забора;

— в очень глубоком подвале под капитальными домами старой застройки (желательно, чтобы он имел 2 выхода); — В подземном овощехранилище, силосной яме и т.п.;

— в смотровой яме открытого (на воздухе) гаража или СТО;

— в канализационных люках рядом с вашим домом, это очень хороший тайник (но хватит ли у вас сил быстро открыть тяжелую железяку? Важно также, чтобы это была именно канализация или водоснабжение — ни в коем случае не газовая магистраль!)

— в ямах-«воронках», оставшихся от предыдущих обстрелов или авианалетов.

В худшем случае — когда в поле зрения нет укрытия, куда можно перебежать одним быстрым броском — просто ложитесь на землю и лежите, закрыв голову руками! Подавляющее большинство снарядов и бомб разрываются в верхнем слое почвы или асфальта, поэтому осколки в момент взрыва разлетаются на высоте не менее 30-50 см над поверхностью.

Итак, общее правило: ваше укрытие должно быть хоть минимально углубленным и, вместе с тем, должен находиться подальше от сооружений, которые могут обрушиться на вас сверху при прямом попадании, или могут загореться. Идеальная защита дает траншея или канава (подобная окопу) глубиной 1-2 метра, на открытом месте.

Спрятавшись в укрытии, ложитесь и обхватите голову руками. Приоткройте рот — это убережет от контузии при близком разрыве снаряда или бомбы.

Не паникуйте. Займите свою психику чем-то. Можно считать взрывы: знайте, что максимум после 100-го взрыва обстрел точно закончится. Можно попытаться мысленно считать минуты.

Во-первых, это отвлекает. Во-вторых, так вы сможете ориентироваться в ситуации: артиллерийский обстрел не длится вечно, максимум — двадцать минут; авианалет — значительно меньше. В наше время не бывает длинных бомбардировок, большие группы бомбардировщиков не применяются.

 

В доме

 

Если в доме есть подвал — спуститься в подвал.

Если подвала нет — спуститься на нижние этажи. Чем ниже, тем лучше. В идеале — всем на первый этаж.

Заранее найти самую внутреннюю комнату, чем больше бетона вокруг, тем лучше (найти несущие стены), если все комнаты внешние — выйти на лестничную площадку.

Ни в коем случае не находиться напротив окон!

Если известно, с какой стороны ведется обстрел, то выбрать самую удаленную комнату с противоположной стороны.

В том месте, что будет выбрано, сесть на пол у стены — чем ниже человек находится во время попадания снаряда, тем больше шансов, что его не зацепит осколком. Опять же, не напротив окон. Окна можно оборудовать диванными подушками (большими, плотными, но лучше мешками с песком), закрыть массивной мебелью, но не пустой (набить мешками с песком или вещами, но плотно). Это лучше, чем незащищенные окна и стекла.

 

В погребе

 

Погреб в частных домах — принимать во внимание, что его может завалить! Поэтому оставить в доме на видном месте большой бросающийся в глаза плакат «во время бомбежек мы в погребе» и указать, где погреб находится.

Взять с собой телефоны, радио на батарейках, воду.

Не впадать в панику. Я знаю, что это клише, но это важно.

 

После окончания обстрела (бомбардировки)

 

Оставляя место убежища, не давайте себе расслабиться. Теперь вся ваше внимание должно быть сконцентрировано себе под ноги! Не поднимайте с земли никаких незнакомых вам предметов: авиабомба, ракета или снаряд могли быть кассетными!

Боевые элементы часто разрываются при падении, но могут взорваться позже, в руках — от малейшего движения или прикосновения. Все внимание — детям и подросткам: не дайте им поднять что-нибудь из-под ног!

Наибольшие потери в югославском конфликте были в самом начале войны среди гражданских людей, которых боевые действия застали молниеносно: отсутствие подготовки и соблюдения элементарных правил — огромная опасность, которой можно избежать.

 

_____________________________________________________________________________________________________

Додаток

до розпорядження управління освіти

 

Методичні рекомендації

щодо проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів

з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами.

 

Міни і вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів. Цей жах триває і зараз.

8-го грудня 2005-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН прийнята резолюція № A/RES/60/97, в якій висловлюється глибока стурбованість і занепокоєність масштабними гуманітарними проблемами, викликаними наявністю цієї грізної зброї – мін і вибухонебезпечних пережитків війн і військових конфліктів. У даній резолюції підкреслюється необхідність посилення уваги з боку держав, котрі зіштовхуються з мінної загрозою, а також проводиться відвертий заклик до країн, громадських і не урядових організацій з метою запобігання подальшого використання мін та інших аналогічних небезпечних вибухових пристроїв.

4 квітня офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Небезпека, яку несе в собі використання цього виду озброєнь, має більш серйозні і більш тривалі соціально-економічні наслідки як для мирного населення держав, де є проблема мін і замінованих об’єктів, минулих наслідків військових конфліктів, так і для тих, хто використовує цю зброю у своєму арсеналі.

Декілька загиблих щороку — трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.

Натрапити на небезпечну «іграшку» можна практично скрізь: у лісі, у старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях міст. І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобну вибухівку, що може з’явитися на вулицях міст і селищ, розпізнати набагато складніше. Небезпека терористичних актів, від яких не застрахована жодна країна світу, робить питання поводження із невідомими, залишеними без догляду речами украй актуальним.

Фахівці цивільного захисту рекомендують вчителям і батькам обов’язково проводити з дітьми бесіди щодо поводження з невідомими предметами і пристроями.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати.

До вибухонебезпечних предметів належать:

• вибухові речовини — хімічні з’єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що саморозповсюджується, з виділенням великої кількості енергії і утворенням газів.

• боєприпаси — вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника. До боєприпасів належать:

— бойові частки ракет;

— авіаційні бомби;

— артилерійські боєприпаси (снаряди, міни);

— інженерні боєприпаси (протитанкові і протипіхотні міни);

— ручні гранати;

— стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо);

• піротехнічні засоби:

— патрони (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні);

— вибухові пакети;

— петарди;

• ракети (освітлювальні, сигнальні);

— гранати;

— димові шашки.

• саморобні вибухові пристрої — пристрої, в яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення:

— саморобні міни-пастки;

— міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Зазвичай, при знаходженні серійних мін, снарядів, гранат дорослі негайно викликають фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки. Інша справа – діти. Природна цікавість спонукає їх до небезпечний експериментів. Діти підкладають боєприпаси у багаття, випробують їх на міцність ударами, намагаються розібрати, приносять додому, у двір, до школи. Тому так важливо пояснити учням наслідки подібних дій, навчити правилам поведінки у таких ситуаціях.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

— наближатися до предмета;

— пересувати його або брати до рук;

— розряджати, кидати, вдаряти по ньому;

— розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет;

— приносити предмет додому, у табір, до школи.

