Проектна діяльність

Міжнародні проекти як засіб створення інноваційного освітнього простору Маріупольського міського ліцею

Маріупольський міський ліцей (відділення німецької мови) – один із переможців конкурсу, запровадженого Міністерством освіти Німеччини та Гете-Інститутом, за яким 15 шкіл України ввійшли в світову мережу 1000 шкіл-партнерів із 100 країн світу згідно з проектом «Школи: партнери майбутнього». В рамках цього проекту  реалізуються можливості шкільного обміну (проект «Два міста у моря: Маріуполь-Віттмунд»).

Маріупольський міський ліцей (відділення французької мови) один з 14  шкіл України з поглибленим вивченням французької мови, які за своєю концепцією є дуже близькими до європейських відділень у Франції, становлять солідну базу для розвитку білінгвальної освіти  в Україні – проект Посольства  Франції та Міністерства освіти і науки України «Розвиток двомовної освіти в Україні».

«ЕTwinning Plus» – проект європейського Союзу, який об’єднує у віртуальному просторі майже 200 тис. вчителів та понад 100 тис. учнів шкіл з 33 європейських країн. Дає змогу зміцнювати діалог з партнерами Євросоюзу, бути краще підготовленими до економічних та соціальних проблем в регіоні сусідства ЄС.

Проект «Міст до навчання» – новий  проект під егідою Гете-Інституту (Федеративна Республіка Німеччина), який дає можливість ліцеїстам отримати безкоштовну вищу освіту в Німеччині.

Проект «Міст до навчання» – новий проект під егідою Гете-Інституту (Федеративна Республіка Німеччина), який дає можливість ліцеїстам отримати безкоштовну вищу освіту в Німеччині.

Участь у міжнародних проектах дає учням ліцею отримали можливість:

  • Вчитися за сучасними європейськими методиками і навчальними посібниками.
  • Відвідувати безкоштовні мовні курси, тематичні воркшопи, виставки, тренінги.
  • Здавати міжнародні іспити з іноземної мови і отримувати сертифікат рівня А2-С1.
  • Перемагати в міжнародних конкурсах і вигравати цінні призи та стипендії.
  • Брати участь в двосторонньому шкільному обміні і працювати над спільним проектом «Два міста біля моря: Маріуполь — Віттмунд» з гімназією м Віттмунд (Німеччина).
  • Розширювати знання в області біології та екології через призму німецької мови, беручи участі в білінгвальних екологічних проектах, ініційованих вчителями німецької мови спільно з учителем біології і відвідувати екологічні конференції та літній екологічний табір в Німеччині.
  • Брати участь в програмі німецького благодійного товариства «Gastschüler in Deutschland», яка передбачає проживання учнів в німецьких сім’ях протягом 3 місяців з обов’язковим відвідуванням школи.

Участь в програмі «ПАШ» дозволяють не просто спостерігати позитивну динаміку учнів, тобто зацікавленість у вивченні німецької мови, дана ініціатива дає можливість для активізації пізнавальної, творчої активності у дітей, для росту конструктивно-комунікативних компетенцій. Підтвердженням тому служать високі результати, діти демонструють, здаючи мовні іспити, беручи участь в Каразинський колоквіумі (2010 рік — II місце, 2011 рік — II місце, 2012 рік — два II місця, 2013 рік — II місце, 2015 рік — III місце), успішно виступаючи на IV етапі Всеукраїнської олімпіади з німецької мови (2008-2009 уч. р — III місце, 2009-2010 уч. р — два II місця і один учасник, 2011-2012 н.р. — учасник, 2013-2014 н.р. — III місце і один учасник, 2013-2014 н.р. — III місце і один учасник, 2014-2015 н.р. — III місце і один учасник). Діти беруть активну участь у всіх конкурсах, організованих Гете-інститутом і з ініціативи ПАШ і неодноразово ставали стипендіатами Гете-інституту і отримували стипендії міськради за досягнення в навчанні.

________________________________________________________________________________________

http://www.pasch-net.de/de/index.html https://www.goethe.de/ins/ua/de/kul/sup/dus.html http://www.pasch-net.de/de/mag/akt/21105194.html