ЗНО, ДПА 2019

Для реєстрації на ЗНО школярам треба своєчасно оформити ID-картку

 

Міністерство освіти та Державна міграційна служба нагадують, що школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутись для оформлення ID-картки.

У зв’язку з цим, Міносвіти звернулось шкільних учителів якомога ширше інформувати про це батьків та учнів, а Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів.

Зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адміністративна послуга є безкоштовною.

Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до:

  • територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;
  • або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

  • особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;
  • іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
  • особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу.

Тому майбутнім вступникам варто заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

                                               Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти

_________________________________________________________________________

Інформація щодо ЗНО-2019

 

1. Предмети ЗНО ЗНО у 2019 році буде проведено з 11 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
2. Терміни реєстрації для участі в ЗНО Реєстрація триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року.
Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.
3. Можлива кількість тестувань для учасників Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
4. Календар ЗНО Математика – 21 травня.

Української мова і література – 23 травня.

Іспанська, німецька, французька мови – 27 травня.

Англійська мова — 28 травня.

Фізика – 30 травня.

Історія України – 4 червня.

Біологія – 6 червня.

Географія – 11 червня.

Хімія – 13 червня.

5. Сертифікаційні роботи Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» (ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року).
6. Особливості ЗНО з іноземної мови У 2019 році випускники закладів загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат ЗНО з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за ДПА, і вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня. Випускники, які вивчають іноземну мовуна профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів.
7. ЗНО та ДПА  

Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати ДПА для випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти 2019 року:

– українська мова і література (українська мова);

– математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття);

– один предмет із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мови) за вибором учасника.

Учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть ДПА у формі ЗНО з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (за вибором учня).

8. Мова тестів  

За запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.

9. Запрошення-перепустки  

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

10. Терміни оголошення результатів ЗНО  

Результати ЗНО з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології – до 20 червня, з історії України, географії, хімії – до 25 червня.

11. Інклюзивний компонент  

У 2019 році особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України та біології (сертифікаційні роботи будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля).

Крім цього, 2019 року пройде апробація технології проведення ЗНО для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

 

________________________________________________________________________________________

Терміни реєстрації та проведення пробного ЗНО 2019

 

Абітурієнти, які перед основною сесією хочуть перевірити себе, повинні зареєструватися на це оцінювання у січні, а пройде воно у два етапи вже у березні.

Пробне тестування з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) —  23 березня.
Як зареєструватися?

Реєстрацію проводять на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти — з 8 по 31 січня. Для цього треба знайти вкладку «Пробне ЗНО-2019», заповнити на сайті реєстраційну форму, сформувати та відправити електронну заяву. Тоді учасник отримує логін та код доступу до своєї інформаційної сторінки, з якої слід роздрукувати квитанцію для оплати.

Вартість пробного ЗНО  різна для кожного регіонального центру, у середньому 138 гривень за одне тестування. Квитанцію належить  оплатити впродовж трьох робочих днів у будь-якому відділенні банку, щонайпізніше   до 5 лютого. Коли платіж  буде зараховано, на сторінці заява змінить статус на «оплачено», що автоматично означатиме факт підтвердження реєстрації.

Якими мовами можна складати пробне тестування?

Українською, а також польською, російською, угорською, румунською, молдовською та кримськотатарською.  Потребу в робочому зошиті іншою мовою треба вказати під час реєстрації. Також особам, які потребують особливих умов проходження пробного ЗНО, під час реєстрації треба підтвердити це скан-копією медичної довідки.

Де діятимуть пункти тестування?

Їх буде створено в райцентрах та  містах обласного значення. Якщо ж у місті чи районі на певне тестування зареєструється менш ніж 31 особа, то учасники  складатимуть пробне в сусідніх населених пунктах. До слова, тестування з іноземних мов можуть проводити лише у тих школах, де цьогоріч було основне ЗНО з цих предметів, — ці  навчальні заклади забезпечені потрібною апаратурою.

 Коли абітурієнти зможуть довідатись результати пробного ЗНО?

Ті, що введуть свої відповіді до спеціального сервісу на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, довідаються результати тестування з української мови і літератури до 22 березня, з інших предметів — до 29 березня.