Необхідно негайно повідомити міліцію або дорослих про знахідку!

Земля таїть багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити під час прогулянок лісом, походів і стати їх жертвами, навіть, не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що у землі під багаттям, розкладеним на лісовій галявині, немає снарядів часів війни.

 

Під час прогулянок в лісі або в туристичному поході:

1. ретельно вибирати місце для багаття. Воно повинно бути на достатній відстані від траншей і окопів, що залишилися з війни;

2. перед розведенням багаття в радіусі п’яти метрів перевірити ґрунт на наявність вибухонебезпечних предметів щупом (або обережно зняти лопатою верхній шар ґрунту, перекопати землю на глибину 40-50 см);

3. користуватися старими багаттями не завжди безпечно, адже там можуть виявитися підкинуті військові «трофеї» або такі, що не вибухнули;

4. у жодному випадку не підходити до знайдених багать, що горять (особливо вночі). В цьому багатті може виявитися предмет, що може вибухнути.

Практично всі вибухові речовини чутливі до механічних дій і нагрівання. Поводження з ними вимагає граничної уваги і обережності.

Слід пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

Однією з серйозних загроз сучасного суспільства є тероризм. Майже щоденно здійснюються терористичні акти, унаслідок яких гинуть люди. Більшість цих злочинів здійснюються з використанням вибухових пристроїв. Нерідко це саморобні, нестандартні пристрої, що їх складно виявити, знешкодити або ліквідувати. Злочинці зазвичай поміщають їх в звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і потім залишають у багатолюдних місцях. У такому разі важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, залишеної забудькуватим пасажиром у громадському транспорті. Часто такі міни-пастки мають досить привабливий вигляд. Відомі випадки застосування їх у авторучках, мобільних телефонах, гаманцях, дитячих іграшках.

Тому бездоглядні предмети в транспорті, кінотеатрі, магазині, на вокзалі тощо вимагають особливої уваги.

Є декілька ознак, що дозволяють припустити, що маємо справу з вибуховим пристроєм. Слід звертати увагу на:

— припарковані біля будівель автомашини, власник яких невідомий або державні номери якої не знайомі мешканцям, а також коли автомобіль давно непорушно припаркований;

— наявність у знайденому механізмі антени або приєднаних до нього дротів;

— звуки, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), мигтіння індикаторної лампочки;

— наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

— наявність розтяжки дротів або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань.

Якщо знайдений предмет видається підозрілим, потрібно повідомити про нього працівників міліції чи ДСНС.

Якщо знайдено забуту річ у громадському транспорті, доречно опитати людей, які знаходяться поряд. Бажано встановити, кому річ належить або хто міг її залишити. Якщо господаря встановити не вдається, потрібно негайно повідомити про знахідку водія (кондуктора).

У разі знаходження підозрілого предмета у під’їзді будинку, потрібно опитати сусідів, можливо, він належить їм. У разі неможливості встановити власника — негайно повідомити про знахідку до найближчого відділення міліції, до військкомату, органів місцевого самоврядування, підрозділу ДСНС за телефоном «101».

Якщо підозрілий предмет знайдено в установі, потрібно негайно повідомити про знахідку адміністрацію.

 

 

 

У разі знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

 

1. Негайно повідомити чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту;

2. Не підходити до предмету, не торкатися і не пересувати його, не допускати до знахідки інших людей;

3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.

4. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).

5. Дочекатися прибуття фахівців; вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

У випадку, коли в будинку знайдено вибуховий пристрій й здійснюється евакуація:

одягніть одяг з довгими рукавами, щільні брюки і взуття на товстій підошві (це може захистити від осколків скла);

— візьміть документи (паспорт, свідоцтво про народження дітей тощо), гроші;

— під час евакуації слідуйте маршрутом, вказаним органами, що проводять евакуацію. Не намагайтеся скоротити шлях, тому що деякі райони або зони можуть бути закриті для пересування;

— тримайтеся подалі від обірваних ліній енергопостачання.

 

Якщо будинок (квартира) опинилися поблизу епіцентру вибуху:

обережно обійдіть всі приміщення, щоб перевірити чи немає витоків води, газу, спалахів і т.п. У темряві в жодному випадку не запалюйте сірника або свічки — користуйтеся ліхтариком;

— негайно вимкніть всі електроприлади, перекрийте газ, воду;

— з безпечного місця зателефонуйте рідним та близьким і стисло повідомте про своє місцезнаходження, самопочуття;

— перевірте, чи потребують допомоги сусіди.

Опинившись поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб розгледіти або допомогти рятівникам. Найкраще, що можна зробити – залишити небезпечне місце. До того ж, варто знати, що зловмисники часто встановлюють вибухові пристрої парами, щоб, через деякий час після вибуху першої з них, пролунав другий вибух. Зловмисники розраховують на те, що після першого вибуху на його місці зберуться люди, у тому числі й представники силових структур, і при повторному вибуху жертв буде набагато більше.

 

Отож:

— не слід робити самостійно жодних маніпуляцій із знахідками або підозрілими предметами, що можуть виявитися вибуховими пристроями;

— виявивши річ без господаря, треба звернутися до працівника міліції або іншого посадовця; не можна торкатися знахідки;

— не користуйтеся мобільним та радіозв’язком поблизу підозрілої знахідки.

Для поштової кореспонденції з пластиковою міною характерна надмірна товщина, пружність, вага не менше 50 г і ретельна упаковка. На конверті можуть бути різні плями, проколи, можливий специфічний запах. Повинно насторожити настирне бажання вручити лист неодмінно в руки адресата і надписи на кшалт: «розкрити тільки особисто», «особисто в руки», «секретно» і т.п. Підозрілий лист не можна відкривати, згинати, нагрівати або опускати у воду.

 

Поради керівнику навчального закладу:

 

Останнім часом почастішали випадки телефонних повідомлень про замінування приміщень та виявлення підозрілих предметів, що можуть виявитися вибуховими пристроями.

На такий випадок пропонуємо заходи попереджувального характеру:

• посилити пропускний режиму при вході і в’їзді на територію закладу, пильнувати системи сигналізації і відеоспостереження;

• проводити обходи території закладу і періодичну перевірку складських приміщень на предмет своєчасного виявлення вибухових пристроїв або підозрілих предметів;

• організувати проведення спільних із працівниками цивільного захисту, правоохоронних органів інструктажів і практичних занять з питань дій у разі загрози або виникнення надзвичайних подій.

У разі виявлення підозрілого предмета працівниками навчального закладу чи учнями потрібно негайно повідомити правоохоронні органи, територіальні органи управління з питань цивільного захисту.

До прибуття оперативно-слідчої групи керівник навчального закладу повинен дати вказівку співробітникам знаходитися на безпечній відстані від знайденого предмета.

У разі потреби – евакуйовувати людей згідно наявному плану евакуації.

Потрібно забезпечити можливість безперешкодного під’їзду до місця виявлення підозрілого предмету автомашин правоохоронних органів, співробітників територіальних органів управління з питань цивільного захисту, пожежної охорони, невідкладної медичної допомоги, служб експлуатації, забезпечити присутність осіб, що знайшли знахідку, до прибуття оперативно-слідчої групи.

У всіх випадках керівник навчального закладу дає вказівку не наближатися, не чіпати, не розкривати і не переміщати підозрілу знахідку, зафіксує час її виявлення.

Додаток 2

до розпорядження управління освіти

   

Методичні рекомендації

щодо проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів

з питань поведінки у надзвичайній ситуації.

 

Що потрібно робити у надзвичайній ситуації?

Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях.

 

1. У разі загрози ураження стрілецькою зброєю:

— закрити штори або жалюзі (заклеїти вікна паперовими стрічками) для зниження ураження фрагментами скла;

— вимкнути світло, закрити вікна та двері;

— зайняти місце на підлозі в приміщенні, що не має вікон на вулицю (ванна кімната, передпокій);

— інформувати різними засобами про небезпеку близьких чи знайомих.

 

2. У разі загрози чи ведення бойових дій:

— закрити штори або жалюзі (заклеїти вікна паперовими стрічками) для зменшення ураження фрагментами скла. Вимкнути живлення, закрити воду і газ, загасити (вимкнути) пристрої для опалення;

— взяти документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку;

— відразу залишити житловий будинок, сховатися у підвалі або у найближчому сховищі;

– попередити сусідів про небезпеку, допомогти людям похилого віку і дітям;

— без крайньої необхідності не залишати безпечне місце перебування;

— проявляти крайню обережність; не варто панікувати.

 

3. Якщо стався вибух:

— уважно озирнутися навколо, щоб з’ясувати вірогідність небезпеки подальших обвалів і вибухів, чи не висить з руїн розбите скло, чи не потрібна комусь допомога;

— якщо є можливість – спокійно вийти з місця пригоди. Опинившись під завалами – подавати звукові сигнали. Пам’ятайте, що за низької активності людина може вижити без води упродовж п’яти днів;

— виконати всі інструкції рятувальників.

 

4. Під час повітряної небезпеки:

— відключити живлення, закрити воду і газ;

— загасити (вимкнути) пристрої для опалення;

— взяти документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, аптечку;

— попередити про небезпеку сусідів і, у разі необхідності надати допомогу людям похилого віку та хворим;

— дізнатися, де знаходиться найближче до укриття. Переконатися, що шлях до нього вільний і укриття знаходиться у придатному стані;

— як якнайшвидше дійти до захисних споруд або сховатися на місцевості. Дотримуватися спокою і порядку. Без крайньої необхідності не залишати безпечного місця перебування. Слідкувати за офіційними повідомленнями.

 

5.Під час масових заворушень:

— зберігати спокій і розсудливість;

— під час знаходження на вулиці – залишити місце масового скупчення людей, уникати агресивно налаштованих людей;

— не піддаватися на провокації;

— надійно зачиняти двері. Не підходити до вікон і не виходити на балкон. Без крайньої необхідності не залишати приміщення.

 

6. Якщо Вас захопили у заручники і Вашому життю є загроза:

— постаратися запам’ятати вік, зріст, голос, манеру говорити, звички тощо злочинців, що може допомогти їх пошуку;

— за першої нагоди постаратися сповістити про своє місцезнаходження рідним або міліції;

— намагатися бути розсудливим, спокійним, миролюбним, не піддавати себе ризику;

— якщо злочинці знаходяться під впливом алкоголю або наркотиків, намагатися уникати спілкування з ними, оскільки їхні дії можуть бути непередбачуваними;

— не підсилювати агресивність злочинців своєю непокорою, сваркою або опором;

— виконувати вимоги терористів, не створюючи конфліктних ситуацій, звертатися за дозволом для переміщення, відвідання вбиральні тощо;

— уникати будь-яких обговорень, зокрема політичних тем, зі злочинцями;

— нічого не просити, їсти все, що дають;

— якщо Ви тривалий час знаходитеся поряд зі злочинцями, постаратися встановити з ними контакт, визвати гуманні почуття;

— уважно слідкувати за поведінкою злочинців та їхніми намірами, бути готовими до втечі, пересвідчившись у високих шансах на успіх;

— спробувати знайти найбільш безпечне місце у приміщенні, де знаходитесь і де можна було б захищати себе під час штурму терористів (кімната, стіни і вікна якої виходять не на вулицю – ванна кімната або шафа). У разі відсутності такого місця – падати на підлогу за будь-якого шуму або у разі стрільбі;

— при застосуванні силами спеціального призначення сльозогінного газу, дихати через мокру тканину, швидко і часто блимаючи, викликаючи сльози;

— під час штурму не брати до рук зброю терористів, щоб не постраждати від штурмуючих, які стріляють по озброєних людях;

— під час звільнення виходити швидко, речі залишати там, де вони знаходяться, через ймовірність вибуху або пожежі, беззаперечно виконувати команди групи захоплення.

 

7. При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення з небезпечної зони:

— взяти документи, гроші й продукти, необхідні речі, лікарські засоби;

— за можливості, надати допомогу пенсіонерам, людям з обмеженими можливостями;

— дітям дошкільного віку вкласти до кишені або прикріпити до одягу записку, де зазначається ім’я, прізвище, домашня адреса, а також прізвище матері та батька;

— переміщатися за вказаною адресою. У разі необхідності – звернутися за допомогою до міліції та медичних працівників.

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________________________________

Додаток

до розпорядження

від_04.11.2014 № 314

Специальная памятка для детей и родителей

ПРАВИЛА ПОВЕДЕНИЯ В ОПАСНЫХ СИТУАЦИЯХ,

В ТОМ ЧИСЛЕ ПРИ СОВЕРШЕНИИ ПРЕСТУПЛЕНИЯ

В ОТНОШЕНИИ РЕБЕНКА И ПОСЛЕ ЕГО СОВЕРШЕНИЯ

ЧТОБЫ НЕ СТАТЬ ЖЕРТВОЙ ПРЕСТУПЛЕНИЯ.