_______________________________________________________________________________________________________
ПЛАН — ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ
ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ — 2018
№ з/п Зміст заходів Строк виконання
1 Подання реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні — 2018 з 06.02 до 19.03.2018
2 Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання – 2018:
Математика 22.05.2018
Українська мова і література 24.05.2018
Німецька мова 29.05.2018
Французька мова 29.05.2018
Англійська мова 01.06.2018
Біологія 04.06.2018
Історія України 06.06.2018
Географія 08.06.2018
Фізика 11.06.2018
Хімія 13.06.2018

 

_____________________________________________________________

 

                                                 Нова навчальна література

                                  для підготовки учнів до складання ДПА та ЗНО.

 

            Авраменко О.М. у співавторстві з Тищенко О. підготували новий посібник «Українська мова. Правопис у таблицях, тестові завдання» ( «Грамота», 2017),має гриф МОН України  ( Лист ІМЗО від 03.07.2017 року № 21.1/12-Г-309).

Навчальний посібник призначений для підготовки до ДПА та ЗНО для учнів загальноосвітніх навчальних закладів , містить відомості з орфографії й пунктуації, викладені у формі таблиць; різнорівневі вправи репродуктивного та творчого характеру; завдання в тестовій формі.      Видання призначене для підвищення рівня правописної грамотності, а також для якісної підготовки учнів до ДПА з української мови в 9 класі (написання диктанту) та ЗНО (виконання тесту).

Матеріал посібника можуть використовувати вчителі під час проведення уроків української мови в 5 – 11 класах. Корисним він буде й для учнів ЗНЗ, абітурієнтів, студентів, учителів, викладачів.

 

Авраменко О.М. «Українська мова. Збірник диктантів. 9 клас» ( «Грамота», 2017), має гриф МОН України ( Лист ІМЗО від 03.07.2017 року № 121.1/12-Г-307).

Це доповнене й перероблене видання навчального посібника призначено для тренувальних і контрольних робіт, укладено згідно з вимогами чинної навчальної програми для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України.

Збірник містить нові тексти для диктантів (додано нових 15 диктантів), а також ті, що було створено для проведення Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності протягом останніх восьми років.

Тексти для диктантів, подані у збірнику, дібрано з класичної та сучасної української літератури, історії й публіцистики. Вони призначені для оцінювання правописних умінь учнів (орфографічних і пунктуаційних), передбачають стимулювання та розвиток думки старшокласників, поглиблення знань з української мови.

Для загальноосвітніх навчальних закладів, учителів, викладачів, абітурієнтів.

На обкладинці посібника розміщено QR-код, зісканувавши який за допомогою смартфона, власник збірника переходить на персональний сайт автора та зможе писати тренувальні диктанти не лише з голосу вчителя на уроці, але й з голосу автора посібника — відомого мовознавця, популяризатора української мови О.М.Авраменка.

       

Олександр Авраменко – доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТУУ «КПІ”, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (1996), лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2008), багаторазовий переможець Національного конкурсу підручників з української мови й літератури для 5 — 11 кл., автор серії навчальних посібників для підготовки до ЗНО й ДПА. Автор і ведучий експрес-уроків української в «Сніданку з 1+1».

 

__________________________________

Розпочалася реєстрація на пробне ЗНО 2017:
registration-przno-2017

 

Як зареєструватись на пробне ЗНО 2017:
how-to-register

______________________________

ЗНО 2017

ЗНО-2017 відбудеться з 23 травня по 15 липня

Зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року відбудеться з 23 травня до 15 липня 2017 року. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки № 889 від 27 липня 2016 року.

Також, зазначеним наказом визначено, що кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш ніж із чотирьох навчальних предметів.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів (українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освітидля випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.

Також, наказом затверджено перелік предметів ЗНО. Як і у цьому році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 12 предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова,  іспанська мова, німецька мова, російська мова та французька мова.

Тест ЗНО з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів.

Докладніше ………….. zno-2017 та на сайті http://testportal.gov.ua/

Пробне ЗНО 2017

Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь

у пробному ЗНО, відбуватиметься

  з 10 до 31 січня 2017 року

на сайті          www.test.dn.ua

ВАРТІСТЬ ОДНОГО ПРОБНОГО ТЕСТУВАННЯ СКЛАДАЄ: 120 гривень

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ПРОБНОГО ЗНО 2017

1 квітня 2017 року – з української мови і літератури;

8 квітня 2017 року – з усіх інших предметів.