Рекомендации детям

Умей сказать «НЕТ»:

Когда тебе предлагают совершить недостойный поступок.

Когда тебе предлагают попробовать что-либо запретное.

Если тебе предлагают поехать куда-либо, предупреждая, чтобы ты об

этом никому не говорил.

Когда незнакомые или малознакомые люди приглашают тебя к себе в

гости, на дискотеку, в клуб.

Когда тебе предлагают «хорошо» отдохнуть вдали от взрослых,

родителей.

Если незнакомые люди предлагают подвезти тебя на машине или

показать им дорогу, сидя в машине.

Когда тебе предлагают на улице купить какой-либо товар по дешевой

цене, сыграть в азартную игру, обещая большой выигрыш.

Когда предлагают погадать, с целью узнать будущее.

Помни, что во многих случаях умение сказать «НЕТ» — это проявление

не слабости, а собственной силы, воли и достоинства.

ЕСЛИ ТЫ НА УЛИЦЕ

Если ты хочешь куда-либо пойти, обязательно предупреди родителей,

куда, с кем ты идешь и когда вернешься, а также расскажи свой маршрут

движения.

Во время игр не залезай в стоящие бесхозные машины, подвалы и

другие подобные места.

Постарайся, чтобы твой маршрут не пролегал по лесу, парку,

безлюдным и неосвещенным местам.Если тебе показалось, что тебя кто-то преследует, перейди на другую

сторону дороги, зайди в магазин, на автобусную остановку, обратись к

любому взрослому человеку.

Если ты где-то задержался, попроси родителей встретить тебя.

Если твой маршрут проходит по автомагистрали, иди навстречу

транспорту.

Если машина тормозит возле тебя, отойди от нее подальше.

Если тебя остановили и попросили показать дорогу, постарайся

объяснить все на словах, не садясь в машину.

Если незнакомый человек представился другом твоих родственников

или родителей, не спеши приглашать его домой, попроси дождаться прихода

взрослых на улице.

Если тебе навстречу идет шумная компания, перейди на другую

сторону дороги, не вступай ни с кем в конфликт.

Если к тебе пристали незнакомые люди, угрожает насилие, громко

кричи, привлекай внимание прохожих, сопротивляйся. Твой крик — твоя

форма защиты!

В одиночку вечером старайся идти быстро, уверенно и не показывать

страха; по возможности, старайся находиться ближе к людям, вызывающим

доверие (пожилым парам, взрослым женщинам).

ЕСЛИ НА УЛИЦЕ В ОТНОШЕНИИ ТЕБЯ ПРОИЗВОНДЯТ АГРЕССИВНЫЕ ДЕЙСТВИЯ

Не жди, когда тебя схватят, убегай в сторону, где много людей.

В случае нападения не стесняйся громко кричать, например «Пожар!»,

всеми возможными способами привлекай к себе внимание проходящих мимо

людей.

Если тебе зажимают рот рукой, не бойся, укуси нападающего за руку.

Старайся всевозможными способами причинить нападающему боль –

ударь каблуком по ноге, дерись изо всех сил, используй любые подсобные

средства (ключи от дома, ручку – вонзи ее в руку или ногу нападающего,

аэрозоль – направь струю в глаза нападающего).

Как только нападающий ослабит хватку – убегай.

Если есть возможность, брось что-нибудь в лицо нападающему

(мелочь, папку, сумку, песок в глаза и т.п.), чтобы на некоторое время

привести нападающего в замешательство, убегай.

В ПОДЪЕЗДЕ

Если при входе в подъезд ты заметил посторонних, подожди, пока кто-

нибудь из знакомых не войдет в подъезд вместе с тобой.

Если ты обнаружил, что дверь в твою квартиру открыта, не спеши

входить, зайди к соседям и позвони домой.

Прежде чем открыть дверь, посмотри в глазок, нет ли за дверью

посторонних, если тебе не видно, но ты слышишь голоса, подожди, пока

люди не уйдут с площадки.Открыв дверь и выйдя из квартиры, не забудь закрыть за собой дверь

на ключ, и тогда ты можешь быть уверен, что тебя при возвращении не будет

ждать дома преступник.

Если ты вышел из квартиры и увидел подозрительных людей, вернись

немедленно обратно.

Не просматривай почту около ящика, поднимись домой и посмотри

там.

Если незнакомец оказался у тебя за спиной, повернись к нему лицом. В

случае попытки напасть на тебя будь готов обороняться. Для этого ты

можешь использовать портфель, сумку, мусорное ведро, ключи, брелок и т.п.

Нанеси нападающему неожиданный удар и затем убегай, крича: «Пожар»

или «Горим».

В ЛИФТЕ

Не входи в лифт вместе с незнакомцем, особенно мужчиной, а также,

если он уже находится в кабине лифта; не стесняйся – говори, что с ним

вместе не поедешь.

Если незнакомец успел войти в лифт, нажми кнопку ближайшего

этажа, как только двери откроются, быстро выходи из лифта; в случае его

агрессивного, подозрительного поведения не стесняйся — зови на помощь

соседей.

Не стой спиной к незнакомцу, наблюдай за его действиями.

ОДИН ДОМА

Попроси своих друзей и знакомых, чтобы они предупреждали тебя о

своем визите по телефону.

Если звонят в вашу квартиру, не спеши открывать дверь, сначала

посмотри в глазок и спроси, кто это (независимо от того, один ты дома или с

близкими).

На ответ «Я» дверь не открывай, попроси человека назваться.

Если он представляется знакомым твоих родных, которых в данный

момент нет дома, не открывая двери, попроси его прийти в другой раз и

позвони родителям.

Если человек называет незнакомую тебе фамилию, говоря, что ему

дали этот адрес, не открывая двери, объясни ему, что неправильно записал

нужный ему адрес и позвони родителям.

Если незнакомец представился работником почты или другого

учреждения сферы коммунальных услуг, попроси его назвать фамилию и

причину прихода, затем позвони родителям и выполни их указания.

Если пришедший представился сотрудником отдела внутренних дел

(милиции), не открывая двери, попроси прийти его в другое время, когда

родители будут дома, и сообщи им.

Если незнакомец попросил воспользоваться телефоном для вызова

милиции или «скорой помощи», не спеши открывать дверь; уточнив, что

необходимо сделать, сам вызови нужную службу.Если на лестничной площадке собралась компания, распивающая

спиртные напитки и мешающая твоему отдыху, не вступай с ней в конфликт,

а вызови милицию.

В дверях квартиры не оставляй записки о том, куда и на сколько ты

ушел.

В МАШИНЕ

Нельзя садиться в машину к незнакомым людям, даже если за рулем

или в салоне сидит женщина.

Если есть необходимость добираться на машине, лучше вызвать

известную службу такси, не следует обращаться к поискам такси через

интернет.

Попроси провожающих тебя людей записать номера машины, марку,

фамилию водителя и сообщить эти данные, а также номера службы такси

родителям.

По ходу движения автомобиля старайся разговаривать по мобильному

телефону с родителями, знакомыми, сообщая им маршрут передвижения.

Не садись в машину, если в ней уже сидят пассажиры.

Не соглашайся на предложение водителя взять попутчиков, если он

настаивает, лучше выйти из машины.

Если водитель ведет себя подозрительно, начинает проявлять

сексуальный интерес, попроси остановиться. Если это требование не

выполняется, то сделай все возможное, чтобы привлечь внимание других

водителей, сотрудников полиции (открывай двери, окна, кричи, хватайся за

руль и старайся поворачивать его, постарайся разбить окно и т.п.).

ЕСЛИ ТЫ СОБИРАЕШЬСЯ ДЕЛАТЬ ПОКУПКИ

Перед выходом из дома пересчитай наличные деньги.

Не говори никому о том, какой суммой денег ты располагаешь.

Расплачиваясь, не показывай все деньги, имеющиеся у тебя.

РЕКОМЕНДАЦИИ РОДИТЕЛЯМ

ВАШИ ОТНОШЕНИЯ С ДЕТЬМИ

Обеспечение безопасности семьи, а в особенности детей, имеет очень

важное значение. Именно через ежедневное общение со своим ребенком вы

узнаете о проблемах и вопросах, которые волнуют его и, решая с ним его

проблемы, помогаете ему научиться правильно вести себя в той или иной

ситуации. Поэтому первое правило гласит: как можно чаще говорите с

детьми, помогайте решать их, пусть даже пустяковые, по вашему мнению,

проблемы.

Наблюдая за игрой ребенка, мы смотрим на себя со стороны. А значит,

нам самим нужно быть предельно осторожными и внимательными, зная, что

наше действие ребенок может воспроизвести с точностью до мельчайших

деталей. Поэтому, сколько бы раз вы ни повторяли ребенку, что прежде чем

открыть дверь, нужно узнать, кто за ней, он никогда не выполнит, если вы

сами не будете четко это выполнять. Правило второе: если хотите научить

ребенка правилам безопасности, прежде всего сами выполняйте их.

Самым лучшим способом обучения детей является собственный

пример. Если вы всегда внимательны к своей собственной безопасности, то и

ребенок будет повторять эти же действия. Любой мошенник или вор

внимательно наблюдает за людьми и безошибочно выбирает себе жертву, и

если вы приучили ребенка к внимательности, то шанс быть ограбленным

снизится почти вдвое.

РЕБЕНОК ОДИН В КВАРТИРЕ

С какого возраста можно оставлять ребенка одного? Это зависит от

многих обстоятельств: возраст вашего ребенка, его самостоятельность, и

насколько вы ему доверяете. Необходимо постепенно приучать ребенка

оставаться одному.

Если ребенок остается один дома:

— На видном месте напишите телефоны, по которым ребенок может

быстро позвонить (ваш рабочий телефон, мобильный, полиция, скорая

помощь, пожарная охрана, соседи).

— Уходя в вечернее время, не забудьте включить свет в комнатах, это

отпугнет злоумышленников, и вашему ребенку не будет страшно одному.

— При возвращении домой предупредите ребенка об этом по телефону

или домофону. Позвонив в дверь, ребенок должен ее открывать только после

того, как вы полностью назовете себя.

Научите ребенка соблюдать следующие правила:

— Если кто-то позвонил в дверь, то перед тем как открыть входную

дверь, ребёнку необходимо посмотреть в дверной глазок и спросить «Кто

там?».

— Если глазок закрыт с другой стороны или на лестничной площадке

никого не видно, ни в коем случае не открывать дверь.- Если ответ «Я», то дверь открывать нельзя, необходимо попросить

человека назваться.

— Если незнакомец представляется знакомым родителей и просит

пройти в квартиру, дверь открывать нельзя, необходимо сказать незнакомцу,

чтобы он пришел позже, когда будут родители, и незамедлительно об этом

сообщить родителям.

— Если незнакомец представляется служащим почты или другого

учреждения сферы коммунальных услуг, ребенку необходимо выяснить его

фамилию, имя, отчество, рабочий телефон, после чего позвонить родителям и

в дальнейшем выполнять их указания.

— Если пришедший представился сотрудником правоохранительных

органов, дверь открывать нельзя. Необходимо попросить его прийти позже,

когда дома будут родители.

— Если незнакомец просит открыть дверь для того, чтобы вызвать

врачей скорой медицинской помощи, дверь открывать нельзя. Необходимо

выяснить, что случилось, кому нужна медицинская помощь, и самому

вызвать врачей, либо сообщить об этом родителям.

В ПОДЪЕЗДЕ

Основные правила, которые Вы должны разъяснить ребенку:

Прежде чем открыть дверь, посмотри в глазок, нет ли за дверью

посторонних, если тебе не видно, но ты слышишь голоса, подожди, пока

люди не уйдут с площадки.

Открыв дверь и выйдя из квартиры, не забудь закрыть за собой дверь

на ключ, и тогда ты можешь быть уверен, что тебя при возвращении не будет

ждать дома преступник.

Если ты вышел из квартиры и увидел подозрительных людей, вернись

немедленно обратно.

Если незнакомец оказался у тебя за спиной, повернись к нему лицом. В

случае попытки напасть на тебя будь готов обороняться. Для этого ты

можешь использовать портфель, сумку, мусорное ведро, ключи, брелок и т.п.

Нанеси нападающему неожиданный удар и затем убегай, крича: «Пожар»

или «Горим».

Не просматривай почту около ящика, поднимись домой и посмотри

там.

Если незнакомец пытается зажать тебе рот, постарайся укусить его за

руку, если же ты оказался с ним лицом к лицу кусай за нос.

Не входить в подъезд с незнакомым человеком.

ЛИФТ

Зачастую лифт воспринимается детьми как аттракцион, на котором

можно покататься, и уж очень часто они забывают о мерах безопасности в

нем, катаясь на крыше или открывая двери движущегося лифта. Как же быть,

если вы не можете сами встретить или проводить ребенка?Первым правилом должно быть: может ли ребенок самостоятельно

подняться или спуститься на лифте, т.е. достает ли он до кнопки нужного

этажа, и знает ли он правила безопасности в лифте, сможет ли он вызвать

диспетчера, если лифт застрянет, или он почувствует запах гари.

Если ребенок еще недостаточно самостоятелен, чтобы ездить одному в

лифте, провожайте его сами или просите пользоваться лестницей.

Ни в коем случае не разрешайте ребенку ездить в лифте с незнакомым

человеком.

Кабина лифта подошла, но у лифта стоят незнакомые люди: ребенок

должен отказаться от поездки под предлогом, что он что-то забыл взять дома

или оставил на улице.

Ребенок ехал в лифте, когда в него вошел посторонний: ребенок

должен выйти из кабины.

Если ребенок решил продолжать подниматься на лифте вместе с

незнакомым, он должен стать лицом к вошедшему, заняв место рядом с

дверью.

НА УЛИЦЕ

Не позволяйте детям знакомиться на улице с посторонними людьми.

Не позволяйте детям говорить незнакомым людям свой домашний

адрес и телефон.

Не позволяйте детям гулять в непредназначенных для этого местах.

Не позволяйте детям уходить далеко от дома.

Не отпускайте детей гулять в отдаленные места без сопровождения

взрослого и хорошо знакомого Вам человека.

Старайтесь САМИ забирать ребенка из детского сада или школы. Если

за ним придет кто-то другой, предупредите об этом заранее воспитателя или

школьного учителя.

Придумайте пароль для вашего ребенка и научите его никогда не

садиться в машину к незнакомому человеку и никуда не уходить с ним, если

он не знает пароль.

Убедите вашего ребенка в том, что гулять в компании друзей гораздо

безопаснее, чем одному, особенно в позднее время. Преступника всегда

привлекает одиноко гуляющий ребенок.

Научите своего ребенка громко кричать «Это не моя мама!» (или «Это

не мой папа!»), если кто-то попытается схватить его. Это привлечет внимание

окружающих и отпугнет преступника.

Даже если Вы живете в своем районе не первый год, регулярно

обходите окрестные дворы и смотрите, где гуляют Ваши дети и чем они там

занимаются. Интересуйтесь у своего ребенка, в каком именно месте он

гуляет, и периодически проверяйте, что он находится именно там.

Научите вашего ребенка, что он имеет право сказать «Нет» любому

взрослому, если почувствует исходящую от него опасность:

— если ребёнку предлагают поехать куда-нибудь, предупреждая, чтобы

он об этом никому не говорил;

— когда незнакомый человек предлагает ребёнку что-либо сладкое

(конфеты, пирожные, пирожки и т.п.);

— когда ребёнку предлагают «хорошо» отдохнуть вдали от взрослых,

родителей;

— если незнакомые люди предлагают довезти ребёнка на машине или

показать им дорогу, сидя в машине;

— когда малознакомые или незнакомые люди приглашают ребенка к

себе в гости, на дискотеку и т.д.;

— когда предлагают погадать с целью узнать будущее;

— когда ребёнку предлагают на улице купить какой-либо товар по

дешевой цене, сыграть в азартную игру, обещая большой выигрыш.

ОБЩЕНИЕ С ПОСТОРОННИМИ

Приучите ребенка не доверять ключи от квартиры посторонним,

которые представились вашими знакомыми. Ваш ребенок не должен

приводить к себе домой незнакомых людей, даже если они сослались на вас.

Ваш ребенок никогда не должен уходить из детского сада с людьми,

которых он не знает, даже если они сослались на вас.

Попросите воспитателя связаться с вами, если за ребенком пришли

посторонние люди, о которых вы его не предупреждали. После этого

обязательно обратитесь в милицию.

ОБЩЕНИЕ В ИНТЕРНЕТЕ

Интернет для детей таит в себе множество опасностей, и вот основные

из них:

— запугивание, преследование, издевательство, насмешки и другие

действия, которые способны напугать, унизить и иным образом негативно

воздействовать на ребенка;

— вхождение в доверие к ребенку с целью использовать его в

дальнейшем для махинаций, сексуального удовлетворения, других видов

насилия;

— производство, распространение и использование детской

порнографии или материалов, изображающих сексуальное насилие над

детьми, которые могут нанести вред физическому или психологическому

здоровью ребенка.

Попросите Вашего ребенка никому не сообщать личные данные: имя,

возраст, номер телефона, домашний адрес, номер школы. Объясните, что не

следует высылать свои фотографии людям, с которыми он познакомился по

интернету.Попросите Вашего ребенка сразу же рассказывать Вам о неприятных

ситуациях во время общения в интернете, подчеркнув, что Вы не будете

сердиться, о чем бы он ни сказал.

Просматривайте информацию, содержащуюся в компьютере Вашего

ребенка. Это поможет Вам контролировать его общение в сети. Но помните,

что ребенок может пользоваться интернетом не только дома, но и в школе,

интернет-клубе, у друзей.

Напоминайте ребенку о том, что все правила безопасности в интернете

остаются в силе и тогда, когда он пользуется компьютером и вне дома,

например в интернет – кафе или у друзей.

ПРИ СОВЕРШЕНИИ ПОКУПОК

Ребёнок никогда не должен говорить незнакомым и друзьям, какое у

него количество денежных средств.

Расплачиваясь в магазине за покупки, ребёнок не должен показывать

все денежные средства, имеющиеся у него.

ЕСЛИ В ОТНОШЕНИИ ТЕБЯ СОВЕРШИЛИ ПРЕСТУПЛЕНИЕ

Незамедлительно по адресам, телефонам, указанным выше, заявить в

милицию, органы следственного комитета о произошедшем.

В случае, если необходима медицинская помощь, незамедлительно

обратиться в медицинское учреждение.

Внимательно отнестись к рассказу ребенка об обстоятельствах

совершения в отношении него преступления, о внешних данных, приметах

преступника, месте совершения преступления, направлении движения

преступника и постараться полно передать данную информацию

сотрудникам правоохранительных органов.

Необходимо помнить, что сообщать нужно обо всех фактах насилия

над детьми, в том числе, если это происходит с детьми ваших соседей,

одноклассниками, друзьями вашего ребенка, вашими учениками.

ЕСЛИ РЕБЕНОК ПОДВЕРГСЯ СЕКСУАЛЬНОМУ НАСИЛИЮ

В случаях сексуального насилия не выбрасывать, не стирать одежду,

белье, в котором находился ребенок; до осмотра ребенка судебным медиком

не осуществлять гигиенических процедур.

Сохраняйте спокойствие; от вашей реакции во многом зависит, как

ребенок воспримет и переживет эту ситуацию.

Внимательно отнеситесь к словам ребенка, не отбрасывая их как нечто

невероятное. Даже если эти факты не имели места, очень важно понять

истоки его фантазии.

Поговорите с ребенком, постарайтесь узнать точные факты, но не

давите, не вымогайте исповедь насильно. Внимательно вслушивайтесь в то,

что ребенок говорит сам, добровольно.Успокойте ребенка, дайте ему понять, что вы любите его и ни в чем не

обвиняете, избавьте его от чувства стыда и вины.

Будьте честны. Скажите ребенку, что вы собираетесь сделать, и

спросите согласен ли он с вашими намерениями (например, пойти к врачу

или в милицию).

Объясните ребенку, что о случившемся факте необходимо рассказать

специалистам – психологу, врачу, необходимо обратиться в милицию,

следственные органы. Объяснить, что эти люди помогут сделать так, чтобы

ребенок чувствовал себя в безопасности. Необходимо дать ребенку понять,

что вы понимаете, что он чувствует, но вы не должны оставлять ребенку

выбора.

Подбодрите ребенка, не заставляйте его делать ничего, к чему он не

готов, и помогите ему как можно скорее возобновить его привычную

деятельность.

Обратитесь за профессиональной помощью – психологической,

правовой и медицинской.

ВЗРОСЛЫЕ ДОЛЖНЫ ЗНАТЬ

Заявление о факте совершения преступления в отношении ребенка

обязаны принять во всех отделах милиции, органах следственного комитета.

При приеме заявления правоохранительный орган обязан выдать уведомление о принятии и регистрации заявления о преступлении.

УКРАЇНА

Донецька область

МАРІУПОЛЬСЬКА  МІСЬКА  РАДА

НАЧАЛЬНИК  УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

від  19.05.2014  167       

м. Маріуполь

О проведении мероприятий

по правилам безопасного

использования газа в быту

 

С целью предупреждения чрезвычайных ситуаций, несчастных случаев при использовании газа в быту, обучения сотрудников и детей правилам безопасного пользования газом,.

 

 1. Руководителям общеобразовательных учебных учреждений, ДУУ№№ 7, 20, 49, 59, 61, 71, 81, районных домов детского творчества, ГЦХЭТУМ, ГЦВРЖ, детского дома «Центр опеки».

Направить заместителей директоров школ по воспитательной работе, методистов для участия в семинаре по правилам безопасного использования по газа в быту, которой состоится 20.05.2014г., в 13.00, в актовом зале ПАО «Мариупольгаз» (ул. Николаевская, 16).

 1. Руководителям учебно-воспитательных учреждений:

2.1.       Провести с учениками, воспитанниками беседы по правилам пользования газом в быту.

Срок: до 26.05.2014

2.2.       Провести тематические ситуационные игры, конкурсы рисунков по теме безопасного использования газа в быту.

Срок: до 25.05.2014

2.3.       Разместить правила пользования газом в кабинетах и уголках безопасности жизнедеятельности, на доске объявлений, в информационных уголках для родителей.

Срок: до 21.05.2014

 1. Разместить на сайте управления образования горсовета памятки по безопасному использованию газа в быту.
 2. Контроль за исполнением распоряжения возложить на заместителя начальника управления образования Узун Е.В.

 

 

 

Начальник управления образования                                      З.В.Дмитриева

 

Разослано: в дело, 2 р-н, ООСиДО,к.2,НМЦ, «Ц.о.», ЦВРМЖ, сайт.

Узун336590

Памятка

«О правилах пользования газом в быту»

 

 

Если Вы используете газ в быту, то Вы обязаны:

 

— пройти инструктаж по безопасному пользованию газом в эксплуатационной организации газового хозяйства;

— иметь инструкцию (памятку) по пользованию газом;

— строго соблюдать правила эксплуатации газовых приборов;

— следить за нормальной работой газовых приборов, дымоходов и вентиляции;

— проверять тягу до включения и во время работы газовых приборов с отводом продуктов сгорания газа в дымоход;

— перед пользованием газифицированной печью проверять, открыт ли полностью шибер;

— периодически очищать «карман» дымохода;

— по окончании пользования газом закрыть краны на газовом приборе и перед ним;

— при размещении баллона внутри кухни закрыть вентиль у баллона;

— при неисправности газового оборудования вызвать работников предприятия газового хозяйства;

— при внезапном прекращении подачи газа немедленно закрыть краны горелок газовых приборов и сообщить в аварийную газовую службу по телефону «04»;

— перед входом в подвалы и погреба до включения света или зажигания огня убедиться в отсутствии запаха газа.

 

При появлении в помещении квартиры запаха газа Вы обязаны:

 

— немедленно прекратить пользование газовым прибором;

— перекрыть кран к прибору и на приборе;

— открыть окна или форточки для проветривания помещения;

— вызвать аварийную службу газового хозяйства по телефону «04» или «112» (вызывать вне загазованного помещения);

— не зажигать огня, не курить;

— не включать и не выключать электроосвещение и электроприборы;

— не пользоваться электрозвонком.

 

 

При обнаружении запаха газа в подвале, подъезде, во дворе,

на улице Вы должны:

 

— оповестить окружающих о мерах предосторожности;

— сообщить в аварийную газовую службу по телефону «04» или «112» из незагазованного места;

— принять меры по удалению людей из зоны загазованности;

— предотвратить включение и выключение электроосвещения, появление открытого огня и искры;

— до прибытия аварийной бригады организовать проветривание помещения.

 

 

При эксплуатации газового оборудования Вы обязаны:

 

— допускать в квартиру работников предприятий газового хозяйства по предъявлении ими служебных удостоверений в любое время суток для осмотра и ремонта газопроводов и газового оборудования;

— обеспечить свободный доступ работников газового хозяйства к месту установки баллонов со сжиженным газом в день их установки;

— ставить в известность предприятие газового хозяйства при выезде из квартиры на срок более 1 месяца;

— владельцы домов и квартир на правах личной собственности должны своевременно заключать договоры на техническое обслуживание газового оборудования и проверку дымоходов, вентиляционных каналов. В зимнее время необходимо периодически проверять оголовки с целью недопущения их обмерзания и закупорки;

— экономно расходовать газ, своевременно оплачивать его стоимость, а в домах, принадлежащих гражданам на правах личной собственности — стоимость технического обслуживания газового оборудования.

 

При эксплуатации газового оборудования запрещается:

 

— производить самовольную газификацию дома (квартиры, садового домика);

— производить перестановку, замену и ремонт газовых приборов, баллонов и запорной арматуры;

— осуществлять перепланировку помещения, где установлены газовые приборы, без согласования с соответствующими организациями;

— вносить изменения в конструкцию газовых приборов;

— изменять устройство дымовых и вентиляционных систем;

— заклеивать «карманы» и люки, предназначенные для чистки дымоходов;

— отключать автоматику безопасности и регулирования;

— пользоваться газом при неисправных газовых приборах, автоматике, арматуре и газовых баллонах, особенно при обнаружении утечки газа;

— самовольно устанавливать дополнительные шиберы в дымоходах и на дымоотводящих трубах от водонагревателей;

— пользоваться газом без проведения очередных проверок и чисток дымовых и вентиляционных каналов в сроки, определенные Правилами безопасности в газовом хозяйстве;

 

— пользоваться газовыми приборами при закрытых форточках (фрамугах), жалюзийных решетках вентиляционных каналов;

— пользоваться газовыми приборами при отсутствии тяги в дымоходах и вентиляционных каналах, щелях под дверями ванных комнат;

— оставлять работающие газовые приборы без присмотра;

— допускать к пользованию газовыми приборами детей дошкольного возраста, а также лиц, не контролирующих свои действия и не знающих правил пользования этими приборами;

— использовать газ и газовые приборы не по назначению;

— пользоваться газовыми плитами для отопления помещений;

— пользоваться помещениями, где установлены газовые приборы, для сна и отдыха;

— применять открытый огонь для обнаружения утечек газа;

— хранить в помещениях и подвалах порожние и заполненные сжиженным газом баллоны;

— без специального инструктажа производить замену порожних баллонов не заполненные газом и подключать их;

— иметь в газифицированном помещении более одного баллона вместимостью 50 л или двух баллонов вместимостью 27 л каждый (один из баллонов запасной);

— располагать баллоны против топочных дверок печей на расстоянии менее 2 м;

— допускать порчу газового оборудования и хищение газа.

 

 

Оказание первой помощи пострадавшим

при отравлении бытовым газом.

 

 

Большую опасность в быту представляет бытовой газ, который с воздухом может образовывать взрывопожароопасную смесь. При его неполном сгорании выделяется окись углерода (угарный газ), сернистые соединения и другие побочные продукты, образующиеся при горении.

 

При вдыхании этих продуктов человек может получить острое отравление и даже со смертельным исходом.

 

При отравлении бытовым газом пострадавшего вынести на свежий воздух и положить так, чтобы его голова находилась ниже ног. Вызвать скорую помощь.

 

 

Меры безопасности по предупреждению отравления

бытовым газом

 

 

С целью предотвращения отравления газом в быту необходимо выполнять следующие меры предосторожности:

 

— не находитесь длительное время на кухне при включенном газе (особенно больные и престарелые);

— не разрешайте детям играть или делать уроки на кухне;

— не обогревайте помещение квартиры газом;

— не открывайте максимально газовые краны;

— следите за цветом пламени (желтый цвет пламени свидетельствует о неисправности горелки);

— посуду с широким дном ставьте на подставку с высокими ребрами;

— не оставляйте горящие газовые приборы без присмотра;

— во время пользования газовой плитой откройте форточку, а дверь кухни закройте;

— после выключения газа проветрите кухню в течение 15-20 мин;

— используйте подплиточные воздухоочистители или вытяжные вентиляторы.

 

________________________________________________________________

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

 

Державна інспекція техногенної безпеки України вкрай стурбована ситуацією, що склалася з травмуванням та загибеллю дітей на пожежах.

За статистикою, за один лише січень у 2012 році в країні виникло більше 4 тисяч пожеж, під час яких загинуло 13 дітей, 16 отримали травми та опіки. Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. І виною цьому – батьківський недогляд.

Одна з жахливих за своїми наслідками трагедій сталася вранці 13 лютого цього року в с. Кінецьпіль Первомайского району Миколаївської області, де в приватному житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 7 (!) дітей від отруєння продуктами горіння. Вогнем також пошкоджено підлогу та перекриття будинку на площі 50 кв. м., пошкоджено домашнє майно. Причина та розмір матеріальних збитків від пожежі встановлюються.

Така кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного з батьків, адже коли дітей залишають напризволяще, це не повинно залишатися поза увагою.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, лаками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить від вас самих!

 

Державна інспекція техногенної безпеки України

 

 

 ВНИМАНИЕ РОДИТЕЛИ!

 

Главное управление Гостехногенбезопасности в Донецкой области обращается с предупреждением! На сегодняшний момент в области сложилась угрожающая ситуация с пожарами и гибелью на них людей, в том числе и детей!

За неполные два месяца 2012 года в населенных пунктах Донецкой области произошло 840 пожаров, в результате которых погибли 108 человек, четверо из которых дети.

В среднем в области ежедневно возникает 19 пожаров, вследствие которых гибнет 3 человека. За последние несколько дней, в таких городах как Шахтерск и Дзержинск на пожарах погибли четверо детей и один взрослый.

Причиной подобных происшествий — является несоблюдение элементарных правил пожарной безопасности в быту, а также эксплуатация электрообогревателей и печей на твердом топливе без присмотра. Косвенной причиной пожаров во многих случаях, является беспечность взрослых, в том числе и по отношению к своим детям.

Наибольшее количество пожаров в области приходится на жилой сектор. Пожар в квартире или частном доме приносит жильцам много бед и несчастий. Но самой большой потерей остается утраченная жизнь близкого вам человека.

Как правило, взрослые, не говоря уже о детях, во время возникновения пожара теряют выдержку и самообладание. Заранее продумайте свои действия на случай возникновения пожара!

По статистике, больше всего детей гибнет в тот период, когда взрослых рядом нет. Не оставляйте детей без присмотра!

Уважаемые родители! Демонстрируйте детям на собственном примере осторожность в поведении с огнем. Найдите несколько минут для откровенного разговора и дайте им совет, как вести себя при возникновении пожара.

Строгое соблюдение правил пожарной безопасности в быту сохранит ваше жилье от пожара! Бережное отношение с огнем — залог вашей безопасности и жизни ваших детей!

 

Дмитрий КОСТЯМИН, начальник Главного управления Гостехногенбезопасности в Донецкой